Jump to content
Ros

EL 16/17, 10. kolo Crvena Zvezda - Zalgiris, petak 19h

Recommended Posts

Plajvi

On zdrav u prvom minutu utakmice deluje sporije od Djordja Tutorica. Onaj njegov body language sa pognutom glavom dok trci nazad u odbranu u slow motionu je jeziv, kao da ga ceka infarkt na drugoj strani terena. Povrede su ga unakazile, jbg - sad moze u dupe da se sutira od srece ako bude Milko Bjelica kad poraste. 

Heaviside

Bjelica je otišao u inostranstvo sa 21 godinom (luka će najranije sa 24) odigrao dve sezone u Nemačkoj posle čega slede 8 vezanih EL sezona kao stranac i ova deveta u zvezdi u kojoj je jedan od glavnih igrača, a ne neki veteran za 10 minuta.

Mitrović je tako nečemu mogao da se nada pre 3 godine, sada može da se nada nivou ispod tj. da lovu zarađuje u nekom Sasariju ili Bilbau, a nisam siguran ni da će to uspeti. Loši nemački ili turski timovi ili status legende u Belgiji kao Dušan Đorđević i Vesa Petrović mi deluju kao prava mera za njega.

Edited by Heaviside

Joe D

realno, na prste jedne ruke se mogu izbrojati igraci u ovom veku koji su krenuli iz zvezde i napravili bolju karijeru od bjelice. ne znam kako je doslo do toga da je on univerzalni predmet sprdnje medju navijacima(i to nije od ove sezone).

theanswer

Gudurić je već par mečeva van forme, ne ide ga, da li je razlog samo forma ili način na koji ga Radonjić koristi, ne znam, ali sinoć je bio solidno beskoristan. Lazić ne treba da ima prednost, ali je nekad jbg korisniji, sinoć je preuzeo od Jovića Milaknisa i umirio ga koliko-toliko, posle preuzeo i Uljanovasa, ovaj probao nekim crossoverom da ga izbaci, pa pao na bulju jer ga je Lazić sve ispratio.

Kapiram ja šta ti hoćeš da kažeš, ali nema ovaj tim Zvezde kvalitet da može da igra na koš više, mene jedino nervira kod Radonjića što i kad očigledno ne ide to što je zamislio i protivnik nam zatvori sve što inače igramo, on i dalje fura isto, da li iz alibi razloga da nas iznemasakriraju ili se stvarno nada da će da mu prodje nešto što ne prolazi, jebem li ga, ali ima situacija kad bi mogao da malo eksperimentiše

Ček, zar nije bio dobar zadnje 2 tekme. Protiv Olimpije sam gledao, bio je dobar, a pre toga isto mi se čini da je dao 20ak poena u EL mada nisam gledao utakmicu. Ili je to bila prethodna pobeda, ne znam ni sam više.

Garnirung

Koliko se sećam, protiv Efesa i Uniksa je bio loš, za Armani se ne sećam, mrzi me sa telefona da proveravam. Znam da je protiv Bamberga odlično odigrao. Svejedno, nemam ja neke primedbe preterane za njega, ove sezone je skautiran i da kažemo ispoštovan od svih odbrana, znaju svi ko nam je najbolji igrač sa loptom

Garnirung

ABA ligu nisam ni računao, ne zato što ne cenim ili ne pratim, ali je drugačije igramo, a i varijabila u kvalitetu protivnika je prevelika.

Što više čovek razmišlja o tom famoznom pojačanju, sve je više zbunjujuće. Od imamo kinte, al biramo nekog odličnog, al da ga platimo sitninu, pa čekamo neke last cutove, "specifičnog" itd., pa do Ćoravi samo kenja, a ustvari nema pare.

Mada mi je nejasno zašto koji moj nisu prebacili Davidovca (eventualno Apića, mada je on mnogo jednosmerniji igrač). Ono što sam, prvih 4-5 mečeva FMPa, dečko je dobar skakač, dobar je u ispomoći, čak i lepi blokade. Ionako baš ne koriste ovo igranje ABA lige da razvijaju odredjene prospekte u FMPu, tako da su mogli opušteno da ga prebace. Ne bi verovatno mnogo pomogao u EL, al bi komotno mogli da odmaramo po jednog visokog u ABA ligi.

A što je najbitnije, ne bi potrošili nijedan dodatni evro