Jump to content
Ros

EL 16/17, 7. kolo Brose Baskets - Crvena Zvezda, utorak 20,00h

Recommended Posts

salerokada

Kakvu sekvencu je imao Gudurić u drugom poluvremenu dok nije bilo Jovića, uživanje za gledati. Kako ih je čekao da se zalete ka njemu jer se plaše šuta pa ih obilazio i onda ili do kraja ili savršeni pasovi. Odagnao mi je i ona malo sumnji koje sam imao zbog tendencije da uzima te dosta teške šuteve. Kad je ostao u mismeču sa Melijem je rutinski stavio trojku uz savrešenu kontrolu protivnikovog tela :D.

+1

Sve je savršeno radio.

Jedno 4-5 napada za redom. U dva napada je i odlično našao Bjelicu, a ovaj vratio loptu nazad za dve trojke.

Joe D

Bjelica i Guduric se fantasticno medjusobno kapiraju na terenu, a i generalno su dva daleko najinteligentnija igraca u sastavu.

Nikodije

Kenja Trinkieri, pitanje je da li bi ovo sudili i u današnjoj sissy NBA. Kad su se u Americi muškarci bavili ovim sportom znalo se da bez krvi i potresa mozga nema faula u poslednjem napadu.

ja se bas i ne slazem sa tom logikom. ono sto je faul u prvom minutu, treba da bude i u poslednjem. propisi su propisi™. no blood no foul kriterijum za sudjenje faula stavlja u neravnopravan polozaj ekipu koja juri rezultat u tom poslednjem napadu, jer onda mora skoro iskljucivo da napadne nekim dalekometnim sutem, posto se nikakav kontakt nece svirati na ulazu i pod kosem, pa onda odbrana moze da pristupi kecerskim zahvatima. faul bjelice je bio ocigledan posto je rukama poklapao napadaca

Venom

U pravu si da bi trebalo, ali ne svira se isto i tu je kraj diskusiji. Uostalom, da se svira isto, bio bi faul nad Jenkinsom. Da su to sad izmislili na ovoj utakmici, pa da imaju zbog necega da se bune, razumeo bih, ali nije tako.

Malvo

U najgorem slučaju imamo bolju verziju Lazića za sledećih 10 EL sezona :fantom:

Imamo, ime mu je Lazarevic. Verujem da ce Ljudini probati da nadju neki ino angazman na leto, a na njegovo mesto prebaciti Lazarevica.

nemoderisani

ja se bas i ne slazem sa tom logikom. ono sto je faul u prvom minutu, treba da bude i u poslednjem. propisi su propisi™. no blood no foul kriterijum za sudjenje faula stavlja u neravnopravan polozaj ekipu koja juri rezultat u tom poslednjem napadu, jer onda mora skoro iskljucivo da napadne nekim dalekometnim sutem, posto se nikakav kontakt nece svirati na ulazu i pod kosem, pa onda odbrana moze da pristupi kecerskim zahvatima. faul bjelice je bio ocigledan posto je rukama poklapao napadaca

Da je bio kecerski faul oni bi svirali. Ovakav faul se stvarno nikad ne svira na kraju, i meni je to dobro zbog kosarke. Nije bas da moze sve da se radi igracu koji tada krece na prodor, ali isto tako po meni ne bi bilo fer da se na pola kosa razlike i 20sek do kraja neko samo zaleti u harden stilu trazeci kontakt. I onako je u kosarci plutajuci kriterijum sta je faul sta nije.