Jump to content
IGNORED

New Zealand


אַף אֶחָד

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dragance

    21

  • iDemo

    11

  • noskich

    8

  • Indy

    7

uf bre, mozda ipak ostanemo na ovom nasem ostrvu. zajebani su zemljotresi, prozeli me zmarci. a i porodica se sva ozarila kad smo culi da je treslo - proci ce chandru ludilo da se seli na nz.

Link to comment

E ovako, ovaj zemljotres bese mnogo drugaciji nego onaj pre skoro 6 godina. Jeste bio jaci, ali srecom udaljeniji od grada (Christchurch) i desilo se dva minuta posle ponoci. Nisam pre mogao da spavam, pa sam se okusavao na novom xboxu. Nije se moglo stajati na nogama, bez preterivanja. Nije bilo snaznih i ostrih talasa, vec onih od kojih te spopadne mucnina - kao da stojis na zeleu.

 

7.5 stepeni, blizu Hanmer Springsa (oko 80km od Chch) - za sada dvoje mrtvih, jedan u Kaikoura, drugi u Mt Lyfordu. Wellington je zesce osetio nego mi, paradoksalno.

Kod nas bejahu sirene za cunami, policija je evakuisala svakog uz more, srecom od najavljenih 5 metara, spalo je na 2m max i dato je zeleno svetlo.

 

Trajekti za sada suspendovani, vozovi takodje dok se ne proveri steta.

 

Uglavnom, nije toliko grdno kako je moglo da bude. Ipak smo ovde dosta spremniji i zgrade dosta izdrzljivije (one novije narociito) nego bilo gde - osim mozda u Japanu. Sve cevke za vodu i - da prostite - govna su gumene kod nas. Skupo je bilo unaprediti ih, ali vredi svakog dolara kada se nesto ovako desi.

Link to comment

E ovako, ovaj zemljotres bese mnogo drugaciji nego onaj pre skoro 6 godina. Jeste bio jaci, ali srecom udaljeniji od grada (Christchurch) i desilo se dva minuta posle ponoci. Nisam pre mogao da spavam, pa sam se okusavao na novom xboxu. Nije se moglo stajati na nogama, bez preterivanja. Nije bilo snaznih i ostrih talasa, vec onih od kojih te spopadne mucnina - kao da stojis na zeleu.

 

7.5 stepeni, blizu Hanmer Springsa (oko 80km od Chch) - za sada dvoje mrtvih, jedan u Kaikoura, drugi u Mt Lyfordu. Wellington je zesce osetio nego mi, paradoksalno.

Kod nas bejahu sirene za cunami, policija je evakuisala svakog uz more, srecom od najavljenih 5 metara, spalo je na 2m max i dato je zeleno svetlo.

 

Trajekti za sada suspendovani, vozovi takodje dok se ne proveri steta.

 

Uglavnom, nije toliko grdno kako je moglo da bude. Ipak smo ovde dosta spremniji i zgrade dosta izdrzljivije (one novije narociito) nego bilo gde - osim mozda u Japanu. Sve cevke za vodu i - da prostite - govna su gumene kod nas. Skupo je bilo unaprediti ih, ali vredi svakog dolara kada se nesto ovako desi.

 

au... opet drmalo... kako li je uopste ziveti sa idejom da moze da zatrese svaki cas? (kao sto je i japancima i kalifornijancima.) prosto je tesko za poverovati da se na tako nesto covek navikne. ipak su to pozamasni zemljotresi.

 

ne znam, to bi mi stvarno bila naj prepreka da se preselim tamo.

 

inace, NZ priroda ostavlja bez daha.

 

(a sto se temperature tice, ja bih najradije u kanadu, u sneg i led - i ovih 3-4 meseca nesnosnih vrucina sto zahvati melburn bih rado preskocila. al barem ovde nije vlaga i ostatak godine je veoma prijatan).

Link to comment

A to sa opasnim zivuljkama ovde je prenaduvana prica. U urbanim krajevima je verovatnoca susreta sa opasnom zivotinjom nikakva.

 

+1 

 

imala sam susret s mozda par huntsman-a i jednim red back-om, za preko milion godina koliko ovde zivim. pre ces videti kengure i koale cim izadjes iz gradova (a za koje vazi slican mit da su na svakom cosku).

Link to comment

+1 

 

imala sam susret s mozda par huntsman-a i jednim red back-om, za preko milion godina koliko ovde zivim. pre ces videti kengure i koale cim izadjes iz gradova (a za koje vazi slican mit da su na svakom cosku).

Samo da ne ostane nezabelezeno - ja sam na insect-free, snake-free NZ bash strashno rosno najeb@o - istina najvise estetski - on nekih sand flies na valjda Rotoiti (South Island) jezeru. To izgrize™ k'o komarac, ostane crvena tacka - ne secam se da li svrbi - izgleda da ne nesto narocito cim nisam zapamtio al' se zato crvenilo pretvara u jako tamno crvenu boju i shiri u krugovima oko uboda dok ne "osvoji" sve oko sebe. U sustini - za one koji su plashljivi  -izgleda kao da ce noga sama da otpadne, da cak ni doca nece morati da se seca oko toga... Srecom, nema bola, svraba i slicno - al' da izgleda gadno - verujete na rec... 

Link to comment

Dobro, sad bas malo preteruješ.

pa, ne. to sto ima NZ meni nije leto, nego lici na neko nase prolece. juzno ostrvo ima neke dzepove sa klimom koja bi meni bila podnosljivija ali ja u tim mestima ne bih zivela, premala su. meni treba leto. lepo leto sa stabilnim visokim temperaturama. (ne npr. Melbourne u kome se T menja 20C za dva dana) kome to treba nek ne ide na NZ.

a devojke koje idu u haljinicama na niskim temperaturama samo zato sto je suncano definitivno nisam izmislila. 

 

drago mi je da ste svi dobro. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...