Jump to content
Sign in to follow this  
Ros

EL 16/17, 5. kolo Crvena Zvezda - Saski Baskonia, petak 19h

Recommended Posts

pbg12345

Nisam odavno gledao Zvezdu bez energije ovako da igra kod kuće u EL. Izgleda da tanak roster uzima danak. Volters se nije proslavio, ali treba mu dati malo prostora mada ne vidim da je on igrač koji Zvezdi fali. Zvezdi treba scorer, neko ko ni iz čega može da postigne nešto, a Volters je nivo Jovića. Slabiji u odbrani a trenutno dok se ne privinke je slabiji i u napadu. Ali sve počinje od energije, Zvezda je tim koja na energiju i ludilo u odbrani može da dobije jače od sebe kod kuće kada uključi malo publiku u tekmu. Ovo danas je bilo jako meh i takva Zvezda može da dobija samo u ABA ligi, ne u EL.

+1 na sve, ovo boldovano je sustina

Ivo Petović

Uzgred, Baskonija mi se očenj dopada, nadam se da će ući u 8. Larkin je ozbiljan igrač.

theanswer

Larkin je super za Evropu. Ako Badinger bude uspeo da rehabilituje karijeru sasvim sigurno će biti u 8 i kandidat za 4. Badinger je bio opasan igrač, ali povrede su ga uništile. Nisam neki optimista da može mnogo da podigne igru jer godinama ne može da izgura minute u kontinuitetu ali navijam za njega, retko gotivan igrač i neko kome su povrede totalno sjebale karijeru. Šteta što i ovaj Diop nije malo inteligentniji, ima predispozicije ali..

Edited by theanswer

ZSNj

Ivo, ja ne znam zasto je wolters odigrao tako svojih par minuta, ali apsolutno nije bilo potrebe da ga se vraca. Bio je ne ocajan, nego nemam reci.. Rebicevi minuti nam nisu bili tako kriticni, kao ova njegova 3.. I u utakmici u kojoj ti kao nesto pokusavas da stignes, stvarno nema mesta za eksperimente i nabijanje samopouzdanja novom igracu. Uzeo jedan flouter, i odvalio i tablu i obruc iz jednog suta za tri, dosta. Nadam se da ce biti prilike da da se uklopi, dodje sebi, i bude nam od koristi..

Ivo Petović

Da li si ti video šta je igrao Jović?

Joe D

Nije, zato sto Jovic danas nije igrao. Samo je bio u igri.

Ivo Petović

Larkin je super za Evropu. Ako Badinger bude uspeo da rehabilituje karijeru sasvim sigurno će biti u 8 i kandidat za 4. Badinger je bio opasan igrač, ali povrede su ga uništile. Nisam neki optimista da može mnogo da podigne igru jer godinama ne može da izgura minute u kontinuitetu ali navijam za njega, retko gotivan igrač i neko kome su povrede totalno sjebale karijeru. Šteta što i ovaj Diop nije malo inteligentniji, ima predispozicije ali..

Izgubio je Badinger korak, ali ne verujem da je izgubio prangiju. Mali problem će biti kako izbeći da Bargs privatizuje utakmicu.

Još jedan Radonjin tm je zaboravljanje Dangubića na klupi. Opet je to uradio večeras.

ZSNj

Da li si ti video šta je igrao Jović?

Tom logikom smo mogli onda i ti i ja da igramo umesto Jovica.. Ili zasto ne Rakicevic (ovo kazem onako, nisam siguran da li je bio u rosteru).

I od Jovicevog nepostojanja" na terenu je gora ova kontraproduktivnost nw-a. I stvarno nisam stekao utisak da bi on pomogao nesto sledecim ulaskom, naprotiv. Ocigledno je tako mislio i  Radonja.

Edited by ZSNj

Ivo Petović

Pa ako je mislio Radonja onda nema greške

Nikodije

Za ovo što je večeras igrao Jović, kod Vujoševića bi dobio "kakilo mu se" naredna dva meseca. Neverovatno kakav stav, bukvalno se vukao u odbrani, ponižavali su ga, odmicali mu se dva metra, a on vola nije mogao da ubode, ali to nije strašno, nego je posle toga samo prevodio loptu dodavao prvom saigraču i statirao. Ali, zato je Wolters koji se čekao sa last cuta mesecima, samo njega je Radonja hteo, veliki ekspert, igrač koji nam je trebao, zakucan na klupu posle tri minuta (tokom kojih je stvarno delovao kao početnik bez samopouzdanja, doduše), ali jbt. Koja je poenta toga, zakucati ga na klupu posle jedne greške i jednog promašaja. Neverovatno. Druga je stvar da je tu treba doći drugačiji igrač, ali kad je već došao ovaj koji sigurno ima neke kvalitete (jbt igrao je i rotaciju u NBA), daj probaj da ga nekako inkorporiraš u tim, a ne da ga kucaš na klupu posle dva minuta, dok ti se za to vreme prvi plej vuče po terenu i boli ga kurac za utakmicu.

Apsolutno ništa nisu naučili iz prošle sezone. Treba neko Radonji da pusti utakmice protiv Reala i Himkija da se podseti malo kako smo došli do top 16 i ko nas je tu doveo. Ne može bez kvaliteta i onog što retardi zovu divljak. Džaba utegnutost i sve - ne možeš sa netapkačima lopte da pobedjuješ konstantno bolje timove od tebe. Radonjić kao da ima strah od regularnih američkih igrača, nemam drugo objašnjenje.

mislim da malo preterujes. kao sto si preterivao i posle pobede nad barsom kada si pisao da smo nikad pametniji, i sta sve ne... prosto to je takav tim, bilo je jasno da cemo tokom sezone igrati u dijapazonu od neizrecivog hrkljusa, pa do sjajnih partija, u zavisnosti od toga kako se zvezde poklope. danas su se ovako poklopile, sto ne znaci da nakon eventualne pobede nad uniksom opet nece krenuti hvalospevi. cinjenica je da fali individualnog kvaliteta, i taj neki igrac koji bi isporucivao na dnevnoj bazi, nevezano za to kako su zvezde postavljene. prosle godine smo ga imali nekim ludim sticajem okolnosti, sada ga nemamo. prosle godine smo imali ekstremno dobru sezonu upravo zbog tog igraca, sada cemo imati losiju sezonu jer nemamo ekstremno dobrog igraca. i nista strasno, opet ce to biti sezona iznad zvezdinog proseka. nakon utakmica protiv reala i himkija prosle sezone secam se da sam napisao da je to nesto najbolje sto je zvezda odigrala za moga vakta™ i verovatno to jesu bile najbolje utakmice, i nije realno da se neki novi standardi i "nove najbolje" utakmice desavaju vec sledece sezone, samim tim sto nije realno da nas kvinsi usere dva puta u dve sezone... al opet, igrace zvezda dovoljno dobro i ove sezone. makar ako je ne poredimo sa prethodnom, a ne bi trebalo to da radimo.

malo je samo nejasno ovo sto je radjeno sa strancima ove sezone. ni djenka nije bio neko srecno resenje, izgleda da to nece biti ni volters, a ovog visokog jos poradjaju. ne znam sta je uzrok, da li totalno nemaju para, ili su u grcevitom strahu da ne pogrese. i to je ono sto fali ovom timu - bolji strani faktor™. domaca osovina nije tako losa uz sve mane koje imaju, ali fali kvalitetnija americka nadogradnja koju nemamo, i sva je prilika da je ove sezone necemo ni imati, te ce sezona biti omedjena dometima domacih igraca, i na to se treba na vreme navikavati, i ne dobijati fras nakon svake ovakve utakmice, a hvala bogu bice ih. kao sto ce biti i dobrih. mozda vec protiv uniksa.

ZSNj

Nemam sta dalje mnogo da dodam, posto smatram da si mnogo bolji poznavalac kosarke od mene..

Ali nikada necemo ni saznati da li je nejt mogao da doprinese veceras.. Ti misis da jeste, ja mislim da nije..

Radonju necemo mesati ovaj put :)

@Ivo

Edited by ZSNj

Joe D

ako je neko doveden kao bitan igrac u timu, nema smisla da ga otpises za ceo mec nakon 3 losa minuta. nek ih odigra i 15 losih. ako je zvezda bas u toliko win now modu u ligi sa 26 utakmica, nije trebalo da dovodi kljucna pojacanja na mesec dana od pocetka sezone.

ni meni nije jasno gde se zagubio dangubic u drugom poluvremenu, delovao je raspolozeno na pocetku utakmice, a ostali su usli kao mrtva puvala, i ostali takvi do kraja(sa izuzetkom gudurica)

Ivo Petović

mislim da malo preterujes. kao sto si preterivao i posle pobede nad barsom kada si pisao da smo nikad pametniji, i sta sve ne... prosto to je takav tim, bilo je jasno da cemo tokom sezone igrati u dijapazonu od neizrecivog hrkljusa, pa do sjajnih partija, u zavisnosti od toga kako se zvezde poklope. danas su se ovako poklopile, sto ne znaci da nakon eventualne pobede nad uniksom opet nece krenuti hvalospevi. cinjenica je da fali individualnog kvaliteta, i taj neki igrac koji bi isporucivao na dnevnoj bazi, nevezano za to kako su zvezde postavljene. prosle godine smo ga imali nekim ludim sticajem okolnosti, sada ga nemamo. prosle godine smo imali ekstremno dobru sezonu upravo zbog tog igraca, sada cemo imati losiju sezonu jer nemamo ekstremno dobrog igraca. i nista strasno, opet ce to biti sezona iznad zvezdinog proseka. nakon utakmica protiv reala i himkija prosle sezone secam se da sam napisao da je to nesto najbolje sto je zvezda odigrala za moga vakta™ i verovatno to jesu bile najbolje utakmice, i nije realno da se neki novi standardi i "nove najbolje" utakmice desavaju vec sledece sezone, samim tim sto nije realno da nas kvinsi usere dva puta u dve sezone... al opet, igrace zvezda dovoljno dobro i ove sezone. makar ako je ne poredimo sa prethodnom, a ne bi trebalo to da radimo.

malo je samo nejasno ovo sto je radjeno sa strancima ove sezone. ni djenka nije bio neko srecno resenje, izgleda da to nece biti ni volters, a ovog visokog jos poradjaju. ne znam sta je uzrok, da li totalno nemaju para, ili su u grcevitom strahu da ne pogrese. i to je ono sto fali ovom timu - bolji strani faktor™. domaca osovina nije tako losa uz sve mane koje imaju, ali fali kvalitetnija americka nadogradnja koju nemamo, i sva je prilika da je ove sezone necemo ni imati, te ce sezona biti omedjena dometima domacih igraca, i na to se treba na vreme navikavati, i ne dobijati fras nakon svake ovakve utakmice, a hvala bogu bice ih. kao sto ce biti i dobrih. mozda vec protiv uniksa.

Slažem se sve, možda sam preterivao posle pobede nad Barsom zato što sa aspekta pameti stvarno imam jako niska očekivanja od velikog broja ovih igrača, pa sam bio jako prijatno iznenađen. Možda je to ipak bio fluke, ko zna. Ja se uopšte nisam nervirao večeras, verovao ili ne. Na početku mi je sve na terenu izgledalo jako loše i brzo mi je bilo jasno da nema leba. Malo sam se iznervirao samo kad je Lazić napravio svoj tm faul na -5 nakon timeouta i dok mi je pogled slučajno hvatao Jovića mada sam se trudio da ga izbegnem. Da, i Luka sa svojom brzinom reakcije, ali posle nije ni igrao.

Ne znam šta je razlog za takav strah oko pojačanja. Očigledno da nema para, ali što su onda uopšte dovodili Voltersa - bolje da je Rakićević igrao. Sniziš ciljeve na 15. mesto u EL i mirna Bačka. Očigledno da se Radonjić mnogo pati sa tim izborom stranaca, da li to još od Šilba traje ili ne, nemam pojma. Čovek ne voli da rizikuje, pa to ti je.

ZSNj

"3 losa minuta" je konstrukcija o kojoj bi se moglo raspravljati. za ostalo se slazem.

theanswer

imao je 4 faula, zar ne?

dangubić

Edited by theanswer