Jump to content
Sign in to follow this  
Ros

EL 16/17, 5. kolo Crvena Zvezda - Saski Baskonia, petak 19h

Recommended Posts

Joe D

jel radonja menjao nesto osim lazica za jenkinsa celu zadnju cetvrtinu?

MiddleClass

Od ovoga gore ne može

+1

Raduje da smo u igri do kraja bili, ali ovo je stvarno bilo mucno...

Ivo Petović

Meni je utisak utakmice jedna od najsramotnijih utakmica jednog igrača na ovom nivou koje sam ikada video u režiji Stefana Jovića. 

Mislim da Zvezda ovo ne bi dobila da se igralo 3 dana. Mnogo je velika razlika u talentu. Čak i Gudurić koji ga tu ima najviše (mada se i to naravno precenjuje, njegovi dometi su vrlo ograničeni), deluje ponekad kao početnik - Hanga mu lumpi rampu tj zaustavi malo loptu, a on u šoku ne može ni da pusti loptu već padne sa njom na parket - ne znam da li sam to ikada video :D Ali dečku svaka čast na stavu, makar je pokazao da želi da pobedi, za razliku od gore pomenutog mu saigrača.

pbg12345

pukao mi link, nisam video poslednji minut, ali izgleda da nista bitno nisam propustio

mnogo smo pali, u odnosu na  prve tri utakmice ovo kao da je neka sasvim druga ekipa

ni deo one energije sa tih utakmica nismo imali, utisak je kao sto je vec neko napisao, da se moglo igrati tri dana i da zvezda ne bi u nekom momentu preokrenula

ne znam zasto je to tako, ista ekipa je na okupu, cak imaju i opciju vise sa voltersom, a opet iz meca u mec izgledaju sve losije

Zli Gli

Ja kad sam video kako smo bezmudo odigrali protiv prosecnog Panatinaikosa, i to nakon onakve pobede protiv Barse, sve mi je bilo jasno. Ipak smo i dalje bar jedno dve klase iza ovih ozbiljnih ekipa, a Baskonija sa ovim NBA igracima spada u sam vrh. Realno je ovo, samo je steta sto je bio ovako ruzan mec za gledanje, revija gluposti.

A kad se vec pominju najverniji, prejako je kako nemaju tajming nikad. Ovo "ajmo cela hala" na kraju kad je mec bio gotov... prajsles :D

Edited by Zli Gli

pbg12345

A kad se vec pominju najverniji, prejako je kako nemaju tajming nikad. Ovo "ajmo cela hala" na kraju kad je mec bio gotov... prajsles :D

znam da sam dosadan i znam da sam budala sto ocekujem nesto smisleno od te skupine, ali jbt...

ne znam kako je npr kod vas u mitrovici, ali se secam kad sam isao da gledam borac u cacku, pa oni ljudi (a skupljalo se tu svega i svacega) nebrojeno puta bolje osete utakmicu i "ucestvuju" u istoj od ovih kretena

i ajde da je to ono standardno njihovo o poginuloj sabraci ili o kosovu da guslaju (na to sam oguglao i ne bi me iznenadilo), nego oni bez ikakve promene ritma pevaju pp jednu pesmu, drugo poluvreme drugu i iz minuta u minut uvode utakmicu u atmosferu kao na novom groblju

Zli Gli

Ovamo bude, lupam, 2000-2500 ljudi kad je popunjeno, ili nesto manje kad dolaze slabiji timovi, i uglavnom su svi zgotivili tu Megu pa navijaju, prate ritam meca, zvizde kad treba, deru se kad treba. Nema poginulih saboraca i zastava, samo sportsko navijanje a ne kao ovi nasi sto se loze sami na sebe i svoj performans.

Naravno, ne mislim da je to presudno uticalo na ovako lose izdanje igraca, jednostavno smo se raspali jer u odnosu na Baskoniju numemo, jaci su dosta.

pbg12345

Ovamo bude, lupam, 2000-2500 ljudi kad je popunjeno, ili nesto manje kad dolaze slabiji timovi, i uglavnom su svi zgotivili tu Megu pa navijaju, prate ritam meca, zvizde kad treba, deru se kad treba. Nema poginulih saboraca i zastava, samo sportsko navijanje a ne kao ovi nasi sto se loze sami na sebe i svoj performans.

Naravno, ne mislim da je to presudno uticalo na ovako lose izdanje igraca, jednostavno smo se raspali jer u odnosu na Baskoniju numemo, jaci su dosta.

ma naravno. nego jednostavno iritira. obicno se iskljucim i ne obracam paznju na njih, ali veceras su mi bas parali usi

gervasius twinkleminkleson

Nije mi jasno kako nije bilo 25 razlike, mnogo su bolji bili. Bukvalno je bio utisak da sta god da se desi, da imamo otvorene suteve, necemo ih dobiti. Jbg. 

A najverniji su opasno smorili. Jes da je nebitno, i znam da u sustini nema razloga da o tome pricamo ovdje jer, bla, ko ih jebe, ali brate kako je moguce da toliko nemaju osjecaj kad treba ekipi pomoci [nije da bi to mnogo znacilo nocas].

Ivo Petović

Za ovo što je večeras igrao Jović, kod Vujoševića bi dobio "kakilo mu se" naredna dva meseca. Neverovatno kakav stav, bukvalno se vukao u odbrani, ponižavali su ga, odmicali mu se dva metra, a on vola nije mogao da ubode, ali to nije strašno, nego je posle toga samo prevodio loptu dodavao prvom saigraču i statirao. Ali, zato je Wolters koji se čekao sa last cuta mesecima, samo njega je Radonja hteo, veliki ekspert, igrač koji nam je trebao, zakucan na klupu posle tri minuta (tokom kojih je stvarno delovao kao početnik bez samopouzdanja, doduše), ali jbt. Koja je poenta toga, zakucati ga na klupu posle jedne greške i jednog promašaja. Neverovatno. Druga je stvar da je tu treba doći drugačiji igrač, ali kad je već došao ovaj koji sigurno ima neke kvalitete (jbt igrao je i rotaciju u NBA), daj probaj da ga nekako inkorporiraš u tim, a ne da ga kucaš na klupu posle dva minuta, dok ti se za to vreme prvi plej vuče po terenu i boli ga kurac za utakmicu.

Apsolutno ništa nisu naučili iz prošle sezone. Treba neko Radonji da pusti utakmice protiv Reala i Himkija da se podseti malo kako smo došli do top 16 i ko nas je tu doveo. Ne može bez kvaliteta i onog što retardi zovu divljak. Džaba utegnutost i sve - ne možeš sa netapkačima lopte da pobedjuješ konstantno bolje timove od tebe. Radonjić kao da ima strah od regularnih američkih igrača, nemam drugo objašnjenje.

theanswer

Nisam odavno gledao Zvezdu bez energije ovako da igra kod kuće u EL. Izgleda da tanak roster uzima danak. Volters se nije proslavio, ali treba mu dati malo prostora mada ne vidim da je on igrač koji Zvezdi fali. Zvezdi treba scorer, neko ko ni iz čega može da postigne nešto, a Volters je nivo Jovića. Slabiji u odbrani a trenutno dok se ne privinke je slabiji i u napadu. Ali sve počinje od energije, Zvezda je tim koja na energiju i ludilo u odbrani može da dobije jače od sebe kod kuće kada uključi malo publiku u tekmu. Ovo danas je bilo jako meh i takva Zvezda može da dobija samo u ABA ligi, ne u EL.

Ivo Petović

Zato i kažem da ništa nisu naučili iz prošle sezone. Činjenica da smo na početku ove izgledali 3 puta bolje nego što sam očekivao, ali tim se troši, rotacija je oskudna i, što je najvažnije, protivnički timovi se prilagodjavaju - nisu to duduci već ozbiljni treneri (uglavnom). Potrebno je da se i Radonjić prilagodi malo.

Ali apsolutno najfascinantniji podatak je da ti čekaš last cut da bi doveo igrača na najosetljivijoj poziciji u timu, kao fol vagaš i biraš, mnogo si zajeban ekspert, a onda ti već u drugoj utakmici taj isti igrač zabode klupu nakon dva minuta tokom kojih je na terenu izgledao kao da mu je neko pola sata ranije kidnapovao kompletnu rodbinu i drži ih kao taoce.

Sad će par poraza (idu dva gostovanja, a sa 4 najjača tima nismo još ni igrali), pa kad krene panika sa traženjem pojačanja biće zanimljivo. Samo nije svaki dan subota da te usere sa ludakom koji će da uzme loptu i igra 1 na 5 i dobije ti tekmu u EL.

Edited by Ivo Petović