Jump to content
IGNORED

Ekonomija za decu


eumeswil

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • eumeswil

    57

  • noskich

    18

  • trustno1

    10

  • Lord Protector

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, trustno1 said:

@mraki Evo, na primer, ja sam sad ukucala "West Elm" (prodavnica nameštaja) u Google search bar. Evo ti prva tri linka na SERP dole. Article im je jedan od glavnih konkurenata i Article-ov ad dolazi ispred organskog rezultata za West Elm. Na taj način je West Elm prisiljen da plati oglas da bi kada neko glugluje "West Elm" prvo izašao njihov link, iako to izlazi prvo u organskim rezultatima.

 480489490_Screenshot2020-08-20at17_18_13.png.4b23280a791824238068c87d863a25b5.png

Poenta je da nije prisiljen, nego da ima računicu zašto to radi.

Edited by mraki
Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Poenta je da nije prisiljen, nego da ima računicu zašto to radi.

 

E pa sad, definiši prisilu. :) Kako nije prisiljen kada Gugl zajebe organske rezultate i pre njih stavi oglase konkurencije? Čemu onda SEO, onda samo postoji SEM?

Link to comment

@trustno1

Blokira, isprobao sam baš sa Basecampom. Njihov sajt je prvi rezultat.

 

Al' ajde, to manje-više...slažem se sa Mrakijem, i mislim da je onaj macan iz tvog posta upotrebio pogrešne prideve. Što postaje jasnije ako znamo da je njegova firma konkurent istom tom Guglu o kome nemam mnogo lepih reči, ali sad baš da je to ransom...neće biti.

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Ne bi trebao da blokira search ads, ali blokira google display i video ads.

 

Da. Meni ne blokira search ads. Probajte da guglujete nešto drugo, možda (verovatno) vas ne targetuju za "West Elm" related searches ako ste u Srbiji ili nekoj drugoj zemlji gde se ne prodaje West Elm.

Link to comment
21 minutes ago, trustno1 said:

 

E pa sad, definiši prisilu. :) Kako nije prisiljen kada Gugl zajebe organske rezultate i pre njih stavi oglase konkurencije? Čemu onda SEO, onda samo postoji SEM?

Jbg, pravila su takva kakva su, Google živi od toga. I dalje im ogromna većina prihoda dolazi od plaćenih reklama i naravno da pokušavaju još da ga povećaju, posebno zato što im neki drugi modeli nisu baš uspeli i investitori ne gledaju blagonaklono na to.

Uvek su plaćeni oglasi dolazili ispred organskih, stvar je u tome što je sad sve veća konkurencija, svi su valjda shvatili koliko je online prisustvo bitno.

U slučaju upita “West Elm” je situacija prilično jasna, i oni su na konju jer onaj ko pretražuje već zna za njih, i verovatno će svakako posetiti i njihov sajt bez obrira što usput možda malo pročešlja i konkurenciju. Kao što rekoh (skoro) sve je merljivo, i znaju oni zašto ovo plaćaju. Verovatno im mnogo više muke zadaje kako da se pozicioniraju za “modern furniture” i slične upite.

Link to comment
44 minutes ago, mraki said:

@Skyhighatrist ne blokira nego si ti pretraživao sa lokacije na kojoj nemaju interes da plaćaju reklamu. :D

 

32 minutes ago, ragasto said:

Sad ste me zbunili...isključio sam blocker, uključio VPN (kaže da sam u Holandiji) i opet mi ne izlazi nijedna reklama...

:mellow:

Meni uključen bloker, a VPN me vodi kao USA/Kalifornija

Link to comment

Rekla bih da si ti u fazonu, to su pravila, svi ih znaju i zato nije prisila, dok sam ja u fazonu, nije fer i zato je prisila. Nije fer da stave nekad i nekoliko plaćenih oglasa drugih firmi ispred tvoje ako je neko gluglovao ime tvog brenda. To je bezobrazluk - koji Gugl radi jer im se može. Takodje, nije ok ni to što reklamni link izgleda gotovo isto kao i organski i većina ljudi uopšte ne zna da je kliknula na reklamu i napravila pare Guglu (i uzela ih kompaniji) - nije ok. Zato i smatram da je važno na to obratiti pažnju. Što bi ti neznajući pravio pare Guglu i oduzimao ih od nekog drugog?

 

Takodje, postoji i problem sa merljivošću:

For marketers who rely on Google to bring them web traffic, the blurred lines between ads and regular results make it hard to decipher whether the customers being redirected to their sites are people who were going to come to them anyway or those who stumbled upon them because of the ad.

“You can’t figure out where the highest-value customers are coming from if everyone comes in through that paid ad,” said Amanda Goetz, vice president of marketing at the Knot Worldwide, a wedding planning group. “Right now, it’s just a bidding war, and brands now have to buy against their own name as a defense mechanism.”

 

17 minutes ago, mraki said:

U slučaju upita “West Elm” je situacija prilično jasna, i oni su na konju jer onaj ko pretražuje već zna za njih, i verovatno će svakako posetiti i njihov sajt bez obrira što usput možda malo pročešlja i konkurenciju.

 

Ne bih se složila. Niko ne želi da mu potrošači pročešljavaju konkurenciju. :) Neki će zapeti za konkurenciju u tom pročešljavanju i eto izgubljene kupovine ili mušterije.

 

 

Link to comment
10 hours ago, mraki said:

Jbg, pravila su takva kakva su, Google živi od toga. I dalje im ogromna većina prihoda dolazi od plaćenih reklama i naravno da pokušavaju još da ga povećaju, posebno zato što im neki drugi modeli nisu baš uspeli i investitori ne gledaju blagonaklono na to.

 Kao što rekoh (skoro) sve je merljivo, i znaju oni zašto ovo plaćaju.

Naravno da znaju zašto plaćaju, Fried je jasno naveo razlog. Nije u pitanju generička pretraga za project management softverom pa da kažeš da je logično da plate ma koliko poznati bili, ovde je u pitanju direktna pretraga po basecamp i onda dobiješ gomilu linkova do direktne konkurencije (koja je platila za basecamp keyword) - pri čemu reklame nisu kao nekad gurnute ka desnoj margini već se nalaze na vrhu strane maskirane kao regularni linkovi. Don't Be Evil ekipa je već dugo zrela da ih razmontira DoJ.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...