Jump to content
IGNORED

Soundtrack za putovanje


Dr Arslanagić

Recommended Posts

Zamislio sam da ovo bude topik gde bi ljudi preporučivali muziku kao soundtrack za put. Jednom smo na nekom drugom topiku imali sličan razgovor, gde sam ja pitao za neke preporuke šta slušati na proputovanju železnicom po panonskim stepama i mislim da mi je blaženopočivši DarkAttraktor sastavio sjajnu plejlistu. Uz preporuke za čitanje, koje su takođe bile pun pogodak, pravi soundtrack je učinio sam put mnogo lepšim a doživljaj mnogo intenzivnijim. Muzika je upotpunila geografiju, prirodu i arhitekturu.

 

Evo da prvi pitam za preporuke.

 

Šta slušati u vozu na putu Lyon - Frankfurt? Šta slušati u Frankfurtu?

Link to comment

Kada ideš na road trip sa nekoliko ljudi, jako je bitno da ne budeš autističan pri izboru muzike, kako bi se izbegle situacije tipa da neko na flešku nabaci ceo album Bjesova (ne zajebavam se).

 

Takođe je zgodno i da recimo nemaš više od tri pesme bilo kog izvođača, da bi bilo što raznovrsnije i da se mahom biraju one univerzalne pesme koje svi vole i znaju da pevaju (ako treba). I jbg kad postaviš takve uslove, to se onda svodi mahom na '80e :lol:

 

Što se tiče tvog konkretnog pitanja, nekako mi je ceo "Moon Safari" Aira dobar izbor za tu vožnju vozom. 

Link to comment

Naprotiv, treba puštati muziku isključivo po svom ukusu (govorim iz ugla vozača). Gde ću ako neću u autu? Ok je jedna-dve-tri stvari od jednog izvođača, nikako celi albumi.

Link to comment

spakuj albume St Germaina: Boulevard, Tourist i St Germain mislim da ce leci za voz

 

ponesi i Astral Weeks, Tupelo Honey, Moondance i Avalon Sunset od Van Morrissona

 

 

ne znam kakvu muziku preferiras pa nije zgodno predlagati plejlistu.

 

zamoli nekog od prijatelja da ti spakuje plejlistu na tu temu a ponesi i svoju. kontam da bi bilo zanimljivo da cujes neke nove stvari pa jos ako se potrefe momenat i ambijent sa nekim stvarima sa plejliste...

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...