Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Pitanje za Aussie komšije - kako šaljete novac u Srbiju?

 

Western Union je pre imao (i i dalje ima) bezobrazno visoke transfer fees kada se plaća karticom, ali počeo sam da ih koristim kako su uveli mogućnost plaćanja preko POLi. Flat transfer fee od 9 dolara na 500 ili 1000 poslatih mi je OK cena usluge, mada znam da me dodatno pokradu(ckaju) na kursu. Ima li šta povoljnije, osim saveta da dam novac vozaču broda/aviona?

Link to comment

WU ima bezobrazne transfer fees u svakom načinu plaćanja, idu i do 14%. Nevidjeni kriminal. Najbolje Paypal-om ili neki drugi od tih sličnih  WU sistemu.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Ne znam gde bih drugo sa ovim pitanjem obrnutim u odnosu na topik: koliko novca je moguce poslati blizem srodniku u inostranstvo iz Srbije preko bankovnog racuna, a da ne traze previse nekih dokumenata? 

Edited by Tolaa
Link to comment

Ne znam limit, najbolje da ides do bankarskog sluzbenika pa pitas. Placao sam par puta grupno letovanje, do nekih 600e, a teta u banci mi je rekla da kao svrhu uplate pisem bas to - "pomoc clanu porodice" - jer se to ne oporezuje, a sve ostalo da.

Link to comment

raspitajte se u vise banaka, svaka ima svoja pravila, i sustinski svi mogu da odrade posao bez bilo kakvog spec dokumenta. ako su negde cisti racuni, onda su tu.

mislim da nece biri problema. ugovor o poklonu sigurno ne treba, neki traze izvod, ali znam da ima banaka koje rade i bez njega. u najgorem slucaju mozete iz 2 puta da posaljete.

Link to comment

Pravila su ista za sve, fizičko lice može poslati drugom fizičkom licu bez bez ikakve dokumentacije do 10 hiljada evra mesečno. Preko toga izvod iz matične kjnige da se vidi da su u srodstvu do trećeg stepena ili supružnici, plus dokument koji omogućava primaocu boravak u inostranstvu (strana lična, pasoš, radna/studentska dozvola/viza..)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...