Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Moraš da otvoriš CHF račun u domaćoj banci. Do skoro se otvarao jedinstveni devizni račun za sve valute, pa si imao partije za različite valute, sad izgleda da za svaku valutu mora poseban devizni račun. Ja sam klijentu registrovao zavisno društvo u Srbiji pre tri nedelje, i otvarao sam im posebne EUR, USD i GBP račune + dinarski.

Link to comment

Idem ujutru redom sa jednim jedinim pitanjem, jel mogu da otvorim racun u svajcarcima i da saljem bez ikakvih konverzija, samo da mi naplate tu proviziju od par hiljada dinara sto je podnosljivo. Cim je ukljucena bilo kakva konverzija evro dinar franak sta god, ja sam zesce jebena stranka a to nikako nije lepo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
On 17.5.2020. at 20:19, čekmeže said:

 Gledaj da što ranije pre podne završiš sve u banci kada daješ nalog i novac bi trebao da legne prodavcu isti dan, najkasnije sutra. Bitno je da dobiješ profakturu od prodavca na svoje ime ako je firma, ako je prodavac  fizičko lice samo ti da instrukciju za uplatu i sve ostalo završiš u banci.

Moraš imati i dodatno pitanje u vezi dokumentacije. Ako tebi kao fizičkom licu fakturiše plac ili auto-kuća, na toj fakturi ne bi trebalo biti više od jednog, max. 2 automobila jer ti kao fizičko lice možeš kupovati isključivo za svoje potrebe, ako je na fakturi 10 automobila jasno je da je reč o robi za dalju prodaju. što znači da bi morao biti registrovan kao preduzetnik ili doo da bi mogao to da radiš i onda bi faktura trebala glasiti na firmu kao kupca. Ovako je barem kod mene, ne znači da se u svim bankama drže zakona kao pijan plota.

Ako kupuješ od fizičkog lica sve je mnogo lakše jer ti do 10 hiljada evra ne treba nikakva prateća dokumentacija.

Link to comment

Cak i kad kupujem od placeva/garaza, placa se na neciji privatni bankovni racun jer tako valjda rade sa nama od preko, dok verovatno neki random stanovnik Svajcarske prolazi kroz drugaciju proceduru, nemam pojma. To tamo mahom drze Arapi i nesto malo Balkanci, osim onih bas bas najjacih auto kuca i garaza koje su domace, s tim sto od tih jako retko ili nikako ne kupujemo jer prodaju skupa kola uglavnom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

To sam batalio skoro skroz, uzmem 50-100 kutija kad trazi ujak iz Svajcarske ali imamo problem da mu se dostavi, nije to ne znam kako ilegalno ali dozvoljeno je 4 kutije po 7 gelova po osobi a to je tanko. On kad dodje ponese na rizik vise, nije do sad imao problema. Moze tu da se uzme lepo jer me npr. 50 kutija izadje 3e po kutiji a pojedinacno prodajem za 1000din ili 10e ali je cimanje i ide sporo, pogotovo u poredjenju sa preprodajom kola :D

Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da ko je povezan sa sistemima placanja nemacke kompanije wirecard, poput payoneer, ima trenutno problema sa transferom novca. Posledica velike kradje i propasti Wirecard. Vise o tome ovde,

 

 

Link to comment

As you may have seen on the news, Wirecard AG filed for insolvency on Thursday. Your Payoneer Prepaid Mastercard® Card is issued by its subsidiary, Wirecard Card Solutions Limited (WCSL) in the UK. The UK’s Financial Conduct Authority (FCA), which oversees WCSL, decided to restrict WCSLs activities to further protect customer money. As a result, a temporary freeze on all card activities is in effect.

 

https://blog.payoneer.com/home-page/wirecard-in-the-news-update-regarding-wirecard-and-your-prepaid-card/

 

Wirecard committed 'elaborate and sophisticated fraud' say auditors

The auditors of Wirecard have accused it of committing an "elaborate and sophisticated fraud." The German payments provider has filed for insolvency and its CEO has been arrested.

German Finance Minister Olaf Scholz said on Thursday that Wirecard's debacle "must be a wake-up call that we need more oversight, more controls" over financial firms. 

"The scandal is unparalleled in the financial world," Scholz added. 

Missing billions

EY had previously sounded the alarm during the audit of the 2019 financial statement, which showed that the firm could not account for €1.9 billion ($2.1 billion).  

The €1.9 billion was supposed to have been held by two banks in the Philippines. But earlier this week the country's central bank confirmed that the money had not entered its financial system.  

CEO Markus Braun was subsequently detained on suspicion of inflating the company's balance sheet and revenues to make it appear stronger and more attractive for investors and customers.  

Three other managers are also under investigation. 

'The moneys gone' 

Wirecard's creditors have little hope of recovering some €3.5 billion euros that the firm owes, sources familiar with the matter told Reuters news agency.  

"The money's gone," one banker said. "We may recoup a few euros in a couple of years but will write off the loan now." 

 

https://www.dw.com/en/wirecard-committed-elaborate-and-sophisticated-fraud-say-auditors/a-53942273

Link to comment

Imao nesto para, sreca da sam digao jos pocetkom meseca, obicno koristim za placanje po zemaljskim i internet prodavnicama :ph34r: Ali mnogi po regionu su tesko najebali, kose cupaju.

Link to comment

Ja sam se dugo razvlačio oko uzimanja te MC kartice koju Payoneer nudi, i srećom ništa nisam uradio. Stoje mi još pare kod njih na accountu ali radim samo direct transfers preko banke kad zatreba (iako su i tu počeli besramno da deru), ništa mi nije išlo preko Wirecard.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Payoneer se vraća u normalu, meni kartica sada radi na bankomatima.

Quote

Good news! As we continue reactivating all the services on your Payoneer Prepaid Mastercard® card, we’re happy to inform you that you’re now able to withdraw your funds to your local bank account, make payments and manage currencies. While we had communicated previously that this would become available on Monday, July 6th, we listened to your feedback and worked hard to bring it forward.

Furthermore, while new funds will continue to be received to your Payoneer currency balance, we’re gradually transitioning to delivering funds to your prepaid card, giving you the full set of card usage options. The FCA has confirmed that all cardholder funds are held in full in safeguarded trust accounts and we stand behind our statement that your funds are 100% safe. We will notify you the moment this becomes available.

 

Link to comment
  • 1 month later...
On 30.1.2020. at 18:54, čekmeže said:

Koji zakon, koji porez? 

Banka ne pere ničija leđa i nikakve izjave se ne daju, pogotovu ne za ovakve sume, za plaćanja do 10 hiljada evra između dva fizička lica ti ne treba ništa.

Naravno da sve banke u Srbiji posluju u švajcarcima, nije ovo Zanzibar.

@Zli Gliako moraš da platiš u CHF, kupi ih u menjačnici, pa u banku. 15-20 evra trošak, pare ležu isti ili sledeći radni dan.

Ovo mene zanima trenutno, je l' se nešto promenilo od ovog datuma kad je napisan ovaj post? Pošto sam još negde pročitao da se u banci potpisuju neke izjave, je l' realno to? I za koliku sumu novca moraju da te pozovu da potpišeš izjavu?

Link to comment

Promenilo se to što je trebao da zaživi registar korisnika novčanih doznaka, ne znam dokle se stiglo. Izjave se potpisuju ako imaš prilive od pravnih lica, ako su učestale i istovetne može se dati 1 generalna izjava, sve zavisi od prakse u banci. Za prilive do 10 hilajda evra od fizičkih lica ne bi trebao niko ništa da te pita (još).

Link to comment

iz više razloga. Npr. moj klijent je prošle godine morao da menja banku zbog toga što Telenor banka nije dopuštala bilo kakve transakcije u vezi sa kriptovalutama, u ma kom iznosu da su bile.

Edited by napadaj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...