Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Kod mene se sve vratilo u normalu, po pitanju transfera skrill-intesa. Zapravo, sada je još bolje, novac na računu za manje od 24h. Sinoć kasno sam povukao sa skrilla na intesu, skrill mi danas oko 14:30h poslao mejl da je novac na putu ka banci, u intesi je bio za nekih sat i po.

Nikakva provizija, osim standardan skrill fee i nešto jako sitno za intesu.

Edited by Godfrey
Link to comment
22 hours ago, goofs said:

Ne znam za BiH, ali u Srbiji to ne fercera, novac sa PP mozes povuci samo na licni devizni racun, i to nekom posebnom procedurom (mozda su to sad poboljsali, nisam se odavno raspitivao). Kameno doba.

Definitivno nema opcija. Rajfajzen kaze da rade na tome, ali trenutno ima samo neka Biznis kartica koja nicemu ne sluzi i ima gadne provizije za svako koriscenje. Samo iban/swift dakle.

 

PS Povlacenje racuna sa PP na privatni devizni/ tekuci radi bez problema u BiH.

Edited by kipo
Link to comment

Neko iskustva sa eco-Payz?

Uspeo sam da "negde" zarobim novac, i nudi mi samo opciju povlačenja preko tog đavola i kripto valuta, što mi ne odgovara.

Vidim da su iz Britanije, nikad čuo za njih:sad:

Link to comment
Neko iskustva sa eco-Payz?
Uspeo sam da "negde" zarobim novac, i nudi mi samo opciju povlačenja preko tog đavola i kripto valuta, što mi ne odgovara.
Vidim da su iz Britanije, nikad čuo za njih:sad:


Mozda iz njih preko WU?

b42dbc6cdc8e6601ebb9b97e171dee7a.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Imamo sada i ovo:

 



Beograd -- Banke i finansijske institucije do 15. juna moraju da dostave Narodnoj banci Srbije (NBS) popis klijenata koji šalju ili primaju novac iz inostranstva.

Ime svakog ko šalje novac iz Srbije i svakog kome novac stiže naći će se u jedinstvenom registru korisnaka novčane doznake, pišu "Večernje novosti".

 

Cilj je, kako navode u NBS-u, da se spreče finansijske zluopotrebe.

Uvođenje registra predviđeno je Zakonom o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma, te je u skladu sa tim NBS donela odluku o uslovima i načinu vođenja jedinstvenog registra.

Na spisku koji će voditi NBS naći će se uglavnom ljudi iz dijaspore, koji zarađen novac šalju familiji u Srbiji.

Kako pišu "Večernje novosti", tokom 2019. godine građani su iz inostranstva primili više od 2,5 milijardi evra na ime penzija, socijanih primanja, radničkih doznaka, kao i pomoći i poklona iz inostranstva.

Do 15. aprila banke moraju da pripreme tehničke uslove za formiranje registra.

Link to comment
On 13.2.2020. at 17:07, goofs said:

Ne znam za BiH, ali u Srbiji to ne fercera, novac sa PP mozes povuci samo na licni devizni racun, i to nekom posebnom procedurom (mozda su to sad poboljsali, nisam se odavno raspitivao). Kameno doba.

 

 

a bas sam dosla da pitam kako funcionise PP kod nas....jer ja kad sam imala cesci priliv pre 7-8god nije ni bio pp pa sam insistirala na deviznom racunu jer je druga opcija bio cek iz ino sto nije dolazilo u obzir s tim koliko se ceka unovcenje i komplikacije u proceduri...a sada jos imam neki manji priliv,tipa 3-4 puta godisnje kapne nesto dolara i vidim da je provizija na racunu oko 9% sto nije malo pa reko mozda da se prebacim na pp kad ono medjutim..

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mozda sam vec pisao pre a mozda i nisam, nebitno.

Posto uvozim polovna kola iz Svajcarske i od nedavno Nemacke, cesto moram brzo da reagujem i saljem pare za kaparu ili vrednost celog auta, i skoro uvek je drama da nadjem ko ce mi odraditi a kad ne nadjem onda me oderu menjacnica i Western falin Union. Sta mi je ciniti, kako je najlakse, najbrze, najpovoljnije poslati nekome pare na racun u Svici? Pitao sam u jednoj banci gde je na iznos do 5000e provizija tipa 3000din ali ne mogu da uplatim franke direktno nego evre pa me onda pocepaju na konverziji iz franka u dinar pa iz dinara u evro...

Help me, please, glup sam i neobavesten.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

Ta banka koja ne prima direktno franke ne valja, idi u drugu. Gledaj da što ranije pre podne završiš sve u banci kada daješ nalog i novac bi trebao da legne prodavcu isti dan, najkasnije sutra. Bitno je da dobiješ profakturu od prodavca na svoje ime ako je firma, ako je prodavac  fizičko lice samo ti da instrukciju za uplatu i sve ostalo završiš u banci.

Sve sam ovo već pisao ali ti se i dalje baviš sa WU..

Za franke meni je nešto trebalo pre par nedelja i otišao sam u prvu menjačnicu i ostavio broj telefona ako im neko proda da jave i oni hoće to da urade jer za te egzotičnije valute u bankama dobijaju lošiji kurs, plaćao sam ispod srednjeg 110 dinara za franak. Naravno bez računa.

Link to comment

Mislim da sam za sad proverio Intesu, Unicredit, Erste i Sberbank, cekam jos odgovor od poznanice koja je neki regionalni direktor Alfa banke ili kako vec. Za Intesu je doduse drug pitao pa postoji mogucnost da nije dobro objasnio ali ne verujem, izgleda da svi samo evre primaju pa te oderu na konverziji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...