Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Slab ti biznis ako dosad nemaš račun u švici...
Biznis mi (uz sve kikseve i lose procene sto smo imali) donosi jednu prosecnu srpsku platicu mesecno... Meni skromnom i vise nego dosta, potpisujem ovog momenta da ostane tako i ubuduce mada sve ukazuje da ce biti bolje jer smo iskusniji i mudriji[emoji2]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

 

To sam i ja mislio ali me buni što se nekad desi a nekad ne - isti nalog, ista banka, sve isto.

 

Mrzelo me da cimam njihov support, a u Raiffeisen imam osećaj da bi mi rekli da sa njima nema veze.

 

Ne bi trebalo da ima veze sa bankom, banka je pasivni™ učesnik , niti šalje, niti određuje šta stiže, samo prima ono što stigne.

Ovo da je sve isto, ne mora da znači, sa strane pošiljaoca.

Link to comment
11 hours ago, kipo said:

Probaj da vezes tekuci racun (dinarski, jel) umjesto deviznog, sve isto sljaka, uredno prolazi wire transfer i PP prihvata karticu (Visa electron) i racun uredno. Tako PP podesis da ti sve konvertuje samo jednom tvoja banka, nije bas mala razlika. I kod mene je Rajfajzen inace.

 

Ček aj meni pomogni sad :D. Paypal mi je podešen na dolare jer u dolarima primam najčešće novac. Na PP mi je povezana ona intesina internet kartica. Kad povlačim pare sa PP-a on mi skine valjda 5 dolara po transakciji a onda šta se u intesi desi da bi mi se na računu vezanom za pomenutu karticu pojavili evri, pojma nemam. Da li sam dobro razumeo da je bolje da sa PP povežem Visa inspire karticu koja je za dinarski račun i da će tako da bude manje dranje prilikom povlačenja novca sa PP?

Link to comment

nema potrebe, ako povlačiš dolare na devizni račun u evrima, banka isto radi samo 1 konverziju (dolari u evre). plus se u intesi na toj konverziji ništa ne gubi jer je kurs odličan, stići će ti ista suma koju si povukao s mogućom razlikom od par evra gore ili dole u zavisnosti koliku sumu povlačiš i koji kurs zatekneš tog dana.

 

samo što paypal više ne uzima 5 dolara po transakciji nego 1% od svake sume, s tim što mislim da je maksimalna dažbina 10 dolara.

Edited by Calavera
Link to comment
1 minute ago, Friend said:

U Intezi vise nije tako na moje skorasnje iznenadjenje.

"Zelite i dolare? A pa onda morate da otvorite jos jedan devizni racun. -A otkada to? - Otkada imamo novi IT sistem."

i meni su tako objasnili. da moram da otvorim poseban devizni račun za svaku stranu valutu. negde na jesen su nam svima poslali obaveštenje o tome i o promenama nekih provizija.

Link to comment
3 hours ago, Renegade said:

 

Ček aj meni pomogni sad :D. Paypal mi je podešen na dolare jer u dolarima primam najčešće novac. Na PP mi je povezana ona intesina internet kartica. Kad povlačim pare sa PP-a on mi skine valjda 5 dolara po transakciji a onda šta se u intesi desi da bi mi se na računu vezanom za pomenutu karticu pojavili evri, pojma nemam. Da li sam dobro razumeo da je bolje da sa PP povežem Visa inspire karticu koja je za dinarski račun i da će tako da bude manje dranje prilikom povlačenja novca sa PP?

Dakle, Rajfajzen banka u BiH. Htio da otvorim devizni racun kako bih ga vezao za PP, sluzbenik mi predlozi da probam sa postojecim tekucim jer je to takavitakav tip naloga i moze i on. Tako i bi. A na PP mozes podesiti da ti banka vrsi konverziju kada povuce sa PP. Tako umjesto da PP konvertuje € u $, $ u BAM i dr, samo banka jednom obavi to po svom, realnom kursu. Ja nisam primijetio ali kazu da PP cesto ima nenormalan kurs i da je ovakav, pomenut nacin najbolja opcija. Sve ovo je RF banka u BiH, Visa Electron kartica (koju inace svi primaju bez problema).

 

Dakle, treba provjeriti u banci svakako.

Edited by kipo
Link to comment

Znam, skontao sam, nego ajde ipak kao da odgovorim normalno. Evo danasnji dan npr, prodata Astra sa zaradom od 4 cifre u evrima a Punto Evo sa nekim cudnim Multiair motorom dosao sa neprijavljenim kvarom i danas placeno malo manje od te zarade ovlascenom servisu da resi isti, znaci na kraju ce na tom drugom biti minus od jedno 500. Jebena rabota, sreca pa je to prvi sjeban auto od dosadasnjih ~25, neka bude i poslednji.

Sto se tice placanja za preko, napravio sam nalog na sajtu western uniona i uplaticu lovu na svoj bankovni racun, provizija je 3e kad se salje do 1500e na neko uplatno mesto westerna. To mi je dovoljno za kapare, obicno traze do par stotina franaka ili nekad 20% vrednosti auta, mada redje toliko.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

U procesu sam registracije samostalnog preduzetnistva (BiH) i sad imam problem kako da vezem PayPal nalog za ziro racun firme. 90% prihoda je iz inostranstva. Problem je sto ne postoji nesto kao debitna kartica za pravna lica na koju je moguce primati novac (sa PP, jel), nijedna banka to ne omogucava (nisam jos Sberbank provjerio). Zar je moguce da nesto takvo nije rijeseno? Cak i da svoje klijente sad iscimam da placaju na devizni (uz daleko vece provizije), imam povremenih uplata za razne sitne poslice za koje bas nema smisla da ih cimam da placaju drugdje. Ili npr webshop (takodje inostrantsvo) koji sam vezao za PP biznis nalog a koji sutra moze (recimo) da zaradjuje ozbiljne novce. Jel neko resavao slican problem?

Link to comment

Ne znam za BiH, ali u Srbiji to ne fercera, novac sa PP mozes povuci samo na licni devizni racun, i to nekom posebnom procedurom (mozda su to sad poboljsali, nisam se odavno raspitivao). Kameno doba.

Link to comment

Ne znam da li je zbog ‘izlaska’ iz EU, ali me je juce Rajfajzen opasno rebnuo za transfer u funtama iz Engleske u Beograd. Vise nego tri puta od uobicajenog iznosa (prethodnih nekoliko meseci).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...