Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Skoro sam prebacivao isto neke pare, pa su mi u banci rekli da ako preuzmem sve troskove na sebe uzimaju pausalno 25e za posrednika posto ne znaju koliko ce posrednik da uzme. Iz toga zakljucujem da ni oni ne znaju (ili se makar prave).

Link to comment

U mojoj banci rekose da uzimaju nesto u promilima, minimum oko 11e i da druga banka/posrednik isto uzimaju svoj deo i ne daju da ih se prevari. Ako zelim da preuzmem sve troskove onda eto ne znaju koliko te druge banke uzimaju, pa obracunaju svima 25e. Pretpostavljam da posrednik zavisi od banke primaoca. 

 

Ironija je da je posrednik bila ista banka kao i moja sa koje sam slao :D. Slao sam nesto i prosle godine i mislim po secanju da je bio drugi posrednik na onom papiru sto daje Intesa i da su uzeli nesto sitno manje.

 

tl;dr

najbolje da iko ista zna, ionako sve rade kompjuktori :D 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 29.8.2019. at 20:35, jms_uk said:

Tako su i mene rebnuli - od 100 poslatih, 83 primljenih.

Sledeceg meseca sam poslao u Rajfajzen - na 250 su uzeli 8.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Nemam pouzdane informacije šta se desilo, ali izgleda da je stvar do skrilla, ne intese.

Ono što je najiritantnije je da nemam predstavu koliko skidaju, očigledno se ne radi o procentima već imaju granice "od-do". Ili bukvalno skidaju kako im dune, ne bi me čudilo

Zanimljivo:

-  na 2700e skinuto mi je oko 70e

-na 660e skinuto je 60e

Za ovu prvu transkaciju sam odmah video da nešto naravno nije ok, ali 'ajde, nisam hteo da se bavim time. Za ovu drugu sam popizdeo, jer sam uvideo da je definitivno nešto promenjeno i tada sam kontaktirao i skrill i intesu; na obe strane bez rezultata...onda povlačim 200e da vidim koliko će leći...166e.

Pošto godinama povlačim preko skrilla moraću da nadjem drugo rešenje, na žalost. Ali neću dozvoliti da me neko pljačka i pravi budalom.

 

Da li neko koristi payoneer karticu i ima iskustva sa tim?

 

Sve ovo mi pravi užasan posao..i koje god rešenje da izaberem, najebao sam dok se svi ugrade.

Otprilike što sam pratio proteklih sedmica Payoneer kartica je trenutno najbolja stvar, prednost je što može da se poveže sa skrillom. Ali samo kad pomislim da će mi put novca ići

izvor- jedan skrill nalog (jer isključivo od izvora moram na skrill)- drugi skrill nalog (da ne objašnjavam zašto :isuse:)-payoneer-dizanje na bankomatu....hah,

 

Svakako rešenje moram naći, jer neće niko da me jebe...a ako baš moraju, pravaliću trošak na nekoga, samo da smislim način.

 

Edited by Godfrey
Link to comment
3 hours ago, Godfrey said:

Da li neko koristi payoneer karticu i ima iskustva sa tim?

Ne koristim ali skoro sam dobio info da na $1300 uzme $26, te da je dobro sto dobijes taj neki SEPA transfer account da mozes primati uplate od pravnih lica. Razliciti su za uplate iz EU i UK. Nisam dalje provjeravao, pa javi ako zavrsis.

Link to comment

SEPA ne šljaka u Srbiji, tj. ako neko pokuša kroz nju da pošalje novac u Srbiju, on neće stići.

Što se tiče toga ko se ugradio i koliko, postoji jedno jednostavno pravilo - primalac novca je pasivna strana koja ne utiče na iznos sredstava koji je došao do nje, Provizija za priliv novca se u Srbiji naplaćuje isključivo u dinarima. To znači da nijedna banka u Srbiji neće ni za 1 cent umanjiti priliv koji nekome stigne iz inostranstva. Ono što rade je da stave rezervaciju na devizna sredstva u visini provizije, klijent dođe, plati proviziju u dinarima, oni skinu rezervaciju sa deviza i isplaćuju.

Link to comment
  • 4 months later...

Koji je najjeftiniji a brz nacin da posaljem u Svajcarku 1300 franaka? Placam neki autic a ovaj se necka oko kapare preko Westerna, sto mi i nije sjajno jer dok se ugradi menjacnica pa onda oni, oderu mi kozu s ledja i za par stotina.

Link to comment

Preko banke moze da bude smaranje jer ce ti traziti da potpisujes neke izjave tipa "Saljem pomoc clanu porodice", u suprotnom bi placao porez.

Najbrzi i najpovoljnij nacin je PayPal, ukoliko ga primalac ima, ako nema mozes nekako da ga nateras da otvori?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...