Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

20 minutes ago, renne said:

Nije

 

Bummer.

 

Hvala :)

 

Mozda je opcija da otvorim sledeci put devizni racun (da li traze nesto specificno za to ili moze svako?), na njega da saljem odavde i onda sa istog da prebacim na dinarski...

 

Sve ovo jer glupavi MTS jos nije popravio ono placanje karticama...

Link to comment
Just now, mlatko said:

Uvek me je ovo fasciniralo jer ne razumem zasto je nemoguce. 

 

Izgleda da su domaci racuni van IBAN sistema?

 

Mi u UK imamo za unutrasnju upotrebu pored broja racuna i sort-code (broj za banku i expozituru), ali takodje i svaki racun ima svoj IBAN (koji sadrzi BIC i broj racuna) i na koji mogu da se salju novci iz drugih zemalja, cak i u drugim valutama od one u kojoj je racun.

Link to comment
U Intezi mozes bez ikakvih troskova otvoriti devizni i ako nemas dinarski kod njih. Bar je bilo moguce prije par godina.

Hvala!

Probacu kad budem sledeci put u BG, kod njih imam vec dinarski.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
15 hours ago, jms_uk said:

Moze jos jedno pitanje ako neko zna:

 

- da li je moguce uplatiti dinare iz inostranstva na domaci tekuci racun? Meni moja banka nudi opciju da posaljem dinare odavde, ali da li je moguce dobiti IBAN/BIC/SWIFT za dinarski racun? (konkretno me Intesa zanima)

Možeš da primiš dinare iz inostranstva ako možeš da ih pošalješ. Tražiš od tvoje srpske banke (Inteze) instrukciju za uplatu dinara iz inostranstva i to je sve.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 5.7.2019. at 17:13, kipo said:

Neko ima iskustvo sa Bacs UK?  Nude mi payments via bacs, ali briti su, pa nije iskljuceno da ne znaju da postoji svijet izvan UK :dry:

Samo da prijavim da su im potrebni tek swift/iban podaci, provizija nekih 17%

Link to comment
On 27.7.2019. at 22:54, jms_uk said:


Hvala!

Probacu kad budem sledeci put u BG, kod njih imam vec dinarski.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Ja sam zatvorio dinarski u Intesi i ponudili mi da ostavim devizni posto je dzabe. Tako da moze i devizni bez dinarskog.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Treba mi pomoć;

Godinama primam uplate na skrill (raniji moneybookers) iz inostranstva, i osim 5,5e što je standardan skrillov fee, skinut mi je i solidan procenat dok je novac legao na račun u intesi. Intesina provizija je minimalna, ali ni skrill ni intesa ne znaju da mi objasne gde je ostatak para završio. Godinama povlačim preko skrilla novac, nikad nikakvih skrivenih troškova nije bilo, osim poslednje dve transakcije...ima neko istustva sa ovim?

Link to comment

Navodno je posrednička, ali sad mene buni što ne znam na čijoj "strani" se ona pojavila, skrilla ili intese.

Ako je do intese, onda želim da otvorim devizni račun u drugoj banci...a ako je do skrilla, bar da znam..

 

Poslednja transakcija recimo, osim tog malog fee-a koji skrill uzima, i te zaista male provizije intese, skinuto mi je još 10% iznosa...neverovatno.

 

I inače mi je muka od banaka, sve što nije izaskivalo standardnu isplatu je problem..kad se setim samo muke žive koju sam imao kada sam 2010. ili 2011. trebao da verifikujem skrillov (tada moneybookers) nalog, jer u intesi nisu imali pojma o čemu se radi.

Edited by Godfrey
Link to comment
1 hour ago, Godfrey said:

Navodno je posrednička, ali sad mene buni što ne znam na čijoj "strani" se ona pojavila, skrilla ili intese.

 

Ja sam uspeo da saznam to od moje banke - ne znam da li i skrill ima mogucnost da "vidi" taj put novca...

 

ETA: raspitivanje kod Inteze nije donelo nikakve rezultate.

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...