Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

15 minutes ago, jms_uk said:


Sta ti treba?




Sent from my iTelephone using Tapatalk

Pa samo podrzavaju li slanje novca iz UK u Bosnu konkretno, nesto kao PP, ili je samo za UK accounts potrebe.

Link to comment
Pa samo podrzavaju li slanje novca iz UK u Bosnu konkretno, nesto kao PP, ili je samo za UK accounts potrebe.


Bacs je generalno izraz za bank transfer.

I to izmedju UK bankovnih racuna fino radi.

Ali oni bi trebalo da mogu da ti posalju kintu u bosansku banku ako im das sve podatke (IBAN, BIC, adresu itd) i oni to nameste kao new payee. Nije jednostavno kao PayPal, ali nije ni preterano komplikovano. I kad jednom namestis, mozes da sacuvas za buduca slanja.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:

 


Bacs je generalno izraz za bank transfer.

I to izmedju UK bankovnih racuna fino radi.

Ali oni bi trebalo da mogu da ti posalju kintu u bosansku banku ako im das sve podatke (IBAN, BIC, adresu itd) i oni to nameste kao new payee. Nije jednostavno kao PayPal, ali nije ni preterano komplikovano. I kad jednom namestis, mozes da sacuvas za buduca slanja.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Moram dakle provjeriti proviziju, jer odokativno mi izgleda da je njihovo posredovanje samo dodatni trosak, a neozbiljno da trazim da oni placaju proviziju. Hvala svakako.

Link to comment
30 minutes ago, kipo said:

Moram dakle provjeriti proviziju, jer odokativno mi izgleda da je njihovo posredovanje samo dodatni trosak, a neozbiljno da trazim da oni placaju proviziju. Hvala svakako.

 

Imaj u vidu da verovatno postoji i neka 'corresponding' banka izmedju tvoje i njihove (bar je tako slucaj sa Srbijom) i da ce to produziti rok transakcije...

Link to comment
19 minutes ago, jms_uk said:

 

Imaj u vidu da verovatno postoji i neka 'corresponding' banka izmedju tvoje i njihove (bar je tako slucaj sa Srbijom) i da ce to produziti rok transakcije...

Jasno. Hvala.

Link to comment
1 minute ago, Host said:

Nije neozbiljno, obavezno trazi da pokriju sve troskove. Provizija zna da bude bezobrazno visoka, posebno kad ima posrednickih banaka i konverzije valuta. 

Znas kako, polaskan sam samim tim sto me uzimaju u obzir, dobar posao, na duze staze.. izbjegao bih svako njihovo nepotrebno cimanje, to je.  Provjericu sve pa javim i ovde.

Link to comment
46 minutes ago, Host said:

Proveri da li slucajno Transferwise radi u Bosni. To bi ti bila najbolja opcija.

Hocu. Koliko vidim, radi ok slanje para u Bosnu. Hvala.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko zna da li je bilo skoro promena oko naknada za prijem novca iz inostranstva, posebno u Inteza bankama?

 

Do (relativno) skoro je na iznos do 100 evra bilo da moze da se podigne ceo iznos bez provizije.

 

Proslog meseca su naplatili 1 evro (sto nije strasno), ali zato ovog su na 100 uzeli 17 :ohmy: (u banci iz koje je poslato su placeni njihovi troskovi).

Link to comment
38 minutes ago, jms_uk said:

Da li neko zna da li je bilo skoro promena oko naknada za prijem novca iz inostranstva, posebno u Inteza bankama?

 

Do (relativno) skoro je na iznos do 100 evra bilo da moze da se podigne ceo iznos bez provizije.

 

Proslog meseca su naplatili 1 evro (sto nije strasno), ali zato ovog su na 100 uzeli 17 :ohmy: (u banci iz koje je poslato su placeni njihovi troskovi).

Greške su uvek moguće, najjednostavnije je da primalac traži dolaznu swift poruku, tu će se videti koliko je para stiglo do Inteze, s kojom opcijom troška...ako to ne uspe da završi preko referenta u filijali, primalac šalje mejl na pritužbe i reklamacije pa bi trebalo da dobije detajan odgovor.

Link to comment
7 minutes ago, čekmeže said:

Greške su uvek moguće, najjednostavnije je da primalac traži dolaznu swift poruku, tu će se videti koliko je para stiglo do Inteze, s kojom opcijom troška...ako to ne uspe da završi preko referenta u filijali, primalac šalje mejl na pritužbe i reklamacije pa bi trebalo da dobije detajan odgovor.

 

Hvala, prenecu za ovu dolaznu poruku.

 

Ne deluje mi kao one-off greska, jer sam poslao na dva razlicita Intezina racuna (u dve filijale) i isto se desilo (ovog meseca).

 

ETA: jedino sto mi pada na pamet je da su to troskovi corresponding banke, ali mi nije jasno zasto su odjednom toliki...

Edited by jms_uk
Link to comment

To su troskovi korespond banke, koja je druga u lancu.

 

U prvoj banci su placeni njihovi troskovi(prve banke), u trecoj u nizu Inteza nema proviziju do 100eur.

 

Ali treba ipak proveriti swift poruku i tamo se vidi. Jednom sam primao lovu iz UK u Intezu i nije bilo korespondentske banke vec direktno izmedju dve banke.

Edited by Friend
Link to comment
5 hours ago, Friend said:

Jednom sam primao lovu iz UK u Intezu i nije bilo korespondentske banke vec direktno izmedju dve banke.

 

Da li znas mozda iz koje banke odavde je poslata kinta?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Moze jos jedno pitanje ako neko zna:

 

- da li je moguce uplatiti dinare iz inostranstva na domaci tekuci racun? Meni moja banka nudi opciju da posaljem dinare odavde, ali da li je moguce dobiti IBAN/BIC/SWIFT za dinarski racun? (konkretno me Intesa zanima)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...