Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

electron moze sve sto i internet + podizanje s bankomata. ja ga uzeo u intesi jos onomad™, tad se nista nije placalo.

 

meni pare s paypala na karticu stizu za 3-5 radnih dana. povlacenje je uvek 4 evra ili 5 dolara.

+1 i kod mene

ta elektron je vezana uz deviznii nacekao sam je se,nesto preko 20dana

doduse meni transfer nikad nije prosao pre puna 4 radna dana, jutros mi leglo posle 6 dana

 

 

@katamaran

 

tu proviziju naplacuje paypal. minimum je 5$, ne znam da li eventualno raste sa iznosom koji se povlaci, ali sam prilicno siguran da je fiksno

 

paypal prilikom povlacenja novca ima obavestenje daproces traje 5-7 dana, pa je ranije bilo opsteprihvaceno misljenje da se ceka zbog njih, medjutim cekaju se banke, ja na izvodu jasno vidim da je novac uplacen banci istog dana kad je i povucen sa paypala, a onda ga banka nekoliko dana koristi pre nego ga isplati korisniku

 

na netu sam nasao, ali nisam proverio licno ili sa nekim koga poznajem da societe general (uz najmanje jednu vrstu racuna) ima opciju automatskog povlacenja sa paypala i da je novac dostupan momentalno po povlacenju

planiram ovih dana da otvorim kod njih racun, pa cu pisati utiske

takodje sam procitao da postanska stedionica isplacuje u roku od 24h po povlacenju

sa tim sto kod njih u svakom trenutku moras imati 2000 din ili 20e na racunu

 

 

da, za koju god banku da se odlucis, prilikom zahteva za otvaranje racuna uplati odmah i 5 evra na isti. trebace ti da verifikujes karticu (paypal povuce sa kartice oko 2e, posle ih vrate), pa da ne ides posle opet samo zbog toga do banke

Link to comment

Pitanje je možda trivijalno...

 

Vidim da je izvodljivo primati pare preko Paypala, ali ne znam kako inicirati transfer para?

Da li je sve što treba da u Paypalu idem na Send & Request Payments, pa na Requet Payments, i unesem email onog što treba da mi pošalje pare?

 

Radi se o manjim iznosima (100 - 300 eur) za fizičko lice, za robu što sam poslao. Do sada sam te transakcije obavljao preko Western Uniona, prešao bih na Paypal zbog manjih troškova.

Link to comment
  • 1 month later...

Jedno pitanje za vlasnike firmi iz BiH

Koliko vam banka uzima fee za plaćanje prema inostranstvu? Srbija, Hrvatska, druga zemlja EU, nebitno gde?

U Crnoj Gori i Bosni uglavnom deru i po 40 EUR za plaćanje u inostranstvo po nalogu. Mnoge banke nemaju direktan platni promet sa inostranstvom nego plaćaju preko korespondenata, i to onda košta dosta.

Link to comment

Kad smo kod toga: koja banka kod nas je najbolje povezana sa inostranstvom u smislu najbrzeg i najjeftinijeg (sa sto manje korespondenata) priliva novca?

 

+ 1

Link to comment

Devizni racun mi je u evrima a na pp mahom imam dolare. Rekose mi da ne prebacujem na samom pp jer je los kurs. Po kom kursu onda banka prebaci u evre?

 

Sta da stavim kao primarnu valutu ako uglavnom baratam sa dolarima a racun je u evrima? Ako je uopste i bitno..

 

Jos jedno pitanje - ako povlacis i evre i dolare placas duplu proviziju? (4 evra/5dolara)

Link to comment

Devizni racun mi je u evrima a na pp mahom imam dolare. Rekose mi da ne prebacujem na samom pp jer je los kurs. Po kom kursu onda banka prebaci u evre?

 

Sta da stavim kao primarnu valutu ako uglavnom baratam sa dolarima a racun je u evrima? Ako je uopste i bitno..

 

Jos jedno pitanje - ako povlacis i evre i dolare placas duplu proviziju? (4 evra/5dolara)

 

ako uglavnom primas dolare, stavi njih kao primarnu valutu. kad budes povlacio novac, banka ce izvrsiti konverziju u evre po njihovom kursu, koji je gotovo sigurno bolji od paypalovog. naravno, pod uslovom da si na paypalu namestio da ne bude duple konverzije (settings > payments > manage pre-approved payments > set available funding sources > conversion options > bill me in the currency listed on the seller's invoice).

 

za duplu proviziju nisam siguran, ali mislim da je tako. tu ti se verovatno najvise isplati da konvertujes evre u dolare na samom sajtu, pod uslovom da evra imas manje.

Edited by Calavera
Link to comment

Kad smo kod toga: koja banka kod nas je najbolje povezana sa inostranstvom u smislu najbrzeg i najjeftinijeg (sa sto manje korespondenata) priliva novca?

 

 

+ 1

 

 

Raspitajte se u banci u Srbiji koje su im banke korespondenti za koje valute, i prema tome moze da se vidi koje od njih imaju veze sa vasim bankama.

 

Npr. ja iz UK saljem iz HSBC za Srbiju u Raiffeisen u funtama i to je skoro instant jer im je HSBC korespondent. Takodje iz iste UK banke saljem u Intezu u evrima i to bude nekad tek sledeceg dana, jer mora da prodje i kroz tu neku trecu intermediary banku.

 

U obe [Raiffeisen i Intesa] ako se zatrazi uputstvo za primanje stranih valuta [gde ti daju BIC/IBAN i dr.] u njemu je pisalo koje su korespondent banke za koje valute.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...