Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

 
 
Ne bih se složio. Mnogima napolju je to veliki no no, da država bude glavni diler narkotika u regionu a i šire.
Jeste ali je smešna u odnosu na Šariće, Škaljarce, itd. I njihove brodove sa paketima.
I da, nije ovde ni u jednoj varijanti da smo mi glavni diler u regionu.
To što mi tripujemo da smo najveći u nečemu to je do nas...

.... Shiit has hit the fan!


  • +1 1
Link to comment

A plus su i bliski saradnici klanova iz Crne Gore, što je poznato gde treba. Zato im je valjda i DEjA malko zadrmala kavez.

 

Opet, napravio bih distinckiji izmeđ7 medijatora u prometu, i samih proizvođača. Do mene su došle ovakve informacije i objašnjenja, pošto kupio, poto prodao.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Cena, naravno, zavisi od kvaliteta.

A mogu pretprostaviti koji je nivo thc-a u biljkama koje se gaje organski na plantaži.

zvanično je objavljeno i nedvosmisleno tačno da su u jovanjici proizvodili  skank, što je proizvodnja marihuane u veštačkim uslovima, gde biljka postiže pojačane vrednosti THC, a cena na tržištu joj je, citiram, enormno veća od cene marihuane.

5-7000 evra po kg je bila cena ovoga sa jovanjice na tržištu 2013.

 

42 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jeste ali je smešna u odnosu na Šariće, Škaljarce, itd. I njihove brodove sa paketima.

tačno, ali srbija koliko znam nema more, a ovo je tema o organizovanom kriminalu pre svega u srbiji.

koliko sam ja shvatila priču, šarić je u srbiji pre svega bio dingospo ulagač koji je prao svoje pare.

 

jovanjica je zanimljiva zato što je osnovna nedoumica u kuloarima da li je mastermajnd proizvodnje

1. koluvija & ekipa

2. služba

3. andrej (SNS vrh)

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
16 hours ago, pt 2.0 said:

niko nije proveravao šta Koluvija gaji - privatna kompanija „Organic Control System” koja je bila nadležna za to, bavila se samo time kakve pesticide i đubrivo koristi;

 

 

OCS je i meni bio sertifikator..ako su moju farmu toliko pregledali i usli u svaku komoru, morali su valjda i njemu. No sad sve nekako dobija smisao.

 

Moja potencijalna saradnja sa Jovanjicom trebalo je da se desi neke 2018. godine. Imao sam dva sastanka sa njima, na njihovom imanju..u nacelu smo se dogovorili, oni navodno bejahu impresionirani onim sto radim..ali do kraja se ipak nismo najbolje razumeli i saradnja je izostala. S obzirom da nam je oboma sertifikator bio OCS iz Subotice, imao sam ponudu da ako udjemo u posao kao "zadruga" sertifikat ce mi bukvalno stizati postom na kucnu adresu, bez da me iko proverava i kontrolise sta i kako radim, sto je besmisleno..ali mi je sad jasnije.

 

Inace, prilikom svake posete, na rastanku sam dobio po paket organskih proizvoda..voce, povrce i pivo. Ono sto mi je tada bolo oci je da niti jedan od proizvoda nije bio iz Srbije, sve je bilo uvezeno, mahom iz Grcke. Zaista ne znam sta su oni gajili, uzgajali i u kojoj meri su bili uspesni u poljoprivredi..ali mi je utisak da je od pocetka prica o organskoj hrani bila samo paravan za to sto je Koluvija zamislio.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, SNARC said:

OCS je i meni bio sertifikator..ako su moju farmu toliko pregledali i usli u svaku komoru, morali su valjda i njemu. No sad sve nekako dobija smisao.

Nope.

Optužnica jasno kaže da niko nije proveravao ŠTA Koluvija gaji na svojim imanjima. Privatna kompanija Organic Control System proveravala je samo kakve pesticide i đubrivo Koluvija koristi.

Ima još i ovaj detaljčić koji je objavljen: Vlasnik firme OCH koja je kontrolisala gajenje biljaka u Jovanjici - Novaković, ranije je sarađivao sa Koluvijom. Kako je posvedočio na sudu, poslovnu saradnju razvili su pre više od deset godina.

Inače se OCH ni njen vlasnik za sada ne terete ni za šta...

Link to comment

Vidi se iz aviona da je ovo državni projekat od starta. Samo je pitanje da li je bata  umešan od samog početka biznisa, ili je kasnije stavio šapu kao glavni reketaš kad je biznis procvetao?

Link to comment

Koluvija već dugo ima biznis sa prodavnicama zdrave hrane između ostalog. Ima jednu ili dve prodavnice kod Kalenića, baš u Kalenićevoj ulici, Biodolina, ko prolazi neka pogleda šta piše na nalepnici na izlogu - Jovanjica.

 

Kontam da je samo proširio biznis i da se Bata uključio kasnije.

 

Link to comment
18 minutes ago, pt 2.0 said:

Nope.

Optužnica jasno kaže da niko nije proveravao ŠTA Koluvija gaji na svojim imanjima. Privatna kompanija Organic Control System proveravala je samo kakve pesticide i đubrivo Koluvija koristi.

Ima još i ovaj detaljčić koji je objavljen: Vlasnik firme OCH koja je kontrolisala gajenje biljaka u Jovanjici - Novaković, ranije je sarađivao sa Koluvijom. Kako je posvedočio na sudu, poslovnu saradnju razvili su pre više od deset godina.

Inače se OCH ni njen vlasnik za sada ne terete ni za šta...

 

Kad kazes OCH pretpostavljam da mislis na OCS i Novakovica vlasnika te firme. 

 

Ne bi valjalo da se izvuku neokaljano iz ovoga..pogotovu sto se prse i drze kao da su izmislili organsku hranu. 

Link to comment
35 minutes ago, SNARC said:

 

Kad kazes OCH pretpostavljam da mislis na OCS i Novakovica vlasnika te firme. 

Dada, lapsus.

 

52 minutes ago, copkillah said:

Kontam da je samo proširio biznis i da se Bata uključio kasnije.

Ovo je 1 moguća varijanta... ali Koluvija je nedvosmisleno u inostrasnstvu višestruko osudjivani prevarant, pritom sa matorim kumom Vladanom Lazovićem koga je policija skembala početkom 2013. sa još 4 osobe zbog iste takve laboratorije (samo manjeg obima) na Mirijevskom bulevaru.

Teško da je Koluvija došao da gaji paradajziće pa ga onda obrlatili.

(pisaću šta o svemu mislim na kraju, kad završim postove sa činjenicama, da sad ne mrsim bzvz)

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
tačno, ali srbija koliko znam nema more, a ovo je tema o organizovanom kriminalu pre svega u srbiji.
koliko sam ja shvatila priču, šarić je u srbiji pre svega bio dingospo ulagač koji je prao svoje pare.
 
jovanjica je zanimljiva zato što je osnovna nedoumica u kuloarima da li je mastermajnd proizvodnje
1. koluvija & ekipa
2. služba
3. andrej (SNS vrh)
Srbija je bila malo potrošnja mnogo više tranzitna zemlja.
Mi smo vrlo bitna tranzitna ruta kako od makedonije i kosova tako i od cg.
Dugo vremena su ljudi koji su "kopali" po raznim klanovima po Srbiji, na kraju su završavali sa pojavljivanjem Brana Mićunovića.
Nikad se Srbija i CG nisu razdvajale u tom smislu.
Da ne pričamo Kosovo i Preševska dolina...

Koluvija i Jovanica su zaista sitni u tim relacijama.

.... Shiit has hit the fan!


  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...