Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Niti je moguće da država ne zna ko radi drogu na tone niti je moguće da Andrej ne zna da postoje neke desetine miliona crnih para za reketiranje. Šta misliš, da su ih reketirali kao i svaku drugu firmu po tarifi za uzgajivače organske hrane, a ovi obruću gudru na tone?! 

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, Malvo said:

Meni deluje vrlo neverovatno da bi to nekome moglo da padne na pamet, a i da prodje tek tako posle svega.
 

To je 1 nevidjeni balast kojim mogu da ga ucenjuju po svim mogucim ambasadama. Fotke sa alkatrazima su macji kasalj u odnosu na to.

Meni isto nadrealno skroz, ali ne iskuljučujem. Nadrealno mi je i mnogo toga drugog u ovoj zemlji. Koliko ljudi je moralo raditi na toj plantaži? Kako su mislili da to ostane tajna?

Link to comment
22 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

@pt 2.0 jel imaš odgovor na pitanje zašto je baš sada po gdin nevolja?

fakat je da su ga imali u fioci sve ove godine

zbog previše nestalih i zbog sve bahatijeg reketiranja?

nemam. lupam.

Link to comment
4 hours ago, pt 2.0 said:

policajce ne kontroliše, ali kokezu kontroliše.

gledala sam sve nastupe, ono sa tugom je jeftina gluma.

 

nije nikakva poenta te situacije u tome da je kokeza odbio poligraf.

nego je poenta te situacije, koju eksploatišu i vulin i tabloidi maksimalno, a vučić samo lošom glumom ali ne direktno, u tome da je kokeza odbio poligraf zato što mu je tako savetovao predsednik višeg suda stepanović.

 

to je poruka koja treba da stigne do mileta. da je predsednik višeg suda, gde se vode sve najbitnije afere trenutno (pa i jovanjica), jedna korumpirana i nedostojna osoba koja je prisna sa kokezom koji je tobož planirao atentat na vučića.

kokeza je retard i pion, i ništa više. pohlepni pion koji neće baš dopustiti da mu stave glavu na panj, ali i dalje pion sa rukopisom đaka petaka.

Velika je greška pomisliti da Stepanović zaslužuje nekakvu zaštitu ili nedajbože razumevanje i podršku. Upravo to jeste suština i ja na to kažem samo-:jerry:

Link to comment
5 hours ago, pt 2.0 said:

ko?

 

pošto ja imam 2 verzije u glavi.

 

stvar je u sledećem: iz ličnih kontakata sa nekim privrednicima znam da se vučić i njegova banda svuda nacrtavala da se slika po uspešnim u kampanjama i prisvaja uspehe koji nisu njihovi, a u rukavicama i solidno reketirala iste te firme. nije mi uopšte nezamisliv scenario da se njima koluvija i ekipa prišljamče da bi mogli neometano da rade glavni posao, da tu postoji neki dil i upetljanost samog vrha države u smislu koristi i reketa, a da pritom nisu pojma imali da je reč o marihuani.

znam da ćete me sad verovatno ispljuvati kao naivnu, ali meni je, po svemu što znam o pohlepi i površnosti političkog vrha države ovo prilično verovatan scenario. 

 

druga verzija je da su AV ili AV svesno gajili marihuanu uz ideju da će to da prođe u ovolicnoj zemlji. nekako mi to nema veze s mozgom, jer imaju toliko manje opasnih (za pozornost DEA npr.) načina da kradu i zdušno ih eksploatišu.

 

edit. umešani svakako jesu, inače ne bi ovoliko napadali policajce koji su hapsili koluviju, niti branili koluviju u javnosti. 

 

Treća verzija je da je Koluvija ispao glup k'o kurac, pošto je načuo da se donosi zakon o legalizaciji marihuane u medicinske svrhe, pa požurio da unapred zauzme tržište. Zakon nikad nije donet, neko ga je lepo namestio. Bavio se uvozom organskog voća i povrća pre toga, finu kintu je drmao, ko ga jebe sad.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nismo li se isto tako nadali sukobu grobara i psiha? Pa je grobar prdnuo u cabar. S druge strane, meni deluje da u sns mora biti itekako nezadovoljnog sveta. Kao u svim piramidalnim strukturama, i ovde su se prvi i drugi esalon zestoko napljackali, ali sve ispod toga trpi svakojaka ponizenja, a nije da nesto profitira, niti da njima ostane mnogo plena.

Link to comment
6 hours ago, theanswer said:

 

Jbm li ga, al se priča da je krenuo na njega.. 

Njega i moj prijatelj sa kojim u RL bistrim te teme navodi kao razlog, mada ne u smislu da je čuo neke priče, nego idući logikom - ko je najjači krimos koji je ostao napolju - taj je. 
 

@halloween hehe, nadala sam se da ćeš da se javiš na temu. zanima me da li si pročitala KRIK-ov intervju sa njim, posebno deo u kojem komentariše mišu majića? 


edit. da se razumemo - ja ne znam ništa ni o jednom ni o drugom sudiji (a kopka me), sem onoga što pročitam u novinama.

ali, vodeći se primerom svoje profesije - gde su medijski najeksponiraniji retko do nikad oni koji bi to po stvarnom ugledu i profesionalizmu trebalo da budu - uvek imam upitnik iznad glave kod tih popularnih likova.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Anonymous said:

 

Treća verzija je da je Koluvija ispao glup k'o kurac, pošto je načuo da se donosi zakon o legalizaciji marihuane u medicinske svrhe, pa požurio da unapred zauzme tržište. Zakon nikad nije donet, neko ga je lepo namestio. Bavio se uvozom organskog voća i povrća pre toga, finu kintu je drmao, ko ga jebe sad.

Ne znam ko je mogao da ga prevari da će se doneti zakon koji nije ni na vidiku, a biljku dobije za par meseci, nije mogao toliko da čeka? Sa tom količinom koju su mu našli bi pokrio tri naša tržišta, to nije ni namenjeno našem tržištu. Nikakva legalizacija ne odgovara ljudima kao Koluvija koji se industrijski bave proizvodnjom jer bi im opali profiti. 

Njegov vozač uhapšen zbog dilovanja heroina, da nisu čuli da će i heroin da legalizuju?

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...