Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

4 minutes ago, Malvo said:

Druga verzija deluje kao da nema s mozgom.

Opet, i prva verzija deluje kao da nema veze s mozgom. Ne postoji ni teoretska sansa da vrh policije posle mozda dve nedelje nije znao sta se tamo radi.

 

O BIA da ne pricamo...

A taj Koluvija bi zavrsio u masini za mlevenje mesa da je radio nesto bez dozvole pozivajuci se na koga ne treba.

 

Ima veze da su naleteli na minu, kontrolisu maksimalno i sveobuhvatno, to dovede do zajeba. Treba slusati sta vucic prica i kako, on ne kontrolise te policajce i ne kontrolise kokezu sto odbija poligraf, na oba dogadjaja je iskreno reagovao. Ovo prvo je neplanirani zajeb a ovo drugo je kokeza reagovao kao ljudsko bice a ne kao napunjena lutka..cuj pitanje - molim vas, gospodine, da li ste planirali da ssnajperom i tako dalje...

Link to comment

Jesu desetine miliona, možda i preko sto miliona godišnje u pitanju ako je tačno da su imali 12 hektara pod marihuanom kao što mediji izveštavaju. Tona osušene i očišćene robe po hektaru godišnje je prihod koji operacija na tom nivou lagano može da izvuče, možda i više od toga, a tona na ulici vredi oko 10 miliona. Koliko je tu kome išlo je drugo pitanje ali sa 12 hektara su generisali više od 100 miliona godišnje.

  • +1 1
Link to comment

Meni deluje vrlo neverovatno da bi to nekome moglo da padne na pamet, a i da prodje tek tako posle svega.
 

To je 1 nevidjeni balast kojim mogu da ga ucenjuju po svim mogucim ambasadama. Fotke sa alkatrazima su macji kasalj u odnosu na to.

 

Bukvalno mogu da mu kazu da ode u Mitrovicu da zabode zastavu Republike Kosovo i on bi morao.

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, pt 2.0 said:

Uznemirli su Čedu (znam da ovo može biti fejk ali je zabavno)

 

 

Nego, zašto niko od vas ne pominje današnju KZN Mikija Aleksića i deo o Jovanjici i ocarinjenju opreme, odnosno o vezi direktno do ministra Nedimovića?

Moj utisak je da je Jovanjica srce svega, da nema nikakvog sukoba između Sline i AV u aferama Krušik - Javanjica tj. mislim da je Krušik obelodanio Aleksandar Obradović, a Jovanjicu oni policajci. Takođe mislim da ni Slina ni njegov pokojni otac (koji je meni srpska verzija Željka Gospodnetića, dakle kao neki putujući trgovac vazda bio i ne čudi me ovo kako ga je Živana doživela u RL) nisu bili glavni igrači u vezi sa prodajom oružja, nego da je to onaj lik kojeg je u priču uveo lično Vučić kao ministar odbrane.

A za Jovanjicu sam sigurna da vodi do Vučića (čim njegove podguzne muve idu okolo i brane gospodina Koluviju uzduž popreko i sasvim otvoreno).

Dakle, nema sukoba klanova, ima obruča koji se steže oko AV kriminala.

hvaljen isus i marija

Link to comment
6 minutes ago, villiem said:

Ima veze da su naleteli na minu, kontrolisu maksimalno i sveobuhvatno, to dovede do zajeba. Treba slusati sta vucic prica i kako, on ne kontrolise te policajce i ne kontrolise kokezu sto odbija poligraf, na oba dogadjaja je iskreno reagovao.

policajce ne kontroliše, ali kokezu kontroliše.

gledala sam sve nastupe, ono sa tugom je jeftina gluma.

 

6 minutes ago, villiem said:

Ovo prvo je neplanirani zajeb a ovo drugo je kokeza reagovao kao ljudsko bice a ne kao napunjena lutka

nije nikakva poenta te situacije u tome da je kokeza odbio poligraf.

nego je poenta te situacije, koju eksploatišu i vulin i tabloidi maksimalno, a vučić samo lošom glumom ali ne direktno, u tome da je kokeza odbio poligraf zato što mu je tako savetovao predsednik višeg suda stepanović.

 

to je poruka koja treba da stigne do mileta. da je predsednik višeg suda, gde se vode sve najbitnije afere trenutno (pa i jovanjica), jedna korumpirana i nedostojna osoba koja je prisna sa kokezom koji je tobož planirao atentat na vučića.

kokeza je retard i pion, i ništa više. pohlepni pion koji neće baš dopustiti da mu stave glavu na panj, ali i dalje pion sa rukopisom đaka petaka.

  • +1 4
Link to comment

Zar nije Vulin redovno obilazio Jovanjicu?

 

Smesno je da relevantni u drzavi nisu organizovali to, a kamoli da nisu imali pojma o tome.

 

U okolnim selima su upadali u oci i ostavljali astronomske baksise tipa racun soma dinara, a ostavi se pet iljada na stolu. Dosta ljudi je i radilo tamo iz okolnih mesta.

Edited by Friend
Link to comment
22 minutes ago, pt 2.0 said:

policajce ne kontroliše, ali kokezu kontroliše.

gledala sam sve nastupe, ono sa tugom je jeftina gluma.

 

nije nikakva poenta te situacije u tome da je kokeza odbio poligraf.

nego je poenta te situacije, koju eksploatišu i vulin i tabloidi maksimalno, a vučić samo lošom glumom ali ne direktno, u tome da je kokeza odbio poligraf zato što mu je tako savetovao predsednik višeg suda stepanović.

 

to je poruka koja treba da stigne do mileta. da je predsednik višeg suda, gde se vode sve najbitnije afere trenutno (pa i jovanjica), jedna korumpirana i nedostojna osoba koja je prisna sa kokezom koji je tobož planirao atentat na vučića.

kokeza je retard i pion, i ništa više. pohlepni pion koji neće baš dopustiti da mu stave glavu na panj, ali i dalje pion sa rukopisom đaka petaka.

Tacno,i pisao sam,samo Mile debil moze da popusi ovo o Stepanovicu,znaci ili nije njihov covek,ili je dobio uputstva spolja da to odradi kako treba,ne sme mu niko nista.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, pt 2.0 said:

 

nije nikakva poenta te situacije u tome da je kokeza odbio poligraf.

nego je poenta te situacije, koju eksploatišu i vulin i tabloidi maksimalno, a vučić samo lošom glumom ali ne direktno, u tome da je kokeza odbio poligraf zato što mu je tako savetovao predsednik višeg suda stepanović.

 

to je poruka koja treba da stigne do mileta. da je predsednik višeg suda, gde se vode sve najbitnije afere trenutno (pa i jovanjica), jedna korumpirana i nedostojna osoba koja je prisna sa kokezom koji je tobož planirao atentat na vučića.

kokeza je retard i pion, i ništa više. pohlepni pion koji neće baš dopustiti da mu stave glavu na panj, ali i dalje pion sa rukopisom đaka petaka.

 

To je glavno, nisam zaboravio samo mi je zanimljivije da pratim sta se to ne dogadja po scenariju, ne tuga nego iznenadjenje sto se ovaj nije pridrzavao uputstva. Mislim da su se toliko zapetljali da imaju stab koji ubacuje gde sta moze, na dnevnom nivou, sve zbog spiska iz brisela, tako da je, po meni, sudija ubacen naknadno jer se ovaj predomislio za poligraf. Sigurno nije planirano hapsenje...neko sa takvim mogucim namerama ode kuci, premijer sa ekspozeom o tome cuti, ministar "ne veruje" i "policija sumnja" u istinitost

Ako imas ovakve probleme i moguc drzavni udar nema se vremena za neke plantaze i cudne ugovore. Ovo za mileta je sve tacno. Samo mi se ucinilo da je planirano da kokeza odradi i poligraf, da naprave pricu i nista

Mi u stvari ne mozemo da izlomimo mozak dovoljno. Cekamo neke odgovore, oni cekaju da prodje vreme al i dalje imaju onaj spisak sa aferama, to je valjda prvi takav zvanicni dokument

Link to comment
5 hours ago, slepa živana said:

ja u poslednje vreme prvo pomislim, sve je moguće.

 

čitam šta pišete za stefanovićevog ćaleta i ne mogu da izbacim iz glave onu scenu kad sam ga videla u gradu, pisala sam tad o tome na vocapu. bila je jesen pre korone, ali je bio sunčan dan kao danas, u jednoj od onih bočnih uličica iz kneza, bašta nekog kafića, bez gostiju jer je ipak bilo hladno, a za jednim stolom neki lik u invalidskim kolicima, gim stefanović i jedna žena, onako kao iz laze, stoji i nešto ih zabavlja povišenim tonom, a oni deluju pomalo cirke, smejulje se. rahmetlija sa sedom kosom požutelom od duvana, u štrokavim farmerkama i štrokavoj jakni... baš onako scena kao u staničnom bifeu u leskovcu osamdesetih. 

tad sam u svojoj glavi skockala da ti njihovi rođaci služe da se na njihova imena registruju firme i sve te muljaže, ali da oni od tih miliona možda vide praseće pečenje kolko možeš da pojedeš i možda im plate za neki seks...

sad ne mogu da povežem da je to bio mozak operacije ili tako nešto.

u svakom slučaju nisam zadovoljna estetskim ishodom naše elite.

Jbg, ni Bernardo Provenzano nije izgledao baš nešto naročito, i živeo je nekgde bogu iza nogu, pa još par kilometara dalje u nekoj seoskoj kolibi... A bio je poslednji Capo di tutu capi...

 

Ne kažem da je to slučaj sa matorim Stefanovićem, ali ko ćega znati...

180?cb=20081111024053

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Bogotac said:

Koluvija izjavio na sudu da mu se topi mozak,ima hemijske promene na mozgu:smiley_hail:

 

Verovatno je plan odbrane da je gajio za sebe a ne za prodaju, pa da to ide u prilog tezi... :rolleyes:

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

ko?

 

pošto ja imam 2 verzije u glavi.

 

stvar je u sledećem: iz ličnih kontakata sa nekim privrednicima znam da se vučić i njegova banda svuda nacrtavala da se slika po uspešnim u kampanjama i prisvaja uspehe koji nisu njihovi, a u rukavicama i solidno reketirala iste te firme. nije mi uopšte nezamisliv scenario da se njima koluvija i ekipa prišljamče da bi mogli neometano da rade glavni posao, da tu postoji neki dil i upetljanost samog vrha države u smislu koristi i reketa, a da pritom nisu pojma imali da je reč o marihuani.

znam da ćete me sad verovatno ispljuvati kao naivnu, ali meni je, po svemu što znam o pohlepi i površnosti političkog vrha države ovo prilično verovatan scenario. 

 

druga verzija je da su AV ili AV svesno gajili marihuanu uz ideju da će to da prođe u ovolicnoj zemlji. nekako mi to nema veze s mozgom, jer imaju toliko manje opasnih (za pozornost DEA npr.) načina da kradu i zdušno ih eksploatišu.

 

edit. umešani svakako jesu, inače ne bi ovoliko napadali policajce koji su hapsili koluviju, niti branili koluviju u javnosti. 

 

Има смисла прва верзија. Из оних транскрипта из оптужнице које је објавио Крик, види се да су чланови Јовањице обазриви, неповерљиви, уклањају трагове, користе шифре... Из свега што је тамо наведено не делују као екипа која је заштићена и има дозволу да ради шта хоће. Интерес Вучића у овом тренутку је да не процуре токови новца од Јовањице ка СНС-у. Једно је бити корумпиран од неке банке или корпорације, а сасвим друго од нарко мафије.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...