Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

13 minutes ago, Nikodije said:

 

Neće rešiti sve probleme , ali makar nećemo imati nepotrebnu sprdnju sa filijalama u ligi, ne mogu da verujem da pokušavaš da nađeš opravdanje ili razumevanje za tako nešto. Na ovom prostoru ima dovoljno klubova koji bi mogli da igraju aba ligu, nije to neki spektakularan nivo. Šta bi se desilo da su fmp i Studentski centar propisom sprečeni da igraju aba? Ništa, igrali bi Sparsi i MZT, dva normalna kluba. Evo Sparsi su čak napravili Kamenjaša, takvog igrača Čović nije izbacio 5-6 godina iako mu je razvojni tim sve vreme u eliti i ima bolje uslove i mnogo više novca nego ti Sparsi. Možda bi mogao da ih pita kako se pravi igrač, on je izgleda zaboravio.

 

3 hours ago, harper said:

 

Ne gura se niko nigde vec je vrlo ogranicen broj klubova u regionu u koje se ulaze pa filijale tih klubova mogu sebi da priuste jace klubove od mnogih prvih i jedinih "fransiza". Pisali smo vec hiljadu puta o tome ali dzabe, lenjost u razmisljanju je omiljena forumska navika, nije problem u filijalama vec generalno u ulaganju u kosarku u celom regionu. Neke sitnise su ulozili Borac i Split i automatski su se dokopali ABA 1 lige za par godina, isto bi se dogodilo da postoji interesovanje za Bosnu, Vojvodinu, Slogu iz Kraljeva, Slobodu iz Tuzle, Sibenik ili tako neki klub koji je nekad znacio nesto. U svakom slucaju, bolje je da udje Studentski Centar ili Mladost iz Zemuna nego neki Levski, Solnok ili Nimburk, kao sto je ranije umeo da bude slucaj. Ovo je regionalna liga ex-Yu i tako je treba razvijati.

 

U idealnom slucaju bi trebalo da se prosiri baza na neke klubove i gradove gde tradicionalno postoji kosarkaska publika i pitanje filijala ce se resiti samo od sebe, sve ce biti u ABA 2 ligi gde im je i mesto. Do tada, sto je vise klubova u kojima mogu da igraju klinci ili neki igraci koji pokusavaju da reanimiraju karijeru, kao sto su Tejic ili Barovic, to je bolje za regionalnu kosarku. Niko nije srecan zbog toga sto u istoj ligi igraju klubovi i njihove filijale ali u kosarci je to bar transparentno i ne krije se, kao sto je to slucaj u fudbalu gde, na primer, Zvezda i Partizan imaju po nekoliko "filijala" ali se svi pravimo kao da nisu.

 

A ja ne mogu da verujem da ti toliko ne mozes da podneses to sto Zvezda vise nije kanta za napucavanje da neces ni da citas postove na koje odgovaras.

 

Cujes, Sparsi napravili Kamenjasa.:laugh: Wow, taman kad se Jokic primakne penziji da ima neko da pravi istoriju u NBA. Pa, sto ne igraju Kamenjas ili Barovic, for that matter, u Buducnosti nego igra Dragan fucking Apic, kojeg je valjda napravio genetski inzenjering a ne FMP? Sto se normalnosti MZT-a tice i to smo imali prilike da gledamo u ABA ligi.

 

Stvar je jednostavna i objasnio sam je u ovom postu gore, nemam nameru vise da se ponavljam jer si se ti uhvatio za jedan od hiljadu segmenata koji signaliziraju da je kosarka u regionu u velikoj krizi i nista te drugo ne zanima. Drkali ste na Primorsku, ljudi se raspadose za pola sezone. Drkali ste na Borac, oni ostadose u ligi samo zato sto je postojao jedan jos veci invalid od njih. Sad drkate na Sparse i MZT. MZT koji vise ni sam ne zna koliko puta se raspadao i pokusavao u poslednjih nekoliko godina. Sledece godine ce opet biti neki genijalni klub koji cete da kujete u zvezde a on ce da pokaze da je kurac na biciklu. Potpuno je nebitno koliko filijala ima u ligi jer ligu ozbiljno igra 5-6 klubova koje finansiraju dve drzave, jedan entitet i jedan bogati privatnik a nijedan od njih nijedna filijala ne moze da ugrozi. Nije normalno da klub i njegova filijala, zvanicna ili nezvanicna, igraju u istoj ligi, ne trebas mi ti da mi otkrivas postojanje tople vode, ali to se nece resiti favorizovanjem nesposobnih klubova da zauzimaju njihova mesta vec podizanjem nivoa kvaliteta i finansijske sigurnosti obe lige.

 

Da bi se to postiglo neophodno je drasticno podici nivo sponzorstva u ABA 1 i narocito ABA 2, prvenstveno se izboriti za bolje ugovore oko TV prava i tako stvoriti bazu od nekih 25 klubova koji ce biti finansijski stabilni i konkurentni i gde ce igraci igrati za ozbiljniju lovu a ne za svoju dusu. Ovako Covic sebi moze da priusti da mu ABA 1 igra rezervni tim gde igraci skoro da nisu ni placeni nego igraju da bi se preporucili za prvi tim, a tim putem su krenuli i Bokan i Ostoja. Kad bi Covic ili Bokan morali da placaju u filijalama igrace za 100.000 i vise kako bi bili konkurentni za ABA 1 da vidis kako bi obe filijale otisle u ABA 2 dok si rekao piksla. Mi trenutno nemamo dovoljno kako-tako stabilnih klubova ni za ABA 1. Ovo sto su igrali ove godine Borac, Krka i Split je cista sprdnja a o slucaju Primorske da i ne govorim, samo njihov slucaj je ove godine ligu ucinio neregularnom. To je 4 od 14 klubova, a od sprdnje nisu bili daleko ni Zadar, Cibona i FMP. Pola lige igra kosarku kojom ne bi opstali ni u portugalskoj ligi a mi se bavimo time koliko filijale takvu ligu cine neregularnom i da li je normalno da najveci evropski menadzer u toj ligi ima svoj klub koji igra toliko da nikog ne uvredi i da kao nagradu dobije titulu MVP-a za njegov najveci trenutni projekat.

 

Kapiram ja tvoje isprazno moraliziranje ali red bi bio i ti da skapiras da regionalna kosarka ima mnogo vece probleme od FMP-a i Studentskog centra. Da nema ovih 5-6 klubova koji se (osim Cedolimpije) finansiraju na ko zna kakve nacine kompletan region bi u kosarkaskom smislu zavrsio u amaterizmu. To se ne moze resavati izbacivanjem filijala u nizi rang takmicenja i glumatanjem o nekakvim principima koji su karakteristicni za uredjene lige koje igraju sposobni klubovi.

Link to comment
2 hours ago, pbg12345 said:

ako ne mogu da jebem, mogu bar da podjebavam

cuveni forumski sindrom mlohavog kurca

cuti be jedva ste opstanak izborili brukate se tu :D

Link to comment

Pa ništa, sve ide ide svojim tokom kao što sam i napisao u prvom postu, pa ćemo za tri godine imati 5 filijala u aba ligi, to je očigledno proces kojem svedočimo, a koji je rezultat raspolućivanja lige na državne mezimce milionere i one koji jedva preživljavaju. Možda zato ova liga i ne može da uspe i ovo sa filijalama bude poslednji ekser u kovčegu. Meni će biti žao ako se liga raspadne zbog bahatosti nekolicine gangstera, ali ništa onda, vratićemo se u izuzetne domaće lige gde će Čović moći da ima sedam filijala, zašto bi on bio gori od Terze.

Meni je jasan proces i zašto se stvari dešavaju, samo kažem da mi se to ne sviđa i da ubacivanje filjala jedne za drugom ne doprinosi rešavanju problema već samo stvara nove. Videćemo ko će biti prvi ko će reći da neće više da učestvuje u tom cirkusu jer tamo gde gazduju bahati gangsteri sporta realno nema. 

 

 

 

Link to comment
14 hours ago, Nikodije said:

Pa ništa, sve ide ide svojim tokom kao što sam i napisao u prvom postu, pa ćemo za tri godine imati 5 filijala u aba ligi, to je očigledno proces kojem svedočimo, a koji je rezultat raspolućivanja lige na državne mezimce milionere i one koji jedva preživljavaju. Možda zato ova liga i ne može da uspe i ovo sa filijalama bude poslednji ekser u kovčegu. Meni će biti žao ako se liga raspadne zbog bahatosti nekolicine gangstera, ali ništa onda, vratićemo se u izuzetne domaće lige gde će Čović moći da ima sedam filijala, zašto bi on bio gori od Terze.

Meni je jasan proces i zašto se stvari dešavaju, samo kažem da mi se to ne sviđa i da ubacivanje filjala jedne za drugom ne doprinosi rešavanju problema već samo stvara nove. Videćemo ko će biti prvi ko će reći da neće više da učestvuje u tom cirkusu jer tamo gde gazduju bahati gangsteri sporta realno nema. 

 

 

Da nije tih bahatih gangstera ABA liga bi se ugasila odavno. Za pocetak, posto vidim da uzivas u ABA 2 balonima, upravo ta dva bahata gangstera koje redovno spominjes izgurali su i nasli pare za taj projekat. Da nije bilo njih Borac i Split bi smrdeli u domacim ligama umesto sto igraju ABA 1 a novi balkanski Kevin Durant, mocni Kamenjas, bi se sa svojim Sparsima potucao po Visokom, Cekrcicima i Han Pijesku.

 

Kapiram da je tvoj san liga u kojoj nece biti raspolucivanja i drzavnih mezimaca vec ce svi klubovi jedva prezivljavati. Moja ideja je da svi klubovi budu "drzavni mezimci", ako vec region ne moze da isporuci mocne kompanije i milionere koji bi bili voljni da finansiraju kosarku. Svi se ovde prenemazete zbog toga sto Telekom i NIS bacaju pare u kosarku a nesto nisam video postove koji kritikuju, recimo, Zenit ili CSKA sto rade to isto samo na mnogo visem nivou. Tebe vode neki principi sportskog amaterizma od pre pola veka, meni je stalo da kosarka u regionu opstane i bude sto je moguce kompetitivnija. Zato se i ne mozemo razumeti, imamo razlicite motive.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Da nije tih bahatih gangstera ABA liga bi se ugasila odavno. Za pocetak, posto vidim da uzivas u ABA 2 balonima, upravo ta dva bahata gangstera koje redovno spominjes izgurali su i nasli pare za taj projekat. Da nije bilo njih Borac i Split bi smrdeli u domacim ligama umesto sto igraju ABA 1 a novi balkanski Kevin Durant, mocni Kamenjas, bi se sa svojim Sparsima potucao po Visokom, Cekrcicima i Han Pijesku.

 

Kapiram da je tvoj san liga u kojoj nece biti raspolucivanja i drzavnih mezimaca vec ce svi klubovi jedva prezivljavati. Moja ideja je da svi klubovi budu "drzavni mezimci", ako vec region ne moze da isporuci mocne kompanije i milionere koji bi bili voljni da finansiraju kosarku. Svi se ovde prenemazete zbog toga sto Telekom i NIS bacaju pare u kosarku a nesto nisam video postove koji kritikuju, recimo, Zenit ili CSKA sto rade to isto samo na mnogo visem nivou. Tebe vode neki principi sportskog amaterizma od pre pola veka, meni je stalo da kosarka u regionu opstane i bude sto je moguce kompetitivnija. Zato se i ne mozemo razumeti, imamo razlicite motive.

 

Da, ne razumemo se. Ti si spreman da prihvatiš sve ne bi li gledao evropsku Zvezdu, a meni tih 10-11 pobeda u Evroligi ne znače ako je cena toga potpuno  obesmišljavanje i kriminalizacija regionalne lige, neograničeno trpanje u bulju jednom ili dva kluba, guranje filijala na račun nekih entuzijasta u manjim klubovima i sva druga nepočinstva ne bi li se na kraju došlo do finalnog obračuna dva gangstera dok ostali statiraju u kukuruzu. Neprirodno je ovo što se radi po domaćim ligama, kako fudbalskim tako i košarkaškim. Tolika protekcija jednog ili dva kluba ubija sport, takmičenje, pa ako zastupam principe amaterizma pišući ovo- onda ok. Pošto je "profesionalizam" ovde postao izvitoperena negacija sporta i sportskih postulata. 

A za aba2 balone im svaka čast. Osim što su i u to morali da se useru tako što će to iskoristiti da kroz aba2 uguraju u viši rang svoje gangsterske filijale.

Edited by Nikodije
Link to comment
40 minutes ago, Nikodije said:

 

A za aba2 balone im svaka čast. Osim što su i u to morali da se useru tako što će to iskoristiti da kroz aba2 uguraju u viši rang svoje gangsterske filijale.

 

Baš bi bila lepa sportska priča da su ovi Sparsi ušli u aba1. To su neki sarajevski entuzijasti, nema nekih para ali dobro rade, prave igrače i simpatični su. Pride, 15 godina nismo imali sarajevski klub u aba ligi. Ali ne, morao je Bokan da ugura svoje čedo, zašto bi on bio manji format od Čovića koji odavno ima dva kluba u aba ligi. Gledaju to Dodik i Ostoja i misle  "pa nismo ni mi vesla sisali". To je taj profesionalizam u regionalnoj košarci koji će nas dovesto do raspada jedne sjajne lige kakva je bila dok je ovi sportski radnici i udarnici nisu uzeli pod svoje.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

Da, ne razumemo se. Ti si spreman da prihvatiš sve ne bi li gledao evropsku Zvezdu, a meni tih 10-11 pobeda u Evroligi ne znače ako je cena toga potpuno  obesmišljavanje i kriminalizacija regionalne lige, neograničeno trpanje u bulju jednom ili dva kluba, guranje filijala na račun nekih entuzijasta u manjim klubovima i sva druga nepočinstva ne bi li se na kraju došlo do finalnog obračuna dva gangstera dok ostali statiraju u kukuruzu. Neprirodno je ovo što se radi po domaćim ligama, kako fudbalskim tako i košarkaškim. Tolika protekcija jednog ili dva kluba ubija sport, takmičenje, pa ako zastupam principe amaterizma pišući ovo- onda ok. Pošto je "profesionalizam" ovde postao izvitoperena negacija sporta i sportskih postulata. 

A za aba2 balone im svaka čast. Osim što su i u to morali da se useru tako što će to iskoristiti da kroz aba2 uguraju u viši rang svoje gangsterske filijale.

 

Nisam ja spreman da prihvatim nista, zabole me. To je samo kosarka. A posto je vec tako naravno da me zanima da Zvezda igra najveci  rang kosarke koji joj je dostupan i nije me briga kako ce do toga da dodje ako je po zakonu. Za simpaticne Sparse me zabole kurac, sto se mene tice oni mogu sutra da se ugase. Ti od toga pravis neko principijelno pitanje a sve sto je radis je ispaljivanje besmislenih parola koje vec 40 godina u kosarci i 75 godina u srpskom sportu ne znace nista. Do juce ti nista nije smetalo, iako se u medjuvremenu nista nije promenilo osim imena privilegovanih klubova, sad si odjednom zabrinut za sudbinu regionalnog sporta jer Covic i Bokan imaju filijale u ABA ligi. Sva sreca da nikakvih drugih problema osim tih nema u srpskoj, regionalnoj ili evropskoj kosarci. Fenerbahce je imao svoju filijalu u Evroligi i zbog namestanja rezultata te filijale Zvezda nije igrala cetvrtfinale Evrolige, nesto se ne secam da si se tada ovoliko sekirao zbog toga.

 

Mani me licemerja politicke korektnosti, to je za budale.

Link to comment

Ne znam o kakvom licemerju pričaš, uvek pišem isto i ukazujem na negativne pojave privatizacije sporta od strane kriminogenih pojedinaca poduprtih izdašnom državnom logistikom. To nisu nikakve 'besmislene parole' ili 'opšta mesta' niti 'politička korektnost' već stvarnost na koju treba ukazati i spasiti svoju dušu. Razumem da su mnogi oguglali i da neće time da se zamaraju, prosto gledaju utakmice i navijaju za svoj klub i sve ok, a to što mene nervira što ovi gangsteri ubacuju filijale ne bi li svoje naddrkavanje podigli na još viši nivo, to ću i da napišem, u čemu je problem?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...