Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

11 minutes ago, Nikodije said:

mislim da mornar nece uci u 4. bud, zve, igo, col, verujem da je to poredak.

u aba2 sledece godine 16 ekipa, 5 balona. mnogi se guraju da udju, hoce i da plate pozivnicu, zato se liga opet siri. eto sta se napravi kada imas ujednaceno takmicenje, neizvesno, medijski propraceno. na sajtu gorice cak su objavili da je gledanost aba2 u regionu veca nego gledanost evrolige.

to definitivno? za format takmicenja aba2

 

ma i ne cudi to za gledanost, samo srbija ima predstavnika u evroligi na prostoru sfrj, a zvezda ove sezone je negledljiva i mnogim navijacima zvezde

sa druge strane u aba2 svi imaju predstavnike, izjednaceno takmicenje, odlicno tv pokriveno...

 

 

super je aba2 i ne samo ove sezone

i mozda i jaci argument protiv ovih budaletina koji se zalazu za ukidanje aba od same aba1

a opet kud bolji primer od borca iz cacka koliko aba2 donosi u svakom smislu

borac se kroz tri sezone te lige podigao od kluba koji gubi od najboljih srpskih klubova 30-40 razlike do nivoa da sa 3 od ta 4 kluba danas igra egal utakmice

Link to comment
5 minutes ago, April said:

 

+1

 

Mornar i COL imaju baš zajeban raspored, a biće opasna makljaža jer Futura i Zvezda zbog međusobnog plasmana hoće da dobiju sve do kraja. Ovo je najbolja ABA od, valjda, 2013., a ABA 2 je nivo stare druge lige YU.

 

Jbt, kako je malo potrebno da sve bude normalno...

 

aba2 samo pokazuje koliko regionalno udruzivanje pomaze klubovima. npr split je prve sezone kada su igrali aba2 (17/18) gubio od vrsca 30 razlike, danas su dosli do nivoa da igraju egal sa vecinom u aba1. to je zato sto su rasli kroz regionalno takmicenje i jer su prosli sito aba2. da su igrali samo hrvatsku ligu i dalje bi bili kurac od ovce. isto vazi i za ostale klubove, borac npr. aba2 je sjajna, ne cudi me da su mnogi zainteresovani da se ukljuce.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

to definitivno? za format takmicenja aba2

 

ma i ne cudi to za gledanost, samo srbija ima predstavnika u evroligi na prostoru sfrj, a zvezda ove sezone je negledljiva i mnogim navijacima zvezde

sa druge strane u aba2 svi imaju predstavnike, izjednaceno takmicenje, odlicno tv pokriveno...

 

 

super je aba2 i ne samo ove sezone

i mozda i jaci argument protiv ovih budaletina koji se zalazu za ukidanje aba od same aba1

a opet kud bolji primer od borca iz cacka koliko aba2 donosi u svakom smislu

borac se kroz tri sezone te lige podigao od kluba koji gubi od najboljih srpskih klubova 30-40 razlike do nivoa da sa 3 od ta 4 kluba danas igra egal utakmice

 

slusao sam kadetskog sampiona kod tegija pre neko vece, tamo je rekao da ce biti 16, jedino je neizvesno kako ce popunjavati tih 16. jedan predlog je da ovih 8 koji su usli u plej of aba2 imaju garantovano ucesce u aba2 i sledece sezone, a da se ostala mesta popunjavaju po plasmanu i pozivnicama, a druga ideja je da da bude kao i do sada - da iz svakog nacionalnog sampionata idu po dva, plus 4 mesta za wc. rekao je i da se jos ne zna  gde ce biti f8 ove godine, nije sigurno da ce to biti podgorica, navodno je sarajevo kandidat posto tamo postoje najbolje uslovi jer je dvorana u okviru hotela.

Edited by Nikodije
Link to comment
32 minutes ago, Nikodije said:

 

slusao sam kadetskog sampiona kod tegija pre neko vece, tamo je rekao da ce biti 16, jedino je neizvesno kako ce popunjavati tih 16. jedan predlog je da ovih 8 koji su usli u plej of aba2 imaju garantovano ucesce u aba2 i sledece sezone, a da se ostala mesta popunjavaju po plasmanu i pozivnicama, a druga ideja je da da bude kao i do sada - da iz svakog nacionalnog sampionata idu po dva, plus 4 mesta za wc. rekao je i da se jos ne zna  gde ce biti f8 ove godine, nije sigurno da ce to biti podgorica, navodno je sarajevo kandidat posto tamo postoje najbolje uslovi jer je dvorana u okviru hotela.

sad kad to pises cini mi se negde da sam vec slusao to

mada mi se cini da je to tad bilo kao ideja

 

ne bi valjalo ni previse da sire, da se opet ne raspline kvalitet

to ce vec biti 14+16 klubova u aba sistemu sledece sezone, sto je za 6 ukupno vise nego u sezoni 2019/2020 kad je igralo 12+12

 

bilo bi odlicno da bude u sarajevu zbog sparsa, da probaju oni uci kao jedini medju ta 4 vodeca koji nisu necija b ekipa

mada sumnjam da ce bokan pustiti i time umanjiti sansu da upadne studentski centar

em su bili prvi em imaju jos jedan tim iz podgroice na f8

Link to comment

nece se rasplinuti kvalitet, ima dobrih ekipa. npr sledece sezone ulazi vojvodina koja sigurno nece biti kanta za napucavanje, kadetski sampion je pomenuo pelister, navodno tamo ulazu i ozbiljni su, ima u bosni jos klubova, mozda i neko iz hrvatske se zainteresuje...

rekao je i zanimljivu stvar za kls klubove, svaki kls klub je ove godine dobio od drzave dodatnih 5 miliona dinara. eto zasto je kvalitet veci nego ranije i zasto vise nema puno igraca koji igraju na otvoren ugovor, kao ranije.

Edited by Nikodije
Link to comment

nadam se odnosno voleo bih da si u pravu

za vojvodinu se nikad ne zna , isuvise puta su oni tonuli 

 

da jesu dobili, mene to iznenadilo, mislim da su i ovi u drugoj ligi dobili neka sredstva

ne znam za aba ligase, cini mi se da su iz borca pitali nesto za te pare :D

 

inace, budzet borca je oko 500 000e

trecinu daje grad

 

svakako je znacajan tj novac kls klubovima, a koliko je to razlog za te ugovore ne znam

mislim da ce pre biti da je daleko manja mogucnost odlaska napolje, pa dosta igraca koji bi igrali po nekim rumunijama, madjarskoj, austriji i slicno igraju za klubove u nacionalnim ligama ex sfrj

bas neki dan citam u leotar su se vratila dva brata, obojica iz inostranstva, jedan jeste vec u godinama, ali ovaj drugi bi definitivno igrao negde napolju i dalje da nije bilo korone i posledica

Link to comment

verovatno ima i toga, ali je i cinjenica da u godini kada svi smanjuju ulaganja u sport, samo kod nas psiho pojacava tempo - ulaze u klubove, gradi stadione... ekonomski tigar.

Link to comment

brate sta su oni igrali u napadu, sad vidim statse 23 suta za 3, 12 za 2

dakle pretpostavljam opet nije isla lopta u pozicionom, svi bez resenja, pa sutni za 3 sta bude

 

a pre 3 dana su delovali puni samopouzdanja, "napadali obruc", zakucavali

 

ali ajd, trgnuce se na poluvremenu kapiram

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...