Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

mega i fmp, ovakvi kakvi jesu, su se pokazali kao daleko odrziviji projekti od svega sto je srpska kosarka uspela da iznedri poslednjih 30 godina. bilo je tu raznih borovica, bfc- ova, profikolora, radnickih, lajonsa iz vrsca, karicevih lajonsa, beobanki , beopetrola, vojvodina se pojavljivala u nekoliko inkarnacija, ergonoma, zdravlja cak ni mocni hemofarm koji je izgradio halu za 15 miliona evra, nije uspeo da prezivi. i to je cinjenica.

svejedno,  klubovi se stvaraju i propadaju, to se desava i u bogatijim zemljama. iako mega i fmp imaju kosarkasko utemeljenje, njihov "moralni pedigre" je upitan, i kao ljubitelj sporta se slazem da oni ne treba da postoje na ovom nivou, mogu da postoje i na nizem. a drzava neka izvoli uloziti neke pare u "tradicionalne kosarkaske centre" i neka ih podigne na visi nivo i neka oni zamene ovaj dvojac. ako ne, igrace samo zvezda i partizan, boze moj.

Edited by Nikodije
Link to comment

pa ok, sada je tako, ali fmp je postojao dugo i pre zvezde, bilo je tu nekog umeca u vodjenju kluba, pravljenja igraca, velikih prodaja... sta bi bilo bez zvezde ne znamo. da je sada parazit i da ga treba skinuti sa sise, apsolutno. ili neka opstane u kls-u ili aba2, pa da igraju juniori.

Edited by Nikodije
Link to comment
11 hours ago, harper said:

 

Moco, ti si bar neki pravnik i znas kako se pregovara. Ovaj drugi deo je neizvodljiv i da se procita a kamoli da se sprovede, zna to i Covic odlicno. Poruka ovog zahteva je "ako formalno ne vazi nego cemo da se hvatamo i za neformalno onda cemo da imamo iste arsine za sve". Cela ova salata od reci sa radnim naslovom "ako je menadzer grupi od X igraca ili Y trenera onda Z moze ili ne moze, bla, bla,..." sluzi da se, ako stvar sa FMP-om uopste ode juzno, odbaci a da ostane upravo ovaj prvi deo da Misko ne moze da ima tim u ABA ligi, formalno ili neformalno.

 

Ja sam ovde u manjini sa stavom da prisustvo oba kluba u ABA 1 treba tolerisati zbog interesa mladih igraca i njihovog kvalitetnijeg razvoja tako da ce vam se verovatno ispuniti zelja da u svrhu neke navodne regularnosti oba tima izlete iz lige, osim ako ova vise nego ocigledna i nimalo suptilna Coviceva ucena ne prodje. Ne vidim kako je to od koristi bilo kome ali sta ja znam, mozda ima nesto u tom srpskom maniru secenja grane na kojoj se sedi sto ja nisam u stanju da shvatim.

zanimljivo

uzevsi u obzir tvoj stav na temi kk czv da ti se jebe za razvoj madih igraca, zapravo za igrace uopste, da ti je bitan iskljucivo rezultat i igra zvezde

10 hours ago, harper said:

 

Da, arhi izgovor, covek koji igra pet pozicija i drzi 12 mesta u rosteru. Nesto se ne secam da je mnogo smetao Guduricu. Svinjce ce jednom da ode u penziju, steta koju cemo sebi napraviti ovim sukobom trajace duze. Nema veze, patke ce uvek biti tu da se mere, mlohave kakve jesu. Dakako, zarad principijelnosti i postenja. Zivimo u zemlji u kojoj je vlast likvidirala politickog protivnika a onda se oprala fazonom "nismo mi, majke mi, evo bili smo na poligrafu" i nikog ne boli kurac za to. Ali samo da FMP i Mega ne igraju ABA ligu, to ce nas unaprediti do jaja.

ne zajebavaj

guduric je uspeo uprkos filipu,a ne zahvaljuci njemu

na rekreativnom fudbalu/kosarci ekipu unistava ako ima "carinika", pogotovo ako isti pritom i ne ume, a najbolje da nece profesionalnu ekipu

ne igra na pet pozicija, ali fmp jezapravo procvetao dok je ovaj bio u zvezdi, kad je on tu igra im se svodi na to da on taba loptu 20 sekundi a onda uputi herojski sut preko ruke ili uvali vruc krompir saigracu par sekundi pre isteka napada

bukvalno su negledljivi zbog toga

daleko je do od toga da je on samo jedan od igraca na rosteru

i tu se naravno ne zavrsava njegova losa uloga, prisustvo takvog lika ubija ekipu na mnogo nacina

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

mega i fmp, ovakvi kakvi jesu, su se pokazali kao daleko odrziviji projekti od svega sto je srpska kosarka uspela da iznedri poslednjih 30 godina. bilo je tu raznih borovica, bfc- ova, profikolora, radnickih, lajonsa iz vrsca, karicevih lajonsa, beobanki , beopetrola, vojvodina se pojavljivala u nekoliko inkarnacija, ergonoma, zdravlja cak ni mocni hemofarm koji je izgradio halu za 15 miliona evra, nije uspeo da prezivi. i to je cinjenica.

svejedno,  klubovi se stvaraju i propadaju, to se desava i u bogatijim zemljama. iako mega i fmp imaju kosarkasko utemeljenje, njihov "moralni pedigre" je upitan, i kao ljubitelj sporta se slazem da oni ne treba da postoje na ovom nivou, mogu da postoje i na nizem. a drzava neka izvoli uloziti neke pare u "tradicionalne kosarkaske centre" i neka ih podigne na visi nivo i neka oni zamene ovaj dvojac. ako ne, igrace samo zvezda i partizan, boze moj.

mesas babe i zabe

 

nabrojao si nekoliko instant klubova koji traju par sezona dok gazda ima interesa da gura tu pricu

sa druge strane su neki "tradicionalni" klubovi koji uglavnom nemaju sredstava da se probiju na visi nivo

 

i tu upravo jeste problem

 

ovakav fmp, pa i mega sputavaju druge da se probiju

a ponajvise odnos drzave prema blizancima

 

neka svi dobiju ravnopravne uslove za takmicenje od drzave (u smislu da nema privilegovanih) pa onda nek se premere

 

mnogo mi zanemarujemo aspekt regularnosti

valjda sto smo oguglali ziveci godinama u ovom blatu

 

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

Kad vidim ovakve serije postova samo mi se brk nasmeje. Vidim, tesko se podneo poraz CSKA u najboljem delu Zvezdine navijacke populacije.

sad vec trolujes na nivou onog lika sto u svakom postu opljune jokica

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

ovakav fmp, pa i mega sputavaju druge da se probiju

 

 

Da li vi uopste razmislite kad napisete ovako nesto? Je l' vam neprijatno posle kad procitate, kad shvatite da vam je isteklo vreme za edit i da ce iza vas da ostane ovakav dokaz plitkoumnosti? Da ne idem dalje i vadim more kvalitetnih igraca koji su izasli iz ta dva kluba, je l' vam mozda padne na pamet da ne biste ostajali do zore da gledate izvesni Denver Nagets da nije bilo Mege? Mega i FMP sputavaju druge da se probiju. Kako? Uzimaju drugima pare, igrace, talente koji bi inace procvetali u Ergonomu, Slogi, Borcu, otimaju hleb iz usta lokalnim samoupravama i firmama po Srbiji? Sto ne sputase Mega i FMP Hemofarm, Radnicki KG, Borac iz Cacka?

 

Nerealno koliko je u Srbiji jaka ta palanacka mrznja prema tudjem uspehu.

Link to comment

@pbg12345 ja se slazem da drzava donese nekakvu strategiju finansiranja "tradicionalnih kosarkaskih centara", eto neka proglase cacak, kraljevo i vojvodinu kao te centre, i neka se u njih ulaze tipa 500k godisnje, to je cifra koju dobija fmp kroz ovu simbiozu sa zvezdom , pa umesto u parazita iz predgradja neka preusmere te pare u ove klubove kako bi oni dosli na visi nivo. fmp i mega nisu nikoga sputavali (recimo radnicki i hemofarm) da se probijaju dok je tamo bilo para. problem je sto sada nigde nema nikakvih para, eto nesto malo u borcu, da se dovedu ameri sa koledza koji kostaju hiljadu dolara mesecno.

Edited by Nikodije
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Da li vi uopste razmislite kad napisete ovako nesto? Je l' vam neprijatno posle kad procitate, kad shvatite da vam je isteklo vreme za edit i da ce iza vas da ostane ovakav dokaz plitkoumnosti? Da ne idem dalje i vadim more kvalitetnih igraca koji su izasli iz ta dva kluba, je l' vam mozda padne na pamet da ne biste ostajali do zore da gledate izvesni Denver Nagets da nije bilo Mege? Mega i FMP sputavaju druge da se probiju. Kako? Uzimaju drugima pare, igrace, talente koji bi inace procvetali u Ergonomu, Slogi, Borcu, otimaju hleb iz usta lokalnim samoupravama i firmama po Srbiji? Sto ne sputase Mega i FMP Hemofarm, Radnicki KG, Borac iz Cacka?

 

Nerealno koliko je u Srbiji jaka ta palanacka mrznja prema tudjem uspehu.

:D

kakav si ti lik

bukvalno nisi u stanju procitati post koji se ne slaze sa tvojim razmisljanjem, a da ne udaris po  najprimitivnijem vredjanju

da, privilegovani uvek sputavaju neprivilovane bez obzira na ime

ako neko neprivilegovan uspe uprkos tome, to apsolutno ne pobija ovo iznad

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

sad vec trolujes na nivou onog lika sto u svakom postu opljune jokica

 

To je jedini nacin da se odgovori na ovoliku kolicinu budalastina koja je ispisana od sinoc. Necu da vredjam inteligenciju normalnih forumasa pa da nabrajam igracine koji su izasli iz FMP-a i Mege ili im je u tim klubovima karijera vracena na pravi kolosek. Pisu se gluposti iz ciste pizme, samo da se nesto napise, masta se o nekim famoznim lokalnim centrima koji bi svakog dana proizvodili Jokice i Teodosice samo da nije FMP-a i Mege. Uzasna je kolicina te sitne palanacke mrznje koja se prosula po topiku u ovako kratko vreme i to se stalno iznova reciklira. Sto je najgore, svako sa dva grama mozga odlicno zna da je sve ovo maslo odnosa Zvezde i Partizana i da to nema nikakve veze sa ova dva kluba, koji su kolateralna steta tog odnosa.

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

:D

kakav si ti lik

bukvalno nisi u stanju procitati post koji se ne slaze sa tvojim razmisljanjem, a da ne udaris po  najprimitivnijem vredjanju

da, privilegovani uvek sputavaju neprivilovane bez obzira na ime

ako neko neprivilegovan uspe uprkos tome, to apsolutno ne pobija ovo iznad

 

Ja samo nisam u stanju da citam gluposti koje nemaju nikakve logike, kao sto nisam u stanju da slusam price o tome kako je Zemlja ravna ploca i kako Bil Gejts hoce da nas pobije vakcinama. To je taj nivo. Hajde da se slozim da je FMP privilegovan jer ga Covic finansira Zvezdinim (citaj drzavnim) parama ali kako je tacno Mega privilegovana u odnosu na druge klubove? Ko je taj majkovic koji uzima pare od srpskih klubova i njima zaliva Megu?

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

@pbg12345 ja se slazem da drzava donese nekakvu strategiju finansiranja "tradicionalnih kosarkaskih centara", eto neka proglase cacak, kraljevo i vojvodinu kao te centre, i neka se u njih ulaze tipa 500k godisnje, to je cifra koju dobija fmp kroz ovu simbiozu sa zvezdom , pa umesto u parazita iz predgradja neka preusmere te pare u ove klubove kako bi oni dosli na visi nivo. fmp i mega nisu nikoga sputavali (recimo radnicki i hemofarm) da se probijaju dok je tamo bilo para. problem je sto sada nigde nema nikakvih para, eto nesto malo u borcu, da se dovedu ameri sa koledza koji kostaju hiljadu dolara mesecno.

ma jok brate

cemu to

drzava treba da ulaze u infrastrukturu, pa i sportsku

cacku npr fali hala za nesto vise, tu drzava moze da pomogne

i ono osnovno da se do/od cacka moze normalno stici

i drzava da ulaze u bazicni sport

kad je kosarka u pitanju da isfinansiraju takmicenja mladjih kategorija, organziuju seminare za trenere,slicne stvari

 

a "tradicionalni centri" nek se sami bore, samo da nema klubova koji se medjusobno grizu i pisu stotine sopstenja jer je jedan ove sezone dobio pola miliona evra manje od drugog i ova dva druga, gde je jedan b tim kluba u istom rangu, a drugi klub menadzera koji ima igrace u brojnim drugim klubovima u istom takmicenju

mada je meni tu emga/misko ipak najmanji problem

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...