Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Quote

Dino Rađa: ABA liga sa 40 Amerikanaca nikoga ne zanima

Legendarni hrvatski košarkaš Dino Rađa uputio je kritike na račun ABA lige, koja je prema njegovim rečima otišla u krivom smeru zbog prevelikog broja stranaca.

 

Dino Rađa se u podkastu “Jutarnjeg lista” dotakao regionalnog košarkaškog takmičenja, za koje nije imao lepu reč.

 

“Ja odavno govori da mi u ovom trenutku nismo spremni da igramo ABA ligu. Otišla je svakako u krivom smeru. To je trebalo da bude liga u kojoj će se igrači razvijati i napredovati, što je veća konkurencija tu bi profitirali, ali ABA liga se pretvorila u to ko ima više para i ko će dovesti više Amerikanaca. Ne vidim nikakvog smisla za hrvatsku košarku, ali ni za bilo koju koja igra”, poručio je Dino.

 

Posebno ga je iznerviralo što stranci “guše” mlade košarkaše s naših prostora, sve zarad plasmana u Evroligu ili Evrokup.

 

“Čitao sam da oko 40 Amerikanaca igra ABA ligu, to su četiri kompletne ekipe. To je suludo. Jednog, dvojicu, to razumem, ali pet-šest po ekipi je totalno bezveze. Igraju između sebe, nema tu nikakve koristi. Ne znam koga to interesuje, ne sećam se kada sam pogledao neki meč ABA lige, izjavio je Dino Rađa.

 

Link to comment

mlacenje prazne slame..

po tome ne treba gledati ni el, a ako cemo uz dlaku ni reprezentacije..

za repstacije ne postoji 5 drzava koje nisu naturalizovali bar po jednog amera..

a u el nek nabroji koliko ekipa ima da imaju ispod 6 stranaca..

kozarka je biznis il prihvatis, il se povuces u 8 ligu i kenjas o postenju..:fantom:

Link to comment

dobro, radja tupi partizansku pricu iz osamdesetih, kada je on odrastao. pride vodio je split koji je poluprofesionalni klub, on gleda stvari iz te vizure.

nebitno, ako hrvati ne vide sebe tu, neka se povuku. zamenice ih mzt, vojvodina, sloboda iz tuzle, nece se osetiti na kvalitetu.

Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

zamenice ih mzt, vojvodina, sloboda iz tuzle, nece se osetiti na kvalitetu.

mzt, voša i dita garantuju vanserijsku kvalitetu

 

how yes no

Link to comment

pa ne garantuju ni zadar, split i cibona. to jesu velicine iz vremena kada je radja igrao, danas gube 40 razlike po aba ligi. a vec godinama slusamo tu hrvatsku kuknjavu o stetnosti aba lige. mislim da je stvarno vreme da napuste, mozda im bude bolje bez aba. barem ce ziveti u nekoj iluziji, ovako odu u laktase ili bar i shvate koliko ne valjaju.

Edited by Nikodije
Link to comment

Radja kao i uvek pogadja u sridu. Aba bi trebalo da bude ono najbolje sto ovo nase podneblje ima da ponudi. Stranci kao dodatak, zacin uz jelo. A ovako imamo gomilu osrednjih stranaca koji cine pola tima. Za to vreme neki Smailagaci, Doncici, Nakici i sl.. nisu odigrali ni minut u Abi. Ne postoji bolja reklama za ligu nego da domaci talenti u njoj stasavaju, a klinci ih uzivo gledaju..

Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Radja kao i uvek pogadja u sridu. Aba bi trebalo da bude ono najbolje sto ovo nase podneblje ima da ponudi. Stranci kao dodatak, zacin uz jelo. A ovako imamo gomilu osrednjih stranaca koji cine pola tima. Za to vreme neki Smailagaci, Doncici, Nakici i sl.. nisu odigrali ni minut u Abi. Ne postoji bolja reklama za ligu nego da domaci talenti u njoj stasavaju, a klinci ih uzivo gledaju..

 

pa nije bas, saric je malte ne sam osvojio aba ligu, dominirali su tu razni talenti sa ovih prostora, da ih ne nabrajamo. aba otkad postoji je dala 57 nba igraca, kao nijedna druga liga. uvek moze bolje (recimo zvezda sigurno moze bolje da radi s obzirom na uslove koje ima) ali ta prica o zlim strancima je stvarno dosadna vise.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ja ne bih imao problem sa strancima kada bi oni popunjavali mesta koja su inače dobijali domaći proseci, ali klubovi dovode strance da budu glavni igrači, pa to ne valja iz ugla reprezentacija.

Edited by napadaj
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Propustio si Radjinu poentu u sta se Aba liga pretvorila, a ne sta je bila nekada. Saric je iz lige otisao pre pola decenije. Smer u kojem liga ide je pogresan..

 

klubovi vode sopstvene politike u skladu sa mogucnostima, ambicijama, ne postoji "politika aba lige" ili "aba liga koja ide u pravom ili pogresnom smeru"... to sto 5 vodecih klubova ima kamaru para pa dovode dobre strance, ne ometa preostalih 9 da rade neoptereceni rezultatima i razvijaju mlade. nije toliki problem zvezdinih 6 kvalitetnih stranca, veci problem za ligu je to sto zadar ima vec 4, a ne valja nijedan. ili recimo fmp. umesto da razvijaju mlade oni razigravaju gomilu polovnjaka.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ovako kako sada stvari izgledaju, prakticno svi. vode losu politiku. Mega mu tu dodje kao izuzetak (jedini koji su od starta rukovodili drugacijom politikom), ali je kod nje naravno problem sukob interesa.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...