Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

2 minutes ago, pbg12345 said:

sto se same aba lige tice, opet, smatram da je osnovni problem sto zvezda ima rezervni tim u ligi

to nije regularno takmicenje

i neverovatno je sto ostali klubovi ne insistiraju na tome

 

 

Taj najveci problem bi lako mogao da resi Borac ako se malo zagreje za takmicenje i ulozi ozbiljnu lovu. Niko se zbog tog FMP-a (a ni Mege) ne cima jer srpskoj kosarci nije u interesu da dva kluba koja razigravaju mlade igrace igraju slabije takmicenje a ostale zabole. To je ocigledno tema samo na SOS kanalu i na B92, nikog drugog ne zanima. ABA liga je liga raznih kompromisa i "kreativnih" resenja od osnivanja, igranje FMP-a je samo kap u moru smejurija kojih smo se nagledali.

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Taj najveci problem bi lako mogao da resi Borac ako se malo zagreje za takmicenje i ulozi ozbiljnu lovu. Niko se zbog tog FMP-a (a ni Mege) ne cima jer srpskoj kosarci nije u interesu da dva kluba koja razigravaju mlade igrace igraju slabije takmicenje a ostale zabole. To je ocigledno tema samo na SOS kanalu i na B92, nikog drugog ne zanima. ABA liga je liga raznih kompromisa i "kreativnih" resenja od osnivanja, igranje FMP-a je samo kap u moru smejurija kojih smo se nagledali.

ali zasto bi "interes srpske kosarke" zanimao klubove aba lige van srbije (sve i da uzmemo da partizan ima takav interes u slucaju fmp)

ja kazem da mi nije jasno zasto klubovi ne iscipelare fmp iz takmicenja, njima najpre nije interes da im konkurent ima b tim u ligi

 

jeste bilo svacega, na prvom mestu mi pada promena uslova takmicenja u sred sezone i ona prosirenja radi olimpije pre svega, ali od aktuelnih sranja, ovo je nesto sto je ipak nivo vise

zapravo to je preduslov za regularno takmicenje

 

 

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

ne vidim sad kako je to dvoje bas u vezi, a i jedno ne iskljucuje drugo

sumnjam da ima iko sa 2 grama mozga ko ne smatra da je covic problem

drugo je sto ima nas koji mislimo i da je vujosevic (bio) problem

 

jasno mi je da se oko ovog poslednjeg ne slazemo

i cini mi se da bi bilo suludo okrenuti jos jedan krug toga

Pa jeste povezano jer vidiš da zle krvi ne manjka, štaviše.

 

Naravno da je i Dule bio problem, naravno da je doprinosio svemu tome, ali smo prečesto slušali kako je on uzrok svega i da će njegovim odlaskom situacija da se promeni. Kad ono, situacija je verovatno i gora.

Link to comment
30 minutes ago, pbg12345 said:

kao sto rekoh smatram da bi trebali zajedno insistirati na jos jednom mestu, a ne klati se do poslenje kapi krvi oko jednog koje je sve neizvesnije

 

 

Mi cemo vrlo brzo ostati i bez tog jednog mesta, insistirali ili ne na cemu god hocemo. Ono sto klubovi u regionu treba da odluce je zapravo da li igrati Evrokup ili FIBA Ligu Sampiona, sta se od ta dva vise isplati. Ako bismo djuture usli u FIBA takmicenje verovatno bismo mogli da izvucemo dobar deal, mozda i povukli za sobom jos ponekog. Problem je to sto u FIBA sede sve sami dunsteri, neko pametniji bi bolje iskoristio latentno nezadovoljstvo vecine klubova koji su u ECA u podredjenom polozaju. Kad bi se fokusirali da oshishaju Evrokup tako sto ce naci sponzora da obezbedi masne nagrade i dobru gledanost da vidis kako bi ta famozna Bartomeova Evroliga sa raznim londonima i parizima prdnula u cabar u roku od odmah.

Edited by harper
Link to comment

Šta može da se očekuje od udbaša, stalnog gosta Marića i Dee nego svinjarije i zla krv? Mrtva trka između njega i Šešelja ko će više da truje i zaluđuje, a i fanovi su im praktično isti.

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

ali zasto bi "interes srpske kosarke" zanimao klubove aba lige van srbije (sve i da uzmemo da partizan ima takav interes u slucaju fmp)

ja kazem da mi nije jasno zasto klubovi ne iscipelare fmp iz takmicenja, njima najpre nije interes da im konkurent ima b tim u ligi

 

jeste bilo svacega, na prvom mestu mi pada promena uslova takmicenja u sred sezone i ona prosirenja radi olimpije pre svega, ali od aktuelnih sranja, ovo je nesto sto je ipak nivo vise

zapravo to je preduslov za regularno takmicenje

 

 

 

Iskreno, ne znam. Pretpostavljam da je ono sto sam napisao, to je liga kompromisa u kojoj niko nikom nece da se zamera jer ce mu sutra trebati neka privilegija. Ja cak ne mislim ni da je Covic nameravao da mu oba kluba igraju ABA ligu, to je krenulo kad je pocela da mu se drma pozicija u Zvezdi pa je sebi obezbedjivao rezervni polozaj. Ono sto mene mnogo vise brine od toga sto Zvezdin razvojni klub igra isto takmicenje kao i prvi tim, buduci da je liga neregularna i bez toga, je sama cinjenica da vec godinama u Srbiji ne postoji kosarkaski projekat koji ce da istisne FMP i Megu. Nadam se da ce Borac biti taj koji ce povuci nogu.

Link to comment

@harperiako nikakve, opet su vece sanse da ce nagovoriti ovog za dva mesta u el, mego sto ce od mrtve fiba izboksovati reprezentativno ozbiljno takmicenje

da imaku iole mozga ne bi dosli u situaciju u kojoj su

svaki njihov potez i sto se tice klupske i reprezentativne kosarke je za rubriku verovali ili ne

 

poenta je naravno, da bi mogli naci najmanji zajednicki interes

a on zapravo uopste nije malen

a ne po srtarom srpskom obicaju igrati na kartu da komsiji crkne krava

ima ovde dovoljno i talenta i publike i tradicije a i para (realno nema, ali vlast svakako sipa) za dva ozbiljna kluba samo kad ne bi izmicali svako malo stolicu jedni drugima

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

@harperiako nikakve, opet su vece sanse da ce nagovoriti ovog za dva mesta u el, mego sto ce od mrtve fiba izboksovati reprezentativno ozbiljno takmicenje

da imaku iole mozga ne bi dosli u situaciju u kojoj su

svaki njihov potez i sto se tice klupske i reprezentativne kosarke je za rubriku verovali ili ne

 

poenta je naravno, da bi mogli naci najmanji zajednicki interes

a on zapravo uopste nije malen

a ne po srtarom srpskom obicaju igrati na kartu da komsiji crkne krava

ima ovde dovoljno i talenta i publike i tradicije a i para (realno nema, ali vlast svakako sipa) za dva ozbiljna kluba samo kad ne bi izmicali svako malo stolicu jedni drugima

 

Ja ipak mislim da su vece sanse za ovo drugo jer izgleda da je FIBA u poslednje vreme pocela malo da se koprca. Ono sto Bartomeu ne shvata je da bi gubitkom Evrokupa mogao da se jebe sa svojim projektom zatvorene lige, po ugledu na NBA. Vec prosle godine je postalo jasno da se u ovom formatu tesko odrzava zainteresovanost navijaca da pune hale na utakmicama Evrolige, iako je bilo neverovatnih utakmica. Kad bi se sve pretvorilo u cirkusko "liga bez briga" takmicenje 18 klubova koji stalno igraju jedni s drugima, za par godina to skoro niko ne bi gledao, a onda bi i ulaganje sponzora postalo problem. Bartomeu nema bazu iza sebe, zavisi od dobre volje klubova. Kad napravis takmicenje samo zbog para i oko para onda si se osudio na to da uspesno radis samo dok para ima. Kad utanji lova bice da klubovi lako mogu da upadnu u fazon - gde si FIBA, sta ima, odavno se nismo videli.

Edited by harper
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Iskreno, ne znam. Pretpostavljam da je ono sto sam napisao, to je liga kompromisa u kojoj niko nikom nece da se zamera jer ce mu sutra trebati neka privilegija. Ja cak ne mislim ni da je Covic nameravao da mu oba kluba igraju ABA ligu, to je krenulo kad je pocela da mu se drma pozicija u Zvezdi pa je sebi obezbedjivao rezervni polozaj. Ono sto mene mnogo vise brine od toga sto Zvezdin razvojni klub igra isto takmicenje kao i prvi tim, buduci da je liga neregularna i bez toga, je sama cinjenica da vec godinama u Srbiji ne postoji kosarkaski projekat koji ce da istisne FMP i Megu. Nadam se da ce Borac biti taj koji ce povuci nogu.

samo sto ni u tom slucaju borac (ili bilo koji klub) nije ravnopravan

mi obicno to posmatramo iz zvezdinog ugla, pa se smatra da je povlascena sto ima b tim u ligi

ali isto je tako povlascen i fmp sto ima zvezdu u ligi

 

naravno da ima i drugih problema, ali taj je golem i lako resiv

i potpuno je nebitno da li je to bio prvobitni covicev plan

jbg, dve ekipe istog kluba (a zapravo su to sustinski, jer se igraci prebacuju medjusobno kad god to covic pozeli) u ligi su nesto o cemu je iluzorno i razgovarati

Link to comment
30 minutes ago, FPLS said:

Eno i Ostoja ponosno cestita na tviteru. Sad oba blizanca imaju po filijalu u ligi, bice valjda malo manje drame oko toga. 

 

Partizan odavno ima filijalu u ligi, eno je u Laktasima.

 

No, Partizanu se otpisivalo i vece od toga, nego se pbg12345 malo igra politicke korektnosti. Zvezda i FMP treba jedno sto godina da igraju u istoj ligi i da svaku utakmicu ocigledno nameste pa da se onda mozda moze poceti razmisljati o tome da je vracen samo deo naraslih dugova iz nekih proslih vremena. Nije to dobar pravac, mnogo je pametnije podvuci crtu i napraviti neki novi posteni deal koji bi bio u interesu kosarke u celini, ali ovo pozivanje navijaca Partizana na regularnost i postenje shvatam samo kao dobar vic.

Link to comment

Možda bi bilo kul da jednom završimo sa tom maloumnom pričom o Igokei kao Partizanovoj filijali, mada su mi očekivanja verovatno prevelika.

 

Partizan protiv Igokee u međusobnim duelima vodi sa 13-6. 

 

Crvena zvezda protiv FMP-a od 2014-e u međusobnim duelima ima skor 20-0.

 

Ali hajde to da izjednačimo, jer što da ne - uklapa se u apologetsko-relativizatorski manir onih koji takve tvrdnje iznose. 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...