Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

27 minutes ago, Filozof manijak said:

Očigledno se liga vodi partikularnim interesima pojedinih klubova, i to je obesmišljava i urušava. 

No, dobro, jači ker jebe.

Biće zanimljivo pratiti kako će ostali ekipni sportovi završiti svoja prvenstva, samo će se EL i ABA poništiti

 

Jedino sto je ocigledno je da se liga ne vodi partikularnim interesom jednog kluba i zbog toga je godinama na nisanu dela navijaca tog jednog kluba. Stare navike iz kosarkaskih liga u Srbiji kada se unapred znalo i ko ce biti prvak kako god okrenes, i ciji igraci mogu u reprezentaciju, i ko mora da igra u tom jednom klubu a ko moze u ostalim klubovima, i cija je kompletna kosarka u drzavi, ocigledno tesko umiru i velika je frustracija zbog toga sto se ne mogu preneti i na nivo ABA lige gde ne postoje privilegovane institucije vec samo kosarkaski klubovi.

 

12 klubova je izglasalo ovu odluku, kakva god da je, a ona se tumaci kao Covicev hir. Covic, koji je sa pola lige u zavadi jer je debil, instruisao je i Bokana, i Pavicevica, i Tedeskog, i Dodika, i Miska Raznatovica, i uprave svih drugih klubova, i menadzment lige, samo da bi zajebao Partizan. Citate li vi ljudi sta pisete? Doduse, koliko juce je jedan veseljak napisao da je Covic instruisao i Bartomeua potpomognut Vucicevim parama, takodje kako bi zajebao Partizan, tako da me vise nista ne iznenadjuje.

Link to comment

a odakle uopste to da je prosirena liga, odnosno da je "aba 2 proglasila pobednike" nigde ne nalazim potvrdu toga

proslo je skoro tri sata, ocigledno je neko preglasavanje u pitanju

 

jebeno je i sto split i mzt dele drugo mesto sa istim brojem pobeda

moguce da tu skripi

Link to comment

Ne znamo koji su klubovi glasali za ovakvu odluku, i koji je rezultat glasanja. 

Napisao sam pojedinih klubova, dakle, u množini. Na primer, onih klubova koji bi ispali iz ABA-e, ili onih koji ne bi da nastave takmičenje jer su raspustili svoje timove ne bi li skresali troškove. A poznajući Čovića i njegovu sujetu nije daleko od istine ideja da je on glasao  za ovu odluku da bi zajebao Partizan, kako sam kažeš. Plus se izvukao za neodlazak i neodigravanje utakmice u Podgorici

U svakom slučaju, sramna i nekonzistenta odluka.

 

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne znamo koji su klubovi glasali za ovakvu odluku, i koji je rezultat glasanja. 

Napisao sam pojedinih klubova, dakle, u množini. Na primer, onih klubova koji bi ispali iz ABA-e, ili onih koji ne bi da nastave takmičenje jer su raspustili svoje timove ne bi li skresali troškove. A poznajući Čovića i njegovu sujetu nije daleko od istine ideja da je on glasao  za ovu odluku da bi zajebao Partizan, kako sam kažeš. Plus se izvukao za neodlazak i neodigravanje utakmice u Podgorici

U svakom slučaju, sramna i nekonzistenta odluka.

 

jel moze link ka vesti o prosirenju

Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne znamo koji su klubovi glasali za ovakvu odluku, i koji je rezultat glasanja. 

Napisao sam pojedinih klubova, dakle, u množini. Na primer, onih klubova koji bi ispali iz ABA-e, ili onih koji ne bi da nastave takmičenje jer su raspustili svoje timove ne bi li skresali troškove. A poznajući Čovića i njegovu sujetu nije daleko od istine ideja da je on glasao  za ovu odluku da bi zajebao Partizan, kako sam kažeš. Plus se izvukao za neodlazak i neodigravanje utakmice u Podgorici

U svakom slučaju, sramna i nekonzistenta odluka.

 

 

Kluba koji bi ispao iz ABA lige, ne klubova. Dakle jedan klub, plus dva Coviceva, plus hajde da kazemo da je i ovima sto bi igrali plej-aut u interesu da se ne nastavi. To je cetiri od 12. Dakle, nije ni blizu da bude vecina. S druge strane imas Partizan, rezervni Partizan iz Laktasa, Buducnost, Mornar i Cedevitu koji su izduvali borbu za titulu, Miska kojem je generalno u interesu da mu igraci igraju i uzmu kintu za taj mesec, to ti je vec pola lige.

 

Koliko je tesko razumeti da je klubovima koji nemaju nikakav poseban interes u nastavku takmicenja, kako u Evroligi tako i u ABA ligi, resenje da se ne nastavljaju takmicenja primamljivo iz mnogo razloga i da to nikakve veze nema sa Covicevom sujetom, hirom i mrznjom prema Partizanu? Stavi sebe na trenutak u poziciju vlasnika ili menadzera bilo kojeg kosarkaskog kluba i za taj trenutak ces naci bar 5-6 argumenata zasto bi ti se prekid takmicenja vise isplatio.

Edited by harper
Link to comment

misko je vlasnik kluba koji bi igranjem mogao izgubiti mesto u ligi ili zavrsiti u plejautu

pa ako se vec gleda na taj nacin, nema ni on zelju za nastavkom

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

misko je vlasnik kluba koji bi igranjem mogao izgubiti mesto u ligi ili zavrsiti u plejautu

pa ako se vec gleda na taj nacin, nema ni on zelju za nastavkom

 

Nebitno. Poenta je da ne postoji nikakva zavera klubova koju je orkestrirao Covic jer, sve i da hoce da je orkestrira, ne moze.

Edited by harper
Link to comment

@harper

Onda je moglo da se liga prekine i proglasi pobednik i onaj koji ispada na osnovu trenutnog stanja tabele, zar ne?

Pošto je već EL proglasila poništavanje sezone, ne bi imalo značaja za plasman, ali bi sa bar sezona kako tako završila.

No, pošto je više klubova bilo u buli za ispadanje, eto poklapanja partikularnih interesa i donošenja solomonskog rešenja 

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Nebitno. Poenta je da ne postoji nikakva zavera klubova koju je orkestrirao Covic jer, sve i da hoce da je orkestrira, ne moze.

ja ti dajem argument vise za tu tvrdnju a ti neces da ga prihvatis :fantom:

zapravo 5 klubova bi posle zadnjeg kola moglo zavrsiti u pa ili poslednjem mestu, svima njima je u interesu da se liga ne nastavi

plus primorska nema ama bas nikakav motiv da se cima poslednje kolo

dakle to je pola lige bez covica i zavere

Link to comment

zar nije Aba na prethodnom video conference call-u tokom korone već odlučila da će da isprati odluke svoje krovne™ organizacije Uleb, i da će da se nastavi samo ako se nastavi Evroliga ili da se prekine i poništi ako to bude odluka EL

Link to comment

Liga je izgubila sav smisao u finalu 2018. Svinjarije od prosle i ove godine sa istim protagonistima su obesmislile sve jos vise.

Volim da gledam Bilija, Perpera, Lorenca i EL, jbg. Ali sva je prilika da nikad vise necemo gledati zglavno finale ABA dok liga bude donosila 1 mesto u EL, ne mislim da postoji nacin na koji bi se zavrsila bilo koja (polu)finalna serija bez drame, politike i seljacenja. Mozda bi finale Igokea - Cedelimpija proslo bez incidenata, not gonna happen. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...