Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Mislim da je dosta izvesno da nažalost od igranja nema ništa. I to u svim sportovima.

A što se tiče EK oni će da prate šta radi EL a isto će se odraziti i na ABA. KSL je pretpostavljam već pokojni za ovu sezonu.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, Delija67 said:

Treba ili sva takmicenja da se nastave tamo gde su stala kad se steknu uslovi, pa neka sezona traje i dve godine, pa da se sledeca igra po nekom drugom modelu ili produzeno ili skraceno, ili da se ponisti sezona, pa sve od pocetka.

Svakako da bi najbolje bilo nekako zavrsiti sezonu, a sledeci privremeno, ali planski osakatiti. Samo ne kontam sto drugs varijanta ? Zasto od pocetka, a ne prema trenutno plasmanu ? Pre svega pricam o igranju profitabilniih takmicenja kao sto je npr Premier liga ili Liga Sampiona ?

Ako se ponovo sezona kaznjavas one koji su ulozili ove godine I bili na vrhu tabele. Svakako nije fer, ali je bar nagradjen ovogodisnji trud.

Puj pike ne vazi mi deluje kao najmanje fer varijanta

Edited by Lezilebovich
Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

Svakako da bi najbolje bilo nekako zavrsiti sezonu, a sledeci privremeno, ali planski osakatiti. Samo ne kontam sto drugs varijanta ? Zasto od pocetka, a ne prema trenutno plasmanu ? Pre svega pricam o igranju profitabilniih takmicenja kao sto je npr Premier liga ili Liga Sampiona ?

Ako se ponovo sezona kaznjavas one koji su ulozili ove godine I bili na vrhu tabele. Svakako nije fer, ali je bar nagradjen ovogodisnji trud.

Puj pike ne vazi mi deluje kao najmanje fer varijanta

 

Liverpul ima 30 bodova više od drugog na tabeli i treba sezona da se poništi. Glupost kao takva. Odigrano je gomila utakmica, mnogo je logičnije proglasiti stanje na tabeli nego poništiti sve ko da se nije ni desilo. 

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

Liverpul ima 30 bodova više od drugog na tabeli i treba sezona da se poništi. Glupost kao takva. Odigrano je gomila utakmica, mnogo je logičnije proglasiti stanje na tabeli nego poništiti sve ko da se nije ni desilo. 

 

 

ovo apsolutno stoji za sportove u kojima nema plej of. u suprotnom nema previse smisla. 

Link to comment
9 minutes ago, nenad said:

 

 

ovo apsolutno stoji za sportove u kojima nema plej of. u suprotnom nema previse smisla. 

 

jasno mi je da se ne slažeš, ok, presedan situacija, ali ne znam kako možeš reći da nema previše smisla? zašto pobogu ne bi imalo smisla da se proglasi prvak posle odigranih 95% utakmica regularne sezone bez plejofa? nije da imamo zapadnu i istočnu konferenciju i različit raspored za različite timove. nije da je odigrano 60% sezone pa da se može pričati o jačini rasporeda itd. 

Edited by theanswer
Link to comment
15 minutes ago, theanswer said:

 

jasno mi je da se ne slažeš, ok, presedan situacija, ali ne znam kako možeš reći da nema previše smisla? zašto pobogu ne bi imalo smisla da se proglasi prvak posle odigranih 95% utakmica regularne sezone bez plejofa? nije da imamo zapadnu i istočnu konferenciju i različit raspored za različite timove. nije da je odigrano 60% sezone pa da se može pričati o jačini rasporeda itd. 

 

zato sto plasman na tabeli, po pravilima, ne odlucuje prvaka, vec se igra plej of. ne pricam o aba, vec svim sportovima gde se prvak odlucuje plej ofom. ne vidim nikakvu razliku izmedju proglasavanja prvakom milvokija i partizana. 

 

sto se el tice, ako se aba ne zavrsi, treba da je igra partizan.

Link to comment
1 minute ago, nenad said:

 

 ne vidim nikakvu razliku izmedju proglasavanja prvakom milvokija i partizana. 

 

 

 

ali sad sam ti objasnio razliku, milvoki nema isti raspored kao lejkersi. milvoki npr igra 4 utakmice sa timovima iz svoje divizije, lejkersi 4 sa timovima iz svoje itd. nba treba shvatiti kao odvojeno takmičenje 2 konferencije kao što je u bejzbolu još izraženije nacionalna i američka liga, slično je i u nfl. drugačije je malo od klasičnog plejof formata koji ima EL ili ABA gde svi odigraju podjednak broj utakmica protiv istih timova. 

Link to comment

hahha, ajde ok, ne vidim razliku izmedju proglasenja prvakom partizana i proglasenja lejkersa i milvokija osvajacima zapada, tj istoka. 

namerno ignorises ono sto ti ne odgovara, a to je da u nekim sportovima prvaka odredjuje plasman na tabeli, a u drugima plej of. ako prvaka odredjuje plej of, po meni nema smisla dodeliti titulu ako se isti nije odigrao.

 

Link to comment

ja sad mogu da te ubeđujem da moje mišljenje nema veze sa stanjem trenutnim u aba ligi i Partizanom ali znam da mi nećeš verovati tako da jbg nek ostane ovako :D

Link to comment

Ni u tim ligama u kojima nema plejofa nisu svi koji su već proglašeni prvacima i teoretski bili nedostižni, tako da takmičenja nisu bila rešena.

Edited by napadaj
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...