Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

2 hours ago, Ros said:

verovatno ce se znati par nedelja ranije da ce se igrati. 

a bice svima isti uslovi.

 

mozda je bolja varijanta da se na jesen umesto super kupa igra final-4 (ili play off) za mesto u euroleague, a aba liga neka se prekine i proglasi partizan za prvaka

 

Ukoliko mogu da zavrse sve do leta ja sam za to da se igra, idealno kao po planu ako ne tako onda makar F4

Jesen je vec druga prica, drugi timovi i na kraju krajeva i druga sezona. Ne znam da li bi Euroliga i pristala da se toliko ceka i da im onda iz dva meca u Euroligu slucajno uleti  Mornar. Plus sto ni Buducnost ni Partizan a ni Zvezda verovatno ne prave isti budzet u slucaju igranja i neigranja EL.

 

Tako da ako moze da se zavrsava do leta super, ako ne seci i jbg. Sve to pod uslovom da ce se igrati uopste naredna sezona.

Link to comment

za Evroligu je najmanji problem, sa njima je i inače sve stvar dogovora. ne može da im uleti niko koga ne žele. a pogotovo sad kad se sve raspada. najrealnije je da oni sami ispregovaraju i odaberu  buduće učesnike, kad se steknu uslovi da se igra ponovo

 

 

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

 

Ukoliko mogu da zavrse sve do leta ja sam za to da se igra, idealno kao po planu ako ne tako onda makar F4

Jesen je vec druga prica, drugi timovi i na kraju krajeva i druga sezona. Ne znam da li bi Euroliga i pristala da se toliko ceka i da im onda iz dva meca u Euroligu slucajno uleti  Mornar. Plus sto ni Buducnost ni Partizan a ni Zvezda verovatno ne prave isti budzet u slucaju igranja i neigranja EL.

 

Tako da ako moze da se zavrsava do leta super, ako ne seci i jbg. Sve to pod uslovom da ce se igrati uopste naredna sezona.

 

Pa da, ali sta ces ako se recimo steknu uslovi kod nas da se igra, a u US gde se vecina igraca vratila bude jos uvek buktalo uz zabranu letenja. Ili svaki igrac koji se vrati ako mora da sedi dve nedelje kod nas u karantinu, pa onda jos bar dve nedelje treninga... meni je sve to potpuno nerealno. Alternativa je da se smandrlja neki playoff sa raspolozivim igracima, ali to em ne bi bilo fer, em sto glavne ekipe tesko da bi skupile petorku. A i da bi se igrao playoff moralo bi bar poslednje kolo da se zavrsi. Ovih top 4, 5 jos nekako i da se skupe, ali boli kurac Cibonu ili Igokeu da odrzava ekipu da bi odigrali jos jednu nebitnu utakmicu.

 

Link to comment

na kraju ce morati da proglase partizan za sampiona, to ce uraditi sve lige jer se ovome ne vidi kraj. u mnogim ligama drze igrace u izolaciji, igraci nevoljno to rade, narocito amerikanci koji bi jos juce otisli kuci. cenim da ce svi puci pod pristiskom i da ce pustiti igrace. 

Link to comment
6 minutes ago, chandra said:

 

Pa da, ali sta ces ako se recimo steknu uslovi kod nas da se igra, a u US gde se vecina igraca vratila bude jos uvek buktalo uz zabranu letenja. Ili svaki igrac koji se vrati ako mora da sedi dve nedelje kod nas u karantinu, pa onda jos bar dve nedelje treninga... meni je sve to potpuno nerealno. Alternativa je da se smandrlja neki playoff sa raspolozivim igracima, ali to em ne bi bilo fer, em sto glavne ekipe tesko da bi skupile petorku. A i da bi se igrao playoff moralo bi bar poslednje kolo da se zavrsi. Ovih top 4, 5 jos nekako i da se skupe, ali boli kurac Cibonu ili Igokeu da odrzava ekipu da bi odigrali jos jednu nebitnu utakmicu.

 

To je sve nesto sto se u hodu resava. Mada ne mogu da zamislim scenario u kom u isto vreme je u USA raspad a na Balkanu blagostanje i borba za ABA trofej. Doduse valjda bi i ti Ameri pohrlili nazad kod nas u tom slucaju, ali nije ni vazno.

 

Sta god da se odluci to mora da bude pre leta. Budzeti, igraci, planovi, sve se to pravi dosta ranije i jednostavno bi presmesno bilo da se o trofeju i EL odlucuje mesec dana ili manje pred prvo kolo. Jos ako se u jednacinu ubace ona Miskova ad hoc pojacanja, mogli bi da gledamo pravi cirkus sa igracima koji imaju ugovor na utakmicu ili dve.

Link to comment

Čuj da se Partizan proglasi prvakom, ali da se najesen igra play-off za plasman u Euroleague.:laugh: Treba da se proglasi Partizan za prvaka i da kao takav igra Euroleague.

Ako pored toga, Partizan osvoji i Eurocup, pa kao takav igra Euroleague, onda iz ABA treba da igra Budućnost, kao druga. I to je to.

Link to comment

sta reci za ostoju, ozbiljan retard ali bas ozbiljan..

u trenucima kad se pribliziva udarni talas u zemlji, reatard zapeo da se partizanu za zelenim stolom dodeli titula, pa makar se kosarka vise i ne igrala.. 

kao sto rekoh pre par dana, nije laka bolest.

Link to comment
On 19.3.2020. at 16:58, Tresko said:

Čuj da se Partizan proglasi prvakom, ali da se najesen igra play-off za plasman u Euroleague.:laugh: Treba da se proglasi Partizan za prvaka i da kao takav igra Euroleague.

Ako pored toga, Partizan osvoji i Eurocup, pa kao takav igra Euroleague, onda iz ABA treba da igra Budućnost, kao druga. I to je to.

Ako se igra Evrokup, zašto se ne završi i ABA?

Link to comment
43 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ako se igra Evrokup, zašto se ne završi i ABA?

Pa nek se završi, ako je moguće. Nek se odigra play-off onako kako treba, ne neki smućeni gde bi neki subjekti skloni nepoštovanju pravila mogli još više da mešetare nego što inače rad. Daj bože da se sva ova stvar završi što pre i da se ponovo igra, ali mislim da su šanse male, kako se stvari razvijaju.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ako se igra Evrokup, zašto se ne završi i ABA?

 

I evrokup treba da se igra po unapred utvrđenim pravilima ili da se ne igra uopšte. 

Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

Pa nek se završi, ako je moguće. Nek se odigra play-off onako kako treba, ne neki smućeni gde bi neki subjekti skloni nepoštovanju pravila mogli još više da mešetare nego što inače rad. Daj bože da se sva ova stvar završi što pre i da se ponovo igra, ali mislim da su šanse male, kako se stvari razvijaju.

Pa ok, ali onda ne moze kako si rekao, proglasi se partizan, a ako osvoji evro kup onda buducnost kao druga. Ako se ne završi aba nece ni evrokup.

Link to comment

Treba ili sva takmicenja da se nastave tamo gde su stala kad se steknu uslovi, pa neka sezona traje i dve godine, pa da se sledeca igra po nekom drugom modelu ili produzeno ili skraceno, ili da se ponisti sezona, pa sve od pocetka.

Link to comment
Treba ili sva takmicenja da se nastave tamo gde su stala kad se steknu uslovi, pa neka sezona traje i dve godine, pa da se sledeca igra po nekom drugom modelu ili produzeno ili skraceno, ili da se ponisti sezona, pa sve od pocetka.
Ovu raspravu treba sačuvati za istoriju ppp

Sent from fav toy

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...