Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

steta sto im rivalstvo nije kao Panata - Oli....sad bi Cibona uzela Krku promptno....super ce biti Aba, bice jadranskih Grka, cro klubova iz Slovenije, dva Srpska kluba u direktnom sukobu interesa...sto se kaze, fali samo mrtav četnik....i Priština da udje naravno

Link to comment

I zvanično je rođena Cedelimpija™. Biće zanimljivo pratiti kako će to izgledati. Meni je skroz kul što regija™ dobija još jednog aspiranta u borbi za visok plasman, ozbiljnijeg nego što je bila sama Cedevita, uz pretpostavku da će oni igrati čisto, bez bokanovskih i čovićevskih metoda. 

Edited by Nikodije
Link to comment

Cedevita Petrol Olimpija Ljubljana...

 

 

Quote

"Sve ovo radimo jer volimo košarku. Stvaramo. Pratit ćete jednu pionirsku, novu, avangardnu djelatnost. Po prvi puta u Europi dva profesionalna kluba spajaju se preko granice. To nitko u Europi nije napravio. Ovo nitko nikada nije napravio u nijednom sportu. Ponosan sam i uzbuđen. Ovo nije dolazak još jednog velikog sponzora u KK Ljubljanu. Ovo nije odlazak jednog kapitala iz jedne države u drugu. Ovo je ravnopravno spajanje dva košarkaška kluba", rekao je predsjednik Cedevite Emil Tedeschi.

 

"Sve se radi zbog publike, a u Ljubljani imamo izvanredne uvjete. Stožice su košarkaški hram Europe. Postoji interes za košarkom jer je Slovenija aktualni europski prvak. To spajanje je toliko uzbudljivo, da sve primjedbe da izdajemo nacionalni interes čine se smiješnima. Ne brojimo nikome krvna zrnca, nas samo zanima zabava, veselje, pobjede."

 

"Cedevita je jučer zajedno s nekoliko košarkaških entuzijasta podnijela zahtjev za formiranje košarkaškog kluba Cedevita Junior i misija mu je rad s mladima na zagrebačkom velesajmu. KK Cedevita je tamo investirala svoja sredstva i razvila jedan od najljepših košarkaških kampova u Europi i svijetu. Očekujem da će biti razumijevanja da seniorska ekipa novog kluba KK Cedevita Junior igra najjače hrvatsko košarkaško natjecanje, ali to ne ovisi samo o nama. Mogu reći da će sve kategorije igrati nacionalna prvenstva i u punom kapacitetu će razvijati igrače od škole košarke do najstarijih kategorija."

 

"Odlučili smo se na spajanje kako bi postali konkurentniji. Istina, nismo bili zadovoljni odnosom u gradu Zagrebu. Činjenica je da nismo u gradu imali tretman u smislu raspodjela sredstava za vrhunski sport, nije mogla igrati utakmice u svom domu i nije imala status koji je svojim rezultatima zaslužila."

 

Tedeschi je istaknuo kako pravnih prepreka o igranju u ABA ligi nema, a  ima li prepreka o igranju u hrvatskom prvenstvu s novim klubom, Cedevita Junior. ili će morati krenuti od najnižeg ranga?

 

"Moram reći da ne bih bio s time sretan. Košarkaški klub Cedevita Junior i naša misija time u Hrvatskoj ne bi stala, ako bi košarkaški savez smatrao da trebamo krenuti od najnižeg ranga natjecanja, krenut ćemo. Ne smatramo to uvredom, ali bili bi žalosni. Ako postoji bilo kakva zapreka u pravnom smislu, mi ćemo takvu odluku prihvatiti. Ali vjerujem u aktivnost Cedevite Junior, vjerujem u rad s mladima. Za seniore, naravno da je najbolje igrati Premijer ligu jer je to u interesu cijele lige, ali ako odluka bude drugačija, mi ćemo je poštovati."

 

 

Evo za koju godinu i Cedevite Junior u ABA ligi...

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

I zvanično je rođena Cedelimpija™. Biće zanimljivo pratiti kako će to izgledati. Meni je skroz kul što regija™ dobija još jednog aspiranta u borbi za visok plasman, ozbiljnijeg nego što je bila sama Cedevita, uz pretpostavku da će oni igrati čisto, bez bokanovskih i čovićevskih metoda. 

 

     Do sada nisu bili ozbiljan aspirant na visok plasman? I kako im sada ozbiljnost raste?

  

     

Link to comment
12 minutes ago, fandorin said:

 

     Do sada nisu bili ozbiljan aspirant na visok plasman? I kako im sada ozbiljnost raste?

  

     

 

ok, bili su, imaju neka finala, ali ocigledno je tedeskijeva procena da mu za veci iskorak treba nesto novo. pa ako on, lupam, ulaze 2 miliona, a olimpija svojih 2, svakako su  vece sanse sa 4 nego sa 2 da se nesto uradi. pride imace jaci domaci teren nego u zagrebu, ukoliko ljubljancani ovo prihvate

Link to comment

Zanima me kako se to pravno radi spajanje dva košarkaška kluba iz različitih država. Ili to sad može, jer su obe zemlje u EU? Prvo sam pomislio da će spajanje biti zapravo samo rebrendiranje (u pravnom smislu) KK Olimpije u Cedevitu i KK Cedevite u Cedevitu Junior, ali u tekstu se spominje Cedevita Junior kao novi klub koji možda morao da počne od najnižeg ranga.

 

Inače nekako mi je za jedan košarkaški savez, ligu, državu kako god porazno kada klub koji ti je ove sezone bio 2., a pre toga 4 puta za redom osvajao prvenstvo, kao i prethodnih 5 kupova za redom (plus još jedan, sa porazom u finalu između) odluči da se preseli u inostranstvo.

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

ok, bili su, imaju neka finala, ali ocigledno je tedeskijeva procena da mu za veci iskorak treba nesto novo. pa ako on, lupam, ulaze 2 miliona, a olimpija svojih 2, svakako su  vece sanse sa 4 nego sa 2 da se nesto uradi. pride imace jaci domaci teren nego u zagrebu, ukoliko ljubljancani ovo prihvate

 

     Sumnjam da će im budžet biti veći nego prethodnih godina, verovatno Tedeski hoće da smanji sopstvena ulaganja. Meni deluje da nemaju neki jasan plan (što nije samo problem Cedevite, ali oni barem imaju stabilan izvor finansiranja), lutaju sa trenerima, kreću u pohod na EL sa domaćim snagama predvođenim Roko Lenijem i Tomasom, pa onda daj 8 stranaca, pa ni to ne valja, vraćaj Roka i Marka. Njima je jedina konstanta Karlo Žganec. I ovo što kaže hazard, spajanje klubova iz različitih država, pa još na Balkanu...mnogo je to zaguljena stvar.

 

    

Link to comment

Videćemo™. Ako je cilj smanjivanje sopstvenih ulaganja, nije morao da ulazi u ovu gimnastiku sa Olimpijom, mogao je da sreže ulaganja i da je ostalo po starom i da Cedevita bude na nivou Krke. Ipak imam utisak da oni stvarno žele nešto ozbiljnije da postignu i da je procena da će to lakše moći zajedno, nego da odvojeno bacaju pare i budu beznačajni i jedni i drugi.

Edited by Nikodije
Link to comment
19 minutes ago, Nikodije said:

Videćemo™. Ako je cilj smanjivanje sopstvenih ulaganja, nije morao da ulazi u ovu gimnastiku sa Olimpijom, mogao je da sreže ulaganja i da je ostalo po starom i da Cedevita bude na nivou Krke. Ipak imam utisak da oni stvarno žele nešto ozbiljnije da postignu i da je procena da će to lakše moći zajedno, nego da odvojeno bacaju pare i budu beznačajni i jedni i drugi.

 

    Pa, to je očigledno. I ja to mislim. Samo sam se osvrnuo na tvoju opasku da do sada Cedevita nije bila dovoljno ozbiljan aspirant na vrh ABA lige. Bila je, samo nisu računali na Radonju, a da ne pominjem kakvu su šansu imali u Areni protiv Šarića i Blesingejma. Uostalom i pre početka ove sezone većina ih je svrstavala u najozbiljniju pretnju Budućnosti. 

Link to comment

Svakako bi Tediju samom bilo teško da parira državnim projektima na duže staze, i verovatno bi jaz bio sve veći u odnosu na privilegovanu trojku koja troši državne pare. 

Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

 

     Sumnjam da će im budžet biti veći nego prethodnih godina, verovatno Tedeski hoće da smanji sopstvena ulaganja. Meni deluje da nemaju neki jasan plan (što nije samo problem Cedevite, ali oni barem imaju stabilan izvor finansiranja), lutaju sa trenerima, kreću u pohod na EL sa domaćim snagama predvođenim Roko Lenijem i Tomasom, pa onda daj 8 stranaca, pa ni to ne valja, vraćaj Roka i Marka. Njima je jedina konstanta Karlo Žganec. I ovo što kaže hazard, spajanje klubova iz različitih država, pa još na Balkanu...mnogo je to zaguljena stvar.

 

    

 

Tedeski je rekao da će budžet biti veći nego Cedevitin prošle sezone. 

Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

Svakako bi Tediju samom bilo teško da parira državnim projektima na duže staze, i verovatno bi jaz bio sve veći u odnosu na privilegovanu trojku koja troši državne pare. 

 

Eto, sad je i on u drzavnom projektu pa cemo videti kako ce da parira.

Link to comment

Da, mada bi bilo prirodnije da je ta vrsta projekta zaživela na nivou Zagreba i Hrvatske kroz spajanje sa Cibonom, al valjda nije bilo sluha, a ni potrebe za tim u Hr, pa se ovaj uhlebio preko meje™

Link to comment
19 minutes ago, Nikodije said:

Da, mada bi bilo prirodnije da je ta vrsta projekta zaživela na nivou Zagreba i Hrvatske kroz spajanje sa Cibonom, al valjda nije bilo sluha, a ni potrebe za tim u Hr, pa se ovaj uhlebio preko meje™

 

Ma, ko ce njemu da prepusti Cibonu? Ta ekipa tamo je vecnija od bilo koje uprave Zvezde i Partizana, taman posla da ce nekom tajkunskom dotepencu da daju Cibonu. Oni bar tako razmisljaju. Bilo je jasno kao dan odavno da Zagreb nema kapaciteta za dva ozbiljna kluba, pokusavano je to vec sa KK Zagreb. I u Beogradu, gde se mnogo vise sipa preko javnih preduzeca, kako velike pare udju u jednog od blizanaca ovaj drugi najebe i ode u drugi plan.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...