Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Quote

Pre svega, želim da zahvalim svima na toplom prijemu i podršci. Hvala klubu, navijačima, Upravnom odboru i predsedniku kluba na protekla četiri meseca, koja će mi ostati u lepom sećanju. Od srca zahvaljujem igračima i stručnom štabu na saradnji u ovoj od početka teškoj sezoni, koja nije završila kako smo želeli i očekivali. Ipak, ne treba zaboraviti da jedna sezona ne čini klub. Sport nije pitanje života i smrti. Budućnost Voli ima sve najbitnije preduslove- stabilnost, finansijku strukturu, navijače, podršku i entuzijazam, iz godine u godinu raste i napreduje, ide uzlaznom putanjom.

Svi smo imali grešaka, ne poričem, ali ko radi, taj i greši. Žao mi je što je sve ovako završilo. Ne u sportskom, nego u ovom drugom segmentu, koji nije u skladu sa mojim poimanjem sporta i života. Dobronamerno sam ukazivao na to od prve finalne utakmice. Žao mi je ako je neko to pogrešno protumačio. Kao čovek nisam opravdao ono što se dešavalo na trećoj utakmici finala. Način na koji je finale završeno je ostavilo traumu, ne samo meni, nego i svima nama iz kluba.

Još jednom toplo zahvaljujem svima, želim Budućnost Voliju puno sreće u daljem radu, sa nadom da ako regionalna košarka opstane, bude drugačija od ove finalne serije“,

 

Link to comment

Zbog dobijene tehničke greške i nepojavljivanja na konferenciji za novinare posle petog meča, sada već bivši trener Budućnosti Jasmin Repeša kažnjen je sa 3.300 dinara.


:laugh: Taj spicka toliko na pecenje utorkom uvece. 

Link to comment
52 minutes ago, Plajvi said:

Zbog dobijene tehničke greške i nepojavljivanja na konferenciji za novinare posle petog meča, sada već bivši trener Budućnosti Jasmin Repeša kažnjen je sa 3.300 dinara.


:laugh: Taj spicka toliko na pecenje utorkom uvece. 

 

Bojim se da je greska u valuti

 

Quote

For the technical foul and not appearing at the ABA League Finals Game 5, Budućnost VOLI head coach Jasmin Repeša is fined with 3,300 euros. 

 

Ovo je kompletan spisak kazni za play off

 

Quote

Crvena zvezda mts is sanctioned with empty stands in the next two ABA League games in Aleksandar Nikolić Hall (except for VIP seats and "Svečana loža" stand) and with additional three games with only women and children up to 14 years of age allowed to enter the hall. In addition, Crvena zvezda mts is sanctioned with 35,000 euros for insufficient organization of the Game 5 of the ABA League Finals. Also, Crvena zvezda mts player Maik Zirbes was fined with 100 euros due to the technical foul in the ABA League Finals Game 5.

Including previously mentioned sanctions, in total, Crvena zvezda mts is fined with 82,500 euros for the 2019 ABA League Playoffs games due to insufficient organization, statements in the media that have damaged the image of ABA League and technical fouls.

For the technical foul and not appearing at the ABA League Finals Game 5, Budućnost VOLI head coach Jasmin Repeša is fined with 3,300 euros. Due to technical foul, Budućnost VOLI player Suad Šehović is fined with 100 euros for the ABA League Finals Game 5.

Including previously mentioned sanctions, in total, Budućnost VOLI is sanctioned with 42,000 euros of fine and with closing part of the stands for Game 4 for the 2019 ABA League Playoffs games due to insufficient organization and technical fouls.

Cedevita is fined with a total of 2,600 euros for the 2019 ABA League Playoffs games due to insufficient organization and technical fouls.

Partizan NIS is fined with a total of 24,000 euros for the 2019 ABA League Playoffs games due to insufficient organization, statements in the media that have damaged the image of ABA League and technical fouls.

There are disciplinary proceedings which are still in progress. In case of any additional disciplinary sanctions, the public will be informed immediately. 

 

Edited by Tinman
Link to comment

U Zagrebu za sredu zakazan neki neformalni sastanak ABA lige na inicijativu Bokana. Govoriće se o dešavanjima u finalnoj seriji.

Interesantno je da su pozvani svi, čak i Olimpija koja je ispala, a nisu oba Čovićeva kluba.

Link to comment
55 minutes ago, Plajvi said:

Igracemo mi, Olimpijakos, zamisljeni protivnik i Panatinaikos, prva tri idu u EL, cetvrti ispada u ABA. 

 

FMP :mad:

Link to comment

stos tice onog cirkusa, smesno je da sada najvise kukaju oni koji imaju najmanje pravo to da radi, a opet daleko od toga da smo mi bezgresni..

futura je prva pocela sa sranjima jos u proslom finalu plej ofa, od napada igraca u hotelu, skidanja zastitne ograde iza igraca na utakmici, pljuvanjem(sa tribina), gadjenjem itd.. a aba liga je to samo iskulirala, i nije ucinila nista da bi sprecila ponovaljanje tih dogadjaja u ovoj sezoni..

te u tom smislu, prve dve utakmice u ovogodisnjem finalu, su protekle u blazoj verziji proslogodisnje prva dve u pg, sa pojacanim prozivanjem familije sa tribina(sto naravno nije korektno al je opet daleko bezazlenije od bilo kakvog ugrozavanja bezbednosti igraca)..

e onda je futura, u trecoj utakmici ove godine, podigla lestvicu u pustila navijace na teren, da pljuje igrace sa pola metra, gadja ih loptama, sarafima itd.. aba opet, apsolutno nista nije preduzela ne samo da zastiti svoj kredibilitet, vec ni sigurnost igraca...

e onda dolazimo to pete, gde je futura a i aba, dobila sta je trazila.. licno i personalno nisam ocekivao da ce chovic uzvratiti sa upadom navijaca na teren, al ako je futura ocekivala da moze da lupi nekom samar i prodje za to ne kaznjeno, onda nemoj ni da places, kad dodje malo veci mangup pa ti uzvrati na samar, samarcinom..

isto vazi i za abu, propustila je prosle godine da kazni futuru, nije ih kaznila ni nakon trece utakmice ove godine, tako da ne znam sta su ocekivali i jedni i drugi od sujetnog i malo veceg mangupa od njih.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...