Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

3 minutes ago, MiddleClass said:

Ako Bajern bude sampion ide finalista?

 

da, tako bi trebalo. s tim sto ja ne bih rekao da nemacka ima mogucnosti za tri tima u evroligi, ukoliko alba dobije wc. brose je u ligi sampiona™. vidim da je oldenburg trenutno drugi. to mi bas i ne deluje kao materijal za evroligasa.

Edited by Nikodije
Link to comment

vidim da po hrvatskim forumima masovno traze istupanje njihovih klubova iz aba lige nakon onog sinoc, ne bi me cudilo da takvog stava postanu i njihovi klubovi, sira javnost, pa i drzava. ovo finale je bila demonstracija mafijaske sile u srbiji i cg, i mozda i jeste opravdano da neki obicni klubovi, koji posluju po sportskim nacelima bez upliva drzavne mafije koja obezbedjuje velike pare i vansportsku logistiku, vise ne zele da budu deo tog drustva jer nemaju tu sta da traze.

Edited by Nikodije
Link to comment

Neka istupe a evroliga treba da da licencu cetvrtoplasiranom klubu iz Turske, Rusije, Italije ili one VTB lige, Kazahstan i to a Bokan i Covic neka organizuju svoje mandrile na ferku.

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

i bajern je dobio divlju kartu. malo teze da ce nemacka dobiti dve divlje karte.

 

2 hours ago, Nikodije said:

 

da, tako bi trebalo. s tim sto ja ne bih rekao da nemacka ima mogucnosti za tri tima u evroligi, ukoliko alba dobije wc. brose je u ligi sampiona™. vidim da je oldenburg trenutno drugi. to mi bas i ne deluje kao materijal za evroligasa.

 

Pa nisam ni mislio da dobiju 2 karte, nego da li postoji mogućnost da Alba ide u EL kao finalista domaće lige... Znači postoji mogućnost?

Link to comment

nemacka ima jos jedno mesto, koje se popunjava po plasmanu, dakle to moze biti alba, a moze biti i oldenburg ili bilo ko zasluzi po plasmanu. e sada, ako se plasira oldenburg kroz ligu, ja stvarno ne verujem da ce wc dati albi, bilo bi to tri tima iz nemacke, plus 2 wc-a za nemacku. mada daleko od toga da je nemoguce, s obzirom na bitnost tog trzista

Edited by Nikodije
Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

nemacka ima jos jedno mesto, koje se popunjava po plasmanu, dakle to moze biti alba, a moze biti i oldenburg ili bilo ko zasluzi po plasmanu. e sada, ako se plasira oldenburg kroz ligu, ja stvarno ne verujem da ce wc dati albi, bilo bi to tri tima iz nemacke, plus 2 wc-a za nemacku. mada daleko od toga da je nemoguce, s obzirom na bitnost tog trzista

Ok. I mislio sam na to drugo mesto...

Link to comment
26 minutes ago, Nikodije said:

nemacka ima jos jedno mesto, koje se popunjava po plasmanu, dakle to moze biti alba, a moze biti i oldenburg ili bilo ko zasluzi po plasmanu. e sada, ako se plasira oldenburg kroz ligu, ja stvarno ne verujem da ce wc dati albi, bilo bi to tri tima iz nemacke, plus 2 wc-a za nemacku. mada daleko od toga da je nemoguce, s obzirom na bitnost tog trzista

 

3 hours ago, Nikodije said:

 

i bajern je dobio divlju kartu. malo teze da ce nemacka dobiti dve divlje karte.

 

Bajern je samo ove godine imao WC, od sledece ima A licencu, tako da nije tacno da bi Nemacka imala 2 WC u slucaju da je Alba dobije.  Uostalom, postoji samo jedan WC za sledecu sezonu i to samo zato sto je spanski tim osvojio EC, inace ne bi postojao ni taj jedan.

 

EL od osnivanja ponavlja vlazni san o transverzali London-Pariz-Berlin i mnogo mi je realnije da WC dobije ekipa iz Berlina (ako se ne plasira kroz ligu) nego druga ekipa iz Beograda. Ja licno mislim da je za kosarku dobro da se forsira nemacka liga. Inace Bamberg ima izlaznu klauzulu iz lige sampiona za neku sica lovu. Tamo su samo jer su procenili da im se vise isplati od Evrokupa i verujem da bi igrali EL ako uspeju da se plasiraju. Bajern, Alba i Bamberg su tri legitimna evroligaska kluba i nemam nikakav problem sa tim da sva tri igraju EL.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...