Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

6 minutes ago, harper said:

Statistikometrija. To jos nismo imali.:D

jesmo jesmo

davno se jedan forumas "hvalio" kako post nije ostavio na temi, posle marljivi statisticari pokazali (tad jos imala ta opcija) da je ovaj zapravo najvise pisao na datoj temi :D  :fantom:

 

a ne znam sad, zaista cemu ovo, kad je statistika jasna

na 9 utakmica do "miskove intervencije" 8 suteva za 3 i 38 za 2, 42 bacanja; na 5 utakmica posle toga 7 suteva za 3 i 34 za 2, 32 bacanja

nesto manje od 20 minuta pre, nesto manje od 24 minuta po utakmici posle

 

ukupno od dolaska u buducnost goga igra nesto preko 21 minut, barovic nesto preko 15

 

dakle jesam preterao, ne igra duplo vise, igra znacajno vise

statistiku mu kvari ona povreda protiv partizana kad je doigrao svega 3 minuta i to sto je cesto opterecen faulovima

ali bez sumnje, nije rezerva barovicu

Link to comment
28 minutes ago, pbg12345 said:

 

a ne znam sad, zaista cemu ovo, kad je statistika jasna

na 9 utakmica do "miskove intervencije" 8 suteva za 3 i 38 za 2, 42 bacanja; na 5 utakmica posle toga 7 suteva za 3 i 34 za 2, 32 bacanja

nesto manje od 20 minuta pre, nesto manje od 24 minuta po utakmici posle

 

i sta si tacno dokazao ovom matematikom? izuzmi poslednji mec iz drugog uzorka i dobices da je sutirao manje nego ranije. 

Edited by Joe D
Link to comment
6 minutes ago, Joe D said:

i sta si tacno dokazao ovom matematikom? izuzmi poslednji mec iz drugog uzorka i dobices da je sutirao manje nego ranije. 

:D

 

jebote

 

i ne, poslednji mec apsolutno nista ne menja 

Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

Heh baš sam i ja primetio mnogo veću slobodu koju ima Goga nakon Miskovog istupa gde je kritikovao taj manjak slobode.

 

3 hours ago, Joe D said:

u cemu se po tebi ogleda ta povecana sloboda? posto ja nista slicno nisam uocio, ni po minutazi, ni po broju suteva, ni po kvalitetu istih. goga je rezerva jebenom filipu barovicu tamo, for fucks sake, ne treba ti menadzer da kaze ko treba da igra od te dvojice. 

 

3 hours ago, Nikodije said:

Meni se čini da uzima™ mnogo više šuteva za tri nakon Miškove intervencije™. Ne kažem da Goga ne treba da bude go to igrač u Budućnosti, samo je malo neobično da menadžer tako javno interveniše kada je status nekog igrača u pitanju.

 

2 hours ago, Joe D said:

taj utisak se lako proveri pogledom na statistiku, a pogled na statistiku kaze da te utisak vara. da ne kazem da bi isti utisak imao sta god da se desava na terenu, posto si unapred resio da je to tako.  

 

33 minutes ago, Joe D said:

pa dobro, pokazao si da umes da nadjes jedva vidljive statisticke devijacije na veoma ogranicenom uzorku, veruem da je ozbiljna naucna karijera pred tobom.

neverovatno si bezobrazan

 

dakle, covek kaze da mu se cini da od miskove intervencije goga ima vecu slobodu u igri

 

ti to negiras i pitas gde se to u statistici vidi uzgred tvrdis da je goga rezerva barovicu

 

onda on kaze da ima utisak da vise sutira za tri

 

zatim ti ekspilicitno tvrdis da toga nema u statistici, ni po jednom kriterijumu kako kazes u prethodnom postu, pa jos prozivas coveka da je utisak stekao ne na osnovu vidjenog i(li) statistike, vec da je unapred "resio da je tako"

 

onda ti ja iznesem statistiku koja potvrdjuje da od miskove intervencije ovaj vise sutira i za 1 i za 2 i za 3, da igra vise minuta i da ima solidno vise minuta od barovica

 

tu me ti pitas cemu ti brojevi :D  i kazes da je to tako zbog poslednjeg meca

 

da bi sad utvrdio da je uzorak ogranicen i valjda pokusavas da me podjebavas ili sta vec

 

 

 

"uzorak" su bukvalno sve gogine utakmice u buducnosti u aba ligi

poslednji mec ne menja nista i bez njega i dalje vise sutira u svim kategorijama i vise minuta igra od kad se misko pozalio na status

 

 

jebote zivot

ajde da pisemo o necem bitnom, nego o broju suteva jebenog goge iz buducnosti u aba ligi pa da "zalegnes"

umesto jednostavno da izadjes iz price, ne ti po svaku cenu tvrdis nesto sto je kroz brojeve (na koje si se sam pozvao) jasno da ne stoji

 

 

a na temu se uopste ne bih ni javio da nije ovog tvog uobicajenog podjebavanja coveka. samo sto se ovde ne radi o nekakvom utisku ili slicno, vec prostim brojkama, 

 

 

Link to comment

radi se o tome da nemas cime da poentiras to sto bi hteo. uzmi meceve plejofa(zbog znacaja), nemoj ni da uzimas u obzir formu,  mecapove i cisto logicnu pretpostavku da igrac treba da napreduje a ne stagnira tokom sezone, preracunaj minutazu i suteve, i pokazi kako se to drasticno razlikuje od onog sto je igrao ranije u sezoni da bi dokazao da je to plod neke intervencije. u stvari, kad bi izbacio mec u kome je ispao zbog povrede na pocetku meca i jedan u kome je ispao rano zbog licnih gresaka, vrlo verovatno da bi dobio da je u seriji igrao manje od sezonskog proseka, cak i ovom zadnjem mecu gde nije imao problem sa faulovima. pola suta za tri vise po mecu prosto nisu dovoljan pokazatelj bilo cega, cak ni da ti je uzorak veci od tricavih 5 utakmica.

 

sve pisem zato sto me nervira izvlacenje zakljucaka iz guzice samo zato sto je to sto bi svako inace isto zakljucio, jerbo misko i nabijanje statistike. gledao sam ja i utakmice a ne samo boxscore, znam da toga sto mi pricate nije bilo. stoji da misko nema sta da se mesa u to koliko i kako ce igrati njegov klijent, kao sto nije trebalo ni da utice na sastavljanje timova u vrhu na nacin na koji je uticao, ali da je toliko uticao ovaj makar ne bi pocinjao utakmice na klupi, ako nista drugo. 

Edited by Joe D
Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

radi se o tome da nemas cime da poentiras to sto bi hteo. uzmi meceve plejofa(zbog znacaja), nemoj ni da uzimas u obzir formu,  mecapove i cisto logicnu pretpostavku da igrac treba da napreduje a ne stagnira tokom sezone, preracunaj minutazu i suteve, i pokazi kako se to drasticno razlikuje od onog sto je igrao ranije u sezoni da bi dokazao da je to plod neke intervencije. u stvari, kad bi izbacio mec u kome je ispao zbog povrede na pocetku meca i jedan u kome je ispao rano zbog licnih gresaka, vrlo verovatno da bi dobio da je u seriji igrao manje od sezonskog proseka, cak i ovom zadnjem mecu gde nije imao problem sa faulovima. pola suta za tri vise po mecu prosto nisu dovoljan pokazatelj bilo cega, cak ni da ti je uzorak veci od tricavih 5 utakmica.

 

sve pisem zato sto me nervira izvlacenje zakljucaka iz guzice samo zato sto je to sto bi svako inace isto zakljucio, jerbo misko i nabijanje statistike. gledao sam ja i utakmice a ne samo boxscore, znam da toga sto mi pricate nije bilo. stoji da misko nema sta da se mesa u to koliko i kako ce igrati njegov klijent, kao sto nije trebalo ni da utice na sastavljanje timova u vrhu na nacin na koji je uticao, ali da je toliko uticao ovaj makar ne bi pocinjao utakmice na klupi, ako nista drugo. 

 

6 hours ago, pbg12345 said:

 

sutira vise od "porzivanja" , da li je do miska ili se slucajno tako poklopilo, jebem, li ga

to je izrazenije u aba, nego u el

 

a igra bukvalno duplo vise od filipa barovica (kao sto i treba svakako), ne znam kako si dosao do toga da mu je rezerva

 

a sto se ostalog tice, ti si trazio statistiku ("taj utisak se lako proveri pogledom na statistiku, a pogled na statistiku kaze da te utisak vara.")

a onda kad ti se ponudi statistika koja ne potvrdjuje ono sto govoris, kazes jebes boxscore, ja sam gledao utakmicu

 

i ne radi se (samo) o seriji sa cedevitom, radi se o periodu posle miskove izjave

goga u naredne dve utakmice posle toga ima drasticno vecu minutazu, broj poena, suteva (bilo kojih) u odnosu na bilo koju od prethodnih utakmica u buducnosti

u seriji sa cedevitom to vise nije na tom nivou, jer tesko da razvoj goge ima prednost u tom momentu i jer ima problem sa faulovima

uostalom eno imas gore brojeve

 

ali eto ti bi sad da poredis iskljucivo seriju sa cedevitom, zasto kad to nije bila tema vec goga pre i posle miskove izjave i sa cim bi je poredio ostaje nejasno

 

makar od toga da je rezerva barovicu si odustao

Link to comment

Dejan Milojević je skoro gostovao kod Edina i Koleta i rekao je da Goga dosta više šutira za tri u poslednje vreme...ako je to relevantno

Link to comment
Quote

Glavni sponzor i predsjednik kluba Emil Tedeschi donio je odluku da njegov klub ubuduće neće moći imati više od dva Amerikanca, a da će eventualni, ostali stranci moći biti samo igrači iz regije.

 

Jedan od najuspešnijih hrvatskih biznismena procijenio je da nema smisla utrkivati se s nacionalnim (i političkim) projektima kakvi su Crvena zvezda i Budućnost, i to u situaciji kada njegov klub nije ni gradski projekat.

 

 

https://www.vecernji.hr/sport/zvezda-i-buducnost-su-nacionalni-i-politicki-projekti-nema-smisla-ici-u-borbu-s-njima-1312011

Link to comment

https://borba.me/bogatasi-iz-podgorice-otkrivamo-ko-prima-najvise-novca-u-buducnosti-a-ko-u-crvenoj-zvezdi/

Quote

 

KK Budućnost VOLI takmičarska sezona 2018-2019

Noris Kol – 60.000 evra mjesečno (stigao u decembru 2018)
Edvin Džekson – 500.000 evra sezona
Koti Klark – 650.000 dolara sezona
Erl Klark – 450.000 evra sezona
Goga Bitadze – 20.000 mjesecno + obeštećenje Mega Bemaksu.
Zoran Nikolić – 15.000 evra mjesečno (12.000 evra plaća Budućnost od prelaska u Mega Bemaks)
Džejm Bel 27.000 evra mjesečno, preuzet ugovor iz Cedevite
Devin Vilijams 40.000 evra mjesečno
Nemanja Gordić 650.000 evra za dvije godine (300 + 350)
Nikola Ivanović 300.000 evra

Za braću Suada i Seada Šehovića, Barovića, Popovića, Ilića… nijesmo saznali za kije ugovore igraju, ali po košarkaškim „kuloarima“ je javna tajna da reprezentativci Crne Gore ne igraju za manje od 200.000 evra po sezoni.

Sa druge strane KK Crvena zvezda mts ovu sezonu igra sa ekipom od 15 igrača koji igraju za sumu od 2,4 miliona evra. Najveću platu ima Džo Regland koji igra za sumu od 310 hiljada evra za sezonu.

 

 

to su u sustini cifre koje sam i ja ovde bio preneo(mnogi se smejali kad sam kazao da je koti placen toliko i da je jedan od najskupljih),  a izvor je bio legit fen future, ne neki cigo ili grobos :coffee:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...