Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

18 minutes ago, pbg12345 said:

pa da, divac ga poslao iz sakramenta, odnosno "preporucio", posto pored njega i polarda nije imao mesta

ja ocekivao da ce ovaj, posto je jel dosao iz n-b-a pokidati, kad ono prosek

tad je bio i onaj pejcinovic centar u buducnosti, prvi hrvat koji je igrao sa ove strane (posle su se granice malo pomerile :D )

 

kao da je juce sve to bilo :(

 

 

samo mi nije jasno kakve niksi imaju veze sa njim? siguran sam da je iz sakramenta dosao

 

Pa ovo što si i sam rekao, on je došao kao neki NBA igrač, a nije odigrao ništa i nakon toga se vratio u NBA. Ja sam ga baš iz tog razloga poslije i pratio, on je u pokojnim Sonicsima odigrao 3-4 sezone rotirajući se na centru sa još dva igrača, igrao je nekih 15-20 minuta prosječne i ispodprosječne košarke... i onda je došao playoff u njegovoj posljednjoj sezoni u Seattleu, to je ono kad su neočekivano osvojili svoju diviziju, Ray Allen, Lewis, Radmanović, Flip Murray, Antonio Daniels, mladi Ridnour i Collison, prljavi Reggie Evans, šutirali su trojke bjesomučno i krljali odbranu i izbacili favorizovani post-Divac Sacramento u prvoj rundi i bogami se muški pobili sa budućim šampionom Spursima. Njihov ponajbolji igrač, ne računajući Raya i Lewisa, je bio upravo Jerome James. Niko nije vjerovao jer tip ovđe nije imao pojma, onda još par sezona tamo nije imao pojma, ali Knicksi (tj. Isiah Thomas) su mu zbog tih 10 utakmica playoffa dali neki predug i prejak ugovor i momentalno zažalili jer je on u NY igrao isto kao i u PG.

Edited by pojmaš
Link to comment
19 minutes ago, pojmaš said:

 

Pa ovo što si i sam rekao, on je došao kao neki NBA igrač, a nije odigrao ništa i nakon toga se vratio u NBA. Ja sam ga baš iz tog razloga poslije i pratio, on je u pokojnim Sonicsima odigrao 3-4 sezone rotirajući se na centru sa još dva igrača, igrao je nekih 15-20 minuta prosječne i ispodprosječne košarke... i onda je došao playoff u njegovoj posljednjoj sezoni u Seattleu, to je ono kad su neočekivano osvojili svoju diviziju, Ray Allen, Lewis, Radmanović, Flip Murray, Antonio Daniels, mladi Ridnour i Collison, prljavi Reggie Evans, šutirali su trojke bjesomučno i krljali odbranu i izbacili favorizovani post-Divac Sacramento u prvoj rundi i bogami se muški pobili sa budućim šampionom Spursima. Njihov ponajbolji igrač, ne računajući Raya i Lewisa, je bio upravo Jerome James. Niko nije vjerovao jer tip ovđe nije imao pojma, onda još par sezona tamo nije imao pojma, ali Knicksi (tj. Isiah Thomas) su mu zbog tih 10 utakmica playoffa dali neki predug i prejak ugovor i momentalno zažalili jer je on u NY igrao isto kao i u PG.

propustio sam to

pa odlicno

klasicni niksi :D

 

Link to comment
4 hours ago, Nikodije said:

buducnost od pocetka prati fama da ima neki sastav, a onda u stvarnosti u toku sezone kad pogledas, odigrali su dve - tri dobre utakmice, a jos uvek se prica kako imaju neki sastav. ja ne vidim cime mogu da nas pobede. niti su tim, niti imaju bas neke brutalne individualce koji ce da polude u paklu pionira i utrpaju 25

 

Trener. Buducnost po imenima ima jako dobar sastav, to sto nisu od tih igraca uspeli da koncipiraju i kvalitetan tim je problem na klupi. Kol, Dzekson, oba Klarka su igraci koji mogu bez problema da igraju i Evroligu u nekim slabijim timovima, neki su je i igrali, Bel je takodje vrlo upotrebljiv, uzeli su Bitadzea koji je dosao kao najbolji igrac ABA lige, Gordic, Ivanovic (doduse, on je dugo povredjen) i Popovic su dosta dobri igraci, Danilo Nikolic takodje, na kraju rotacije su im Barovic i Sehovici. To je vrlo dugacka ekipa koja ima ozbiljan kvalitet, dobar i posvecen trener bi itekako mogao da nadje dobar balans od ovih igraca izmedju potrosaca lopti i vodonosa. Ovaj tim u Partizanovim dresovima sa Vujosevicem na klupi ili Zvezdinim dresovima sa Radonjicem na klupi, prosetao bi se kroz ABA ligu bez poraza.

Link to comment

Sastav Budućnosti ima i previše dobrih igrača i opcija a opet se sve završi na nekim izo sa plejom u glavnoj ulozi ili Erlom, tek u utakmici br 3 u ZG sam video istrčavane Džeksona iz bloka i šut i to je lepo izgledalo.

Jasko je dobio po ušima i sada Goga može da pripaljuje za tri poena a da ga Jasko ne klupira.

Dvojicu plejeva Budućnosti zatvoriti (Gordiću desni ulaz a Kolu sprečiti igru u tranziciji) naravno koliko uspemo, i lagano ih uvesti u igru u kojoj se ne osećaju komotno.

Link to comment

u cemu se po tebi ogleda ta povecana sloboda? posto ja nista slicno nisam uocio, ni po minutazi, ni po broju suteva, ni po kvalitetu istih. goga je rezerva jebenom filipu barovicu tamo, for fucks sake, ne treba ti menadzer da kaze ko treba da igra od te dvojice. 

Edited by Joe D
Link to comment

Meni se čini da uzima™ mnogo više šuteva za tri nakon Miškove intervencije™. Ne kažem da Goga ne treba da bude go to igrač u Budućnosti, samo je malo neobično da menadžer tako javno interveniše kada je status nekog igrača u pitanju.

Link to comment

taj utisak se lako proveri pogledom na statistiku, a pogled na statistiku kaze da te utisak vara. da ne kazem da bi isti utisak imao sta god da se desava na terenu, posto si unapred resio da je to tako.  

Link to comment
49 minutes ago, Joe D said:

u cemu se po tebi ogleda ta povecana sloboda? posto ja nista slicno nisam uocio, ni po minutazi, ni po broju suteva, ni po kvalitetu istih. goga je rezerva jebenom filipu barovicu tamo, for fucks sake, ne treba ti menadzer da kaze ko treba da igra od te dvojice. 

 

Naravno da je Goga prvi centar Buducnosti. Prva petorka je odavno izgubila na bitnosti. 

Link to comment
26 minutes ago, Joe D said:

taj utisak se lako proveri pogledom na statistiku, a pogled na statistiku kaze da te utisak vara. da ne kazem da bi isti utisak imao sta god da se desava na terenu, posto si unapred resio da je to tako.  

 

1 hour ago, Joe D said:

u cemu se po tebi ogleda ta povecana sloboda? posto ja nista slicno nisam uocio, ni po minutazi, ni po broju suteva, ni po kvalitetu istih. goga je rezerva jebenom filipu barovicu tamo, for fucks sake, ne treba ti menadzer da kaze ko treba da igra od te dvojice. 

sutira vise od "porzivanja" , da li je do miska ili se slucajno tako poklopilo, jebem, li ga

to je izrazenije u aba, nego u el

 

a igra bukvalno duplo vise od filipa barovica (kao sto i treba svakako), ne znam kako si dosao do toga da mu je rezerva

Edited by pbg12345
Link to comment

a sad tek vidim da onaj bozic iz zadra i hrvatski mediji se zalili sto je goga mvp aba lige, a ne bozic koji je statisticki imao bolju sezonu

 

da imaju imalo postenja, zalagali bi se da mvp bude dragan apic, covek je razbio dok je bio tu, em statisticki, em u samoj igri :fantom:

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

kao sto rekoh. jedno ovlas bacanje pogleda na statistiku u aba ligi i videces da ni jedna od tvoje dve tvrdnje nije tacna. 

brate, sad sam gledao statistiku aba lige, eno otvoreni mi tabovi

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...