Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

2 hours ago, kipo said:

Ja sam se prilicno lozio na to, do one jezive epizode Black mirror sa robotima. I danas mi nelagodno kad je se sjetim.

 

To je ono sa psima? Westworld je dosta crpio iz Blade Runnera. I Do androids dream je objavljena par godina pre prvog Westworlda iako je BR snimljen kasnije. Ima i dosta nekih referenci na androide iz Alien fransize. Ali prica je prastara - ima tu i Pinokija i Frankenstajna i Marije iz Metropolisa i sve do price o Pigmalionu i Galetei. Strasno snazna i potentna tema, posebno danas kad androidi vise nisu nekakva potpuno imaginarna projekcija buducnosti, vec nesto sto bi moglo da postane realnost cak i u nasoj starosti, a gotovo izvesno u starosti nase dece.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 5 months later...

ova serija je fejl, vjerovatno najveći strmopizd nakon neviđene genijalnosti prve sezone (jedino što mi pada na pamet da je počelo tako pametno a onda otišlo u kurac je Prison break, ali je WW za to duboka filozofija, pa je nategnuto poređenje, znam), ja sam mislio da su to ukinuli nakon švrljanja u drugoj i digresija u trećoj sezoni. A što se tiče pjesme, to je najčešće pogrešno tumačena pjesma ikad, no ovdje se možda čak i uklapa u trejler. 

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, Moća said:

Zasto meni je bas dobar?

Pa neki sajberpank buducnosti vs perfect day, drink sangria in the park.. Ne ide jbg :D  Dobro, super lezi I thought I was someone else, someone good :)

 

A vjerovatno mi je scena iz trejnspotinga nepoveziva s ovim.

Link to comment
  • 1 month later...
On 16.6.2022. at 21:37, mraki said:

Ovo deluje kao povratak korenima, tj priči iz prve sezone…

 

toliko su sjebali drugu i trecu sezonu da je tesko to popraviti

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...