Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

18 hours ago, ToniAdams said:

pa da, al to svakako mora da pristigne na neki server il nedje, koji svakako nije nezavistan od ljudi.

mada je delovalo ko da ispaljuje neki laser.

 

za ovo 2 si me natero da guglam jer mi se ne da pustati ponovo, pa kaze The final scene shows a further two hosts residing in Arnold's home back in the real world 

 

Ne mora biti server, ko zna kakvo je skladištenje podataka u pitanju. Ovde je za seriju bilo najbitnije da je Dolores pokazala da je za razliku od ljudi sposobnija da menja mišljenje. Ima jedna divna scena u zadnjoj epizodi gde host Logan objašnjava Dolores i Arnoldu da su pravili simulaciju, ali da koliko god su pokusavali nisu uspevali da dodju do toga da Delos oprosti sinu...

 

 

 

 

A za ovo drugo, rekao je Nolan u intervjuu da je još jedan host transcendovao, samo nije rekao koji...

Edited by Jeremija
Link to comment

ok, al sve mi nekako gubi smisao ako mogu da se multiplikuju.

ono sa serverom je bilo suludo glupo, nisu to smeli dozvoliti. inace nije toliko skandalozno finale, ocekivao sam gore.

Link to comment

Besmisleno, jer niko onda stvarno ne može da umre, tu se slažem, ali zato serija može da se gura unedogled, pogotovo što (koliko sam skontao) će treća sezona biti mnogo jeftinija za ekranizovanje, pošto radnja više nije u parkovima...

Edited by Jeremija
Link to comment

Videćemo, snimanje inače počinje za godinu dana, meni lično S3 "miriše" na neku verziju Terminatora...

Edited by Jeremija
Link to comment

Preston je u pravu, Ed Herisov arc je slepa ulica, gde si bio nigde sta si radio nista

najbolje je sto mu je Ford porucio da ce igra naci njega, izgleda da ga je matori jarac trolovao:laugh:

Link to comment
7 hours ago, Jeremija said:

Besmisleno, jer niko onda stvarno ne može da umre, tu se slažem, ali zato serija može da se gura unedogled, pogotovo što (koliko sam skontao) će treća sezona biti mnogo jeftinija za ekranizovanje, pošto radnja više nije u parkovima...

naprotiv, trebala bi biti mnogo skuplja, ako žele da dočaraju tehnologiju dostupnu u 22 veku u stvarnom svetu :happy:

- u parku smo imali zapravo western u 80% scena u ove 2 sezone, to nije zahtevalo upotrebu cgi niti maštovitost scenarista, videćemo kako će se snaći sa prikazom spoljnog sveta, 100 godina u budućnosti, ko je pre 15 godina mogao i da zamisli današnje mobilne telefone npr, tako da ako produkcija i maštovitost scenarista ne bude na nivou avatara ispašće smešni...

Link to comment

Mislim da skupoća epizode zavisi puno od eksterijera i upotrebe istog. Ako se veći deo radnje odvija unutra (kao ova Mesa do sada, ili Krejdl) njima je to jeftino jer naprave set u studiju i piči. Ali  scene vani zahtevaju mnogo koordinacije i logistike, verovatno nekih taksi i drugih troskova.

Link to comment

a sto bi park bio skup za snimiti?

ne mislite valda da je stvarno u pitanju bio artifisl park. otisli su fazon u obliznju pescaru i sve snimili, sa generickim kaubojskim kulisama.

Link to comment

Pa i to je skupo. Ok, nisu placali gradske takse i zatvarali ulice, ali su gradili nekoliko setova na otvorenom, posle ga odrzavali, imas konstantan transport materijala i potrepstina u neku vukojebinu, smestaj glumaca itd. Plus imas spoljni efekat prirodnih nepogoda koje ti remete raspored snimanja.

Link to comment

jbg, ako je star wars mogao biti sniman na istom mestu na kom je dragana mirkovic snimala spot, mogu i ovi valjda ovu obicnost da finansiraju

Link to comment

vecina scena snimana je santa clariti gde studiji imaju svoje gradice sa sve zeleznicom. delos unutra je sniman u pacific design center na melrose aveniji, a lab u pomoni na cal polu faksu za environment design. kuca sa bazenom u malibu (vlasnik ima kucu sa bazenom za svoje kucice, ogromno imanje na samoj obali), arnoldova kuca tj millards house od cuvenog frank lloyda, indijski hotel i japanska basta svi su u pasadeni...i skoro svaka scena je imala green screen (uglavnom pozadina ili daljina doradjena)

 

jedino nisam videla prazno skladiste tj prazan trzni centar u hawthorne ali bice i toga. tu je gomila filmova snimana. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

5x bolje od prve sezone. Tajmlajnovi jesu zbunjujući (da ne kažem smarajući), ali je sve mnogo transparentnije, a u nekim momentima čini mi se kao da su dijalozi sročeni tako da gledaocima izbiju dileme oko toga šta kako gde ko koga i sl. 


Sve u svemu, mnogo, mnogo zanimljivije i za divno čudo mogu reći da jedva čekam sledeću sezonu. Kažem za divno čudo jer nikad to ne bih rekao posle prve. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...