Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

12 hours ago, ToniAdams said:

ovo nije skroz hrdjavo.

al brate da ozbiljno shvatim zadriglog riki martina sa aliekspresa koji peva kako hoda gradom kao rambo, a to teze. 

 

uhh. coby ga bas zavija k'o mile kitic. a i liche. 

 

 

Link to comment
13 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

deca kad se pojavi brat coby vriste kao sto se vristlao za bitlsima nekoc. 

 

evo poslednja hitcina koju slusam na ripit. upozoravam, mora da se slusa najmanje 7 puta da proradi. ovo je omaz djoganiju i baki b3-u. 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=leto+je+coby

 

@hf

 

neka splituju u domaci trap

 

i moja baba kad vidi vučića kaže joj što je dobar, ti si sigurno za one što su pokrali 500 miliona

Link to comment
5 minutes ago, ToniAdams said:

Pa to bih brt još i mogao da razumem, ali ti mlad, prav, zdrav...jebo mladost kad je tako traćiš :(

 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
11 hours ago, James Marshall said:

Moram da priznam da mi izmiče bitnost i kvalitet Senide - ajde donekle da joj priznam da donosi neki vizuelni stil i swag, ali kad dođe do audio signala koji emituje, joj. Realno, pola je ne razumijem, autotjuna je nepodnošljivo mnogo, pogotovo u kombinaciji sa njenim šatro pjevanjem, tj. mumlanjem (koje kao neki trpaju u neki orijent :lol:), a i ovo što sam razumio, nisu neki tekstovi na koje otkidam. A nije da ni ovdje nisam ostavio trag da mi ne smetaju ni autotjunaši ni žene koje repuju, tačnije čitava ta Mimi-BD ekipa mi je jedna od dražih, nekako djeluju iskreno, plus im je par stvari zaista vanvremensko, što po načinu izvođenja, što po temama koje tretiraju (ono, Turbofolk me je naterao je rekao više od brda nekih muzičkih i socioloških studija). Ali Senidah je zaista... teška za slušanje. 

Nema ta pesma nikakvu poruku,osim poruke da Mimi i ta ekipa zaista vole turbofolk 😁

 

Al gotivim ih svakako.Evo jedna starija stvar od njih za loženje:

 

 

I da:Mimi>>>>Hana Adrović DJB 

Edited by Milošica
Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

Nema ta pesma nikakvu poruku,osim poruke da Mimi i ta ekipa zaista vole turbofolk 😁

 

 

 

+1

 

Previše se učitava u Mimi & ekipu jer neki ne žele da priznaju da su to jednostavno klinci odrasli na trešu i od strane treša oblikovani...pa se traži kao nešto dublje, ovo ono, kurac palac

Link to comment

Ovako je uvek bilo u domacem repu. Sa jedne strane fensi ekipa sa produkcijom (razni 187 i njihovi klonovi) a sa druge strane klinci po krajevima sto snimaju uz pomoc stapa i kanapa i dele medju sobom (Full Moon i njihovi klonovi). Samo je sada zbog youtuba i toga sto smo svi matori mnogo vidljivije pa smo uleteli u generacijsku paniku o klincima koji slusaju razna govna (a slusaju govna, slazem se). Uvek ce biti ekipa koja ce slusati ove prve i biti iritantna i ekipa koja ce slusati ove druge i biti u fazonu mi smo kul al' bez para a vi slusate govna. Jedini ko je ikad uspeo da pomiri obe scene je bio rani BS jer ovi prvi nisu razumeli da je Divljina bila zajebancija a drugi su ih slusali i pratili po nastupima jos pre pada Slobe. 

 

U sustini, jebes domaci rep bilo kog tipa. 

Link to comment
3 minutes ago, Mos said:

U sustini, jebes domaci rep bilo kog tipa. 

 

ma gde. nije bas tako. spejs(i) noksi kojeg je mahim kacio je fenomenalan:

 

On 3.7.2019. at 10:10, maheem said:

super je ovaj kiddo iz nsa
 

 

 

 

 

Link to comment
16 minutes ago, hazard said:

 

+1

 

Previše se učitava u Mimi & ekipu jer neki ne žele da priznaju da su to jednostavno klinci odrasli na trešu i od strane treša oblikovani...pa se traži kao nešto dublje, ovo ono, kurac palac

 

upravo. ovakva muzika je neminovnost.

razlika u odnosu na '90e i ranije je u tome sto vise ne smijes da kazes da je dobar dio te scene smece, jer klasni ugao, razumes. pa tako sad razni npr before afteri voze na tom sirokogrudom pristupu po kome moze sve zato sto je dobrim dijelom bottom up. 

volim before after btw, ali trebalo je da se zaustave na socioloskom promisljanju serijala hajde da se volimo, tu su prekognicijski ukrali moj stav. ovo ostalo im je tesko natezanje.

Edited by morgana
Link to comment

ovo što se desilo sa nigrutinom i smokeom je samo povlačenje crte razdvajanje između ozbiljnih i onih koji prave tu bulja muziku a sebe smatraju za ozbiljne (bez obzira na muzički talenat koji neki od tih koji prave tu muziku imaju), ali i između dobre muzike i govana

deo ljudi koji prave tu muziku, kao bassivity, su izašli mahom iz underground, pa ako tripuju da su nešto ozbiljno i da ne prave smeće ovo nek im bude dangla za osvešćenje. bilo je potrebno da neko kaže toj ekipi da je to što rade obično govno, pa nek žive onda sa tim znanjem i parama.

 

što se tiče geneze ove muzike, prvi je sve počeo naravno juice. onda su bombe i mimi pripremili teren svojim ludilom i to je sve još ličilo na nešto. bilo vrcavosti i da možeš da uhvatiš nešto smisleno. i da, to je bilo mnooogo drugačije od ovoga sad. stvarno je bilo dobrih stvari da se nađe.  i tu je publika i scena već polako bila pripremljena i onda su kajmakčinu sa najgorim proizvodom pokupili IDJ, Bassivity, TwoLouderTV. ono govno od raste, jale, bube i mc stojana stvarno ne znam da li je potrebno komentarisati, ali makar se ne furaju da su PRAVI REP

ta sva govna da je saša popović prepozno na vreme bi slušali na grandu, kakav PRAVI REP

 

takođe, ovo je i zvanična potvrda da je rep postao glavni muzički pravac u srba (a i u svetu, jelte), a problem je što široke narodne mase imaju bulja ukus, pa su im i rep prilagodili da bude bulja. tako je rep u srbiji  morao da se izmeša sa narodnjacima da bi bio komercijalan. 

kao potvrda toga je interesantan i ovaj youtube re za klince koji prave bakaprase i janko gde svaki spot završi sa iznad milion pregleda.

rep je sada valjda došao je u zrelu fazu, prihvaćen je široko i sada je muzikica kao i svaki žanr pre njega koji je isplivao gore i postao glavni. praktično prolazi kroz diskografsku eksploataciju koju je rnr prošao 80’s otprilike i posle valjda ide da je isteran fazon i onda odumiranje


 

imam 2 paralele koje se mogu povući sa istorijom

jedna je kvalitet muzike. jer kako si 80’s imao partibrejkerse tako si imao i grupu ruž (da ne kažem bjelo dugme). tako i sada imaš miljenovića sa jedne i recimo cobeta s druge.

druga bi mogla da se povuče sa korišćenjem talenta ili “talenta” za pravljenje sranja. kako su rokeri il poperi krenuli da rade narodnjake, tako danas imaš cobeta i relju. oni po meni imaju taj talenat pod navodnicima. sad dal ima tu neka marina tucaković među tom ekipom stvarno ne znam, al ne deluje mi tako. eto nek bude gazda paja.

 

ima i njih koji pokušavaju da hodaju nekom linijom između. tipa mili (svi nešto pričaju da zna, a ja to stvarno ne vidim), fox (ranije na momente bio odličan kad ne počne da pokušava biti pametan, sad je govno), surreal (bilo mi ga žao slušati sa krešom u onom joint venturu, al moram da priznam da i ima par dobrih stvari koje su uglavnom laganice)

 

jedini od te cele ekipe za kog zaista znam da zna da repuje je gazda paja. imo dečko sa 20 godina album koji i dalje redovno slušam (napajanje), al se sada skompo sa damijanom oklopdžićem (baja iz mikrijevog spota 'pičketine' koji pravi rep-narodnjačke žurke po klubovima) i valjda pravi keš, jer ona govna koja izbacuje su neverovatna.  

 

Edited by MortimerBrewster
Link to comment
22 minutes ago, roksi said:

 

ma gde. nije bas tako. spejs(i) noksi kojeg je mahim kacio je fenomenalan:

 

 

 

Ma naravno, uvek je bilo i bice dobrih stvari ali pricati o domacem repu na bilo kakv ozbiljnijem nivou i porediti ovog nesrecnog Coby-ja sa jedne strane i Ajsa prsotinu sa druge je besmisleno. Osim ako nije sprdnja, onda je ok. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...