Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

e vreme je da se i forumu predstavi trenutno najsvežija ekipa na srpskom reperskom nebu - klika

 

otprilike zamislite da ste u kasnoj adolescenciji, ranim dvadesetim imali u dvorištu ekipu za duvanje i otpadanje, istih interesovanja i iz zajebancije ste snimali rep. savršeno. dakle, san svakog omladinca je život ovih momaka.

 

po meni su definicija kako je moguće ispratiti nečiji razvoj - od karanje drveta do ako humrem bebo i braće diaz, klika je vidno napredovala

 

klika su momci iz novog sada, izdaju pod firmom kite i jaja. u osnovi su podeljeni u dve ekipe - kardež (glavata majmuničina, volvox, jao ming i lića koji je bitmejker ) i bekfleš (kumela i mlađa)

mada im po spotovima ima likova koji se pojavljuju više puta, tako da je moguće i da grešim

 

 

gTxYKE8.jpg

 

 

prvi za kog sam čuo i koji je verovatno najduže na sceni je glavata majmunčina. lik sa vidnim samodestruktivnim potencijalom, a svi se nadamo da ne zavšri kao satan panonski npr. skida se go o koncertima, a pravi i odlična instrukciona videa. najpoznatiji su kako se koristi katanakako se recilira orman i kako obuci nesto kratko i zapaliti grad

 

Nkv59p.gif

 

 

 

ovo ispod je volvox

13339737_1121423867909041_38240597483804

 

 

a ovo su bekfleš

Bekfles-Tetrapak-690x965.jpg

 

 

mislim da je sve počelo sa kultnim karanjem drveta, čiji su kvalitet prepoznali i bad copy

da, sirovo, izgleda užasno, zajebancija iz dvorišta, tako je počelo

 

 

 

 

kasnije je izašao i odlična stepping stone pesma, šogunat. koja je zapravo samo pokazna vežba kako znaju da izgrade fazon. koliko sam skapirao inspirisano je katanom glavate majmunčine.

što se tiče pesme, glavata majunčina pokazuje šta zna, volvox nastavlja i dobar kratak kraj jao minga.

spot, po meni pizdarija. najbolji i najsmešniji DIY. doduše... malo je zavbrinjavajuće gledati glavatu majmunčinu. odličan lik, ali deluje komplet lud.

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

i onda dva najveća hita ovog leta su delo momaka iz klike.

oba su na neki način performans izjave o muzici danas

 

 

ako humrem danas bebo - parodija gomile ljubavnih hitića

 

 

izdvajam:

U bebo ako umrem danas ja reci kliki da hocu da bude bahata sahrana

Bebo, umro sam juce vec danas sam nazad i prozdirem to dupe (Jea)

 

sa sve pozivanjem cure da mu se priključi i legne pored 

 

 

 

=================================

 

 

 

 

i drugi hit su braća diaz

prave sprdnju od tog veličanja svoje ekipe i generalnog prozivanja između hudova, odličnom zajebancijom, ali volvox svesno ili ne svesno opaljuje metak u čelo celom tom fazonu

 

u njujorku, tamo negde dok ni Nas nije krenuo da snima, je bilo prozivanja između bronksovaca i kvinsborovaca i recimo da je tada krenuo ceo taj fazon "moje opasne ekipe i tvoje jadne" koji se vuče kroz pesme već nekoliko decenija sa manje ili više smisla. a hvala bogu imali smo ga toliko u srbiji (pre kao posledicu besmislenog prepisivanja tekstova, nego kao realne potrebe da se nešto kaže).

 

meni je ova pesma obesmišljavanje takvog načina repa, sa sve ovim vežbanjem u pozadini.

 

 

 

glavata opet odličan:

U PO FERKE SAMAR KAO BRACA DIAZ

....

PRIDJI RINGU SINE LIZE MI SE PICKA

...

DAJ MI BROJ OD CALETA DA PROVERIM ZA MIRAZ

TRAZIM TVOJU RUKICU ZA VECNU POLUGICU
TRAZIM TVOJU NOGU DA JE POLOMIM U OKTAGONU

 

 

i onda razbijanje Vovloxa

JA SAM MLADA NADA NABADANJA

VRLO VEST SA SAKAMA TI SI JOS MLADI SKAKAVAC
NIKO NIKAD NIJE HTEO FRKU S BATAMA
TI SI KAO VRATA JA TE OTVARAM I ZATVARAM
CELA MOJA KLIKA OBUCENA JE DA UBIJA
CELA TVOJA KLIKA JE OZVUCENA
I SLUSA VAS SAMO MURIJA
TI SI DOUSNIK DEBILU

 

ajde što je sve totalna sprdnja ali to "ti si doušnik debilu"... taj način na koji on to kaže, na kraju, skoro kao iz nemoći, iz dupeta izvlači tu rimu, jer je jebiga sve na tu temu već rečeno. mislim da je ovaj stih pravo vreme da se jedno vreme srpskog repa završi

 

kumela i mlađa imaju svoje solidne deonice

 

dok jao ming veoma dobro završava

 

U PARTERU ZVER U STENDAPU ZIVOTINJA

ISPRUZI TAJ VRAT I IDE TI GILJOTINA
KIDAM LIGAMENTE KAD TE UHVATIM ZA PETU
KIDAM LIGAMENTE KAD TE UHVATIM ZA PERTLU
MOZES PRICI KLINCU PA CE KLINAC DA TE SRUSI
URADIM TI OMOPLATU KITU STAVIM TI U USI

Edited by Ravanelli
Link to comment

Malo naporan refren sa ovim autotjunom, ali odlična stvar

 



Ima par odličnih prijava ovdje

 

Moje meso nek jedu, moja krv nek se pije
Ja sam Isus u trepu, šta bi vi da me nije?

 

 i aluzija na Sinana  :Hail:

 

Do zore rade klubovi, drže ih moji drugovi

Žurka nam se ne završi ni kad banu pubovi

Link to comment

 i aluzija na Sinana  :Hail:

 

Do zore rade klubovi, drže ih moji drugovi

Žurka nam se ne završi ni kad banu pubovi

heheh, mislim da bi bilo interesantno izvući gde se sve referenciraju narodnjaci 

 

 

 

ova je na momente jako dobra (Kada tanak sam sa lovom lupim paracetamolom). inače, stvar u originalu se zove sneki rep :lol:

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Bogami meni se ide. Valjda me neće zapišati kao Sajber Vanderlast, mada je to valjda dio folklora, mada kontam da nisu ni klinci toliko blesavi.

Edited by James Marshall
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

repetitor o novom albumu :lol:

 

http://www.beforeafter.rs/muzika/izlazak-iz-matriksa-vodic-za-novi-album-repetitora/

 

 

 

Meni je ovo izuzetno zanimljiva pesma, svidela mi se na prvu loptu. Pre svega, opet imamo jednu vrlo repetitorsku temu, taj neki veseli nihilizam. Međutim, da ja presečem – ‘ajde sad opiši genezu ovog ključnog stiha, “priključite me na mašinu”.

BORIS: Pa, ti znaš, i ja znam…(smeh)
MILENA: Svi znamo.
BORIS: Da, to je inspirisano Bombama Devedesetih, tj. Dakijevom i Žakilinom pesmom “Priključi na mašinu”.

Priključivanje na mašinu, to je neki opšti srpski “trap trope” takoreći.

BORIS: Ma da, tako je, to je i Mimi i Gudroslav koga pozdravljamo ovim putem i cela ta ekipa. Ali ta pesma je, nekako, tripujem da će ljudima značiti nešto drugo nego meni.

Pa šta znači tebi?

BORIS: Pa ne, meni to nije kao, “nema drugog načina, ja moram da nađem posao i priključim se na mašinu kapitalizma”, kako to možda zvuči na prvu loptu. A u stvari, “nema drugog načina” meni znači – ako sam već toliko dugo bio kralj ničega, daj da nađem smisao u tom besmislu kroz svoje ispunjenje. U toj ekipi koju spominjemo gore, “priključenje na mašinu” je priključenje na neki totalni hedonizam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...