Jump to content

Rezime ucesca nasih sportista na OI

Timmy

Recommended Posts

Dr Arslanagić

Vaterpolo je preživeo kada je Sojaprotein prestao da sponzoriše Bečej i kada se ugasio jedan od najboljih klubova Evrope, preživeo je i to kada je DIN posle privatizacije prestao da ulaže u Classic. Veći je problem što u mojoj osnovnoj školi bazen nije u funkciji evo već 20 godina.

(Radničkog mi nije žao, CZ jeste).

EDIT

Zanima me kako funkcionišu Mladost, Jug, Jadran, Primorac? Ko to finansira?

Edited by Dr Arslanagić
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Timmy

11

• ToniAdams

10

• Milogled Bluff

9

• freakns

7

I ta priča oko vaterpola... Vaterpolisti su ljubimci nacije i nebrojeno puta su doneli radost napaćenom narodu i svi su konstantno ogorčeni zbog načina na koji ih država tretira. OK. Onda ti isti vaterpolisti u okviru priprema za OI organizuju prijateljsku utakmicu u Beogradu na kojoj se ne pojavi ni 500 ljudi. 

Naravno da je fudbalski klubovi vs vaterpolo/kajak/atletika/veslanje/štagod lažna dilema. Ali isto tako nešto ne može da opstane na profesionalnom nivou ako to ljude zanima u najboljem slučaju jednom godišnje kad treba osvetiti nejač. 

pa lokalne samouprave uglavnom, ko bi drugi, ne verujem da tu postoji neko komercijalno sponzorstvo u vecem obimu. mada sada samo jug i rijecko primorje funkcionisu na nekom visem nivou, mladost je odavno na niskim granama, a i crnogorci imaju manje entuzijazma u odnosu na pre 10 godina kada su imali jake primorca, budvu, jadrana... cak je postojao i drugi klub u kotoru  - kataro.

I ta priča oko vaterpola... Vaterpolisti su ljubimci nacije i nebrojeno puta su doneli radost napaćenom narodu i svi su konstantno ogorčeni zbog načina na koji ih država tretira. OK. Onda ti isti vaterpolisti u okviru priprema za OI organizuju prijateljsku utakmicu u Beogradu na kojoj se ne pojavi ni 500 ljudi. 

Naravno da je fudbalski klubovi vs vaterpolo/kajak/atletika/veslanje/štagod lažna dilema. Ali isto tako nešto ne može da opstane na profesionalnom nivou ako to ljude zanima u najboljem slučaju jednom godišnje kad treba osvetiti nejač. 

pa ja mislim da nas vaterpolo ne zanima nista manje nego madjare npr. ili rumune, a sada ispada da rumuni ulazu znacajno vece pare u vaterpolo nego mi. ne znam zasto bi se dozvolilo da klubovi propadnu i da ne postoje, kada se to moze isfinansirati sa relativno malo novca. npr. one godine kada je zvezda bila prvak evrope, bio je jako veliki interes, i uvek je bilo dosta ljudi na utakmicama. isto tako i kada je igrao partizan, na vaterpolo je u beceju uvek dolazilo vise ljudi nego na fk becej koji je bio prvoligas u to vreme, nije bilo lose ni u nisu, kragujevcu, novom sadu...

@Dr Ars...

I u Vojvodini je poniklo dosta igraca koji su kasnije stigli do reprezentacije (Soro,Pjetlovici,Radjen,Cuk...)

Edited by Geo
Dr Arslanagić

Pa za Beograd ne bi trebao da bude problem da u tom slučaju izdržava dva dobra vaterpolo tima. Relativno malo para daš a možeš da imaš prvaka Evrope u respektabilnom sportu. Jebeni Kotor nije imao pijaću vodu a imao je prvaka Evrope.

bice i to kada dr gangula avanzuje sa novobeogradske sinekure na gradsku. osim ako ne bude i tada smatrao da mu je probitacnije za karijeru da i dalje salje babe u segedin, i organizuje im koncerte legendi i galije, nego da neki dinar ulozi u sport.

Dr Arslanagić

pa eto. + ona budala iz Pro Reka što razbacuje pare kao pijani Amerikanac i otimanje talenata iz Crne Gore - nema zime za srpski vaterpolo.

Dr Arslanagić

Pa dobro, činjenica je da je beogradska sportska publika odvratna. Dolazi kad treba da se jebe majka UEFA mafiosima ili da se obori rekord posete u Evroligi, inače slabo.

Vaterpolo volimo zato sto:

- smo dobri u njemu i odlican je materijal za patkometriju

- su momci koji ga igraju uglavnom ljudine, a zene ih vole i zato sto su dobro gradjeni

Ne racunajuci to, vaterpolo je izuzetno dosadan za gledanje i moze privuci uski krug gledalaca koji su ga igrali iz zajebancije.

Pa dobro, činjenica je da je beogradska sportska publika odvratna. Dolazi kad treba da se jebe majka UEFA mafiosima ili da se obori rekord posete u Evroligi, inače slabo.

Beogradska publika je razmažena, prijateljski meč u bilo kom sportu (osim ako ne dolaze neka velika imena koja se retko mogu videti) ne može da konkuriše stotinama drugih sadržaja u gradu. Ja sam bio par puta na vaterpolu u BG kada su se održavala prvenstva, završni turniri svetske lige i sl., koliko se sećam tribine su bile pune.

Primera radi, 2001. sam bio na pripremnom turniru u Atini pred EP u košarci. I ako je u Atini košarka vrlo popularna, hala je bila skoro sablasno prazna, nešto više ljudi je bilo kada smo igrali s Grčkom, ali i tada je možda bila popunjena četvrtina sedišta. Navikli ljudi da gledaju evropska i svetska prvenstva, Evroligu, nije su im interesantne prijateljske koje služe za jači trening, jebiga.

Edited by hazard

pa ja mislim da nas vaterpolo ne zanima nista manje nego madjare npr. ili rumune, a sada ispada da rumuni ulazu znacajno vece pare u vaterpolo nego mi. ne znam zasto bi se dozvolilo da klubovi propadnu i da ne postoje, kada se to moze isfinansirati sa relativno malo novca. npr. one godine kada je zvezda bila prvak evrope, bio je jako veliki interes, i uvek je bilo dosta ljudi na utakmicama. isto tako i kada je igrao partizan, na vaterpolo je u beceju uvek dolazilo vise ljudi nego na fk becej koji je bio prvoligas u to vreme, nije bilo lose ni u nisu, kragujevcu, novom sadu...

Ne moze i ne treba drzava da finansira profesionalne klubove, njih finansira trziste. Jesu to male pare za vaterpolo klubove i jeste da je sramota da se tolike pare ulupavaju u fudbalske i kosarkaske klubove (zna se i koje) a da ga ostali duvaju ali resenje nije da se prebacuju sredstva sa jednih na druge profesionalne klubove vec da se ta sredstva uloze u razvoj infrastrukture, od skolskog do nacionalnog nivoa, i opsteg programa prisustva bazicnih sportova u okviru skolskih programa. Nama pre svega treba razvijanje sportske kulture a deca koja od malih nogu imaju kontakt sa sportom kao idejom lako ce se kasnije rasporediti na sportove za koje imaju interesovanja i talenta.

Moja osnovna skola u Pristini je jos tamo sedamdesetih kad sam je ja pohadjao imala terene za mali fudbal/rukomet, kosarku, odbojku i tenis, halu sa gimnastickim spravama (secam se koliko sam jebo sve po spisku nastavniku kad me je terao na razboj), svlacionice i tuseve. U Pristini, Pre 40 godina. U zgradi koja je napravljena posle rata. I sve to je moralo da se koristi za ocenu iz fizickog, slavili smo kad nas izvede iz hale sa gimnastickim spravama za mucenje i pusti nas da malo pikamo fudbal ili kosarku.

svashtabezneshto

Moja Osnovna škola, Šabac, je takođe imala gimnastičku salu (imam i uspomenu na nju), atletsku stazu

smo koristili na gradskom stadionu, teren za mali fudbal, salu za odbojku, rukomet i košarku.

Ocena je, uz ocenu za fizičko izvođenje vežbi,  podrazumevala teorijsko znanje o osnovnim pravilima svakog sporta.

Kad je to prestala biti praksa?

• Create New...