Jump to content
Timmy

Rezime ucesca nasih sportista na OI

Recommended Posts

Timmy

Da polako podvucemo crtu :)

Nacija nije imala strpljenja posle loseg starta nasih sportista, pa je na sve strane bilo pljuvanja, ismevanja i sprdanja. Od prevrtanja ronioca, repesaza, b finala i pucanja u vazduh. Al kao u filmu, nasi sportisti su se podigli i napravili zetvu medalja. Naravno, sada su opet svi oni junaci. Raja ih citira i kaci slike, politicari ce pozuriti da se slikaju sa njima. Al to je Srbija danas.

Elem, kad se sve pogleda, fenomenalan uspeh je ostvaren. Cak 8 medalja, 2 zlatne, 4 srebrne i 2 broznane. Naravno, svi se nadamo cudu u finalu basketa. Ali takodje znamo da bi to bilo stvarno cudo.

Kad se pogleda pojedinacan ucinak, jasno je da je najveci kiks Novak. Mozda i jedini veliki. Ne bih detaljisao. Jendostavno bih rekao da je i on covek i da se takve stvari u sportu desavaju. Zatim strelci. Tu je kiks vise sto smo svi mi imali ocekivanja da ce oni po difoltu uzeti minimum jednu medalju. Ali realnost je bila takva da nismo imali objektivnih favorita za medalju. Iznenadjenja su izostala, pa medalje nije ni bilo.

Tu se spisak slabih rezultata moze zavristi. Licno, vise sam ocekivao od Milice u taekvondou, ali i tu je realnost bila da je medalja daleko. Ocekivao sam da Amela udje u polufinale 1500, nije uspela, ali jeste na 800. Mozda je, sto neko rece, to i bolja disciplina za nju, jer nema kad da gresi takticki, sto joj je najveci problem. Nadao sam se mozda i Kolasincu u finalu, Risticu u polufinalu (mada je za mene to najveca nepravda na OI, covek je pokraden bukvalno), ali i to je pre bila neka moja nada nego realno stanje stvari.

Najveci uspeh za mene je medalja u atletici. Mastao sam da ce Ivana i do zlata. Realno je mogla, ali splet vise okolnosti je doveo da uzme "samo" bronzu. Dugo nisam bio blizu suza kao ono vece kad je davala izjavu i kroz suze govorila da je nezadovoljna. A to je prva medalja Srbije u atletici posle 60 godina. Jebem ti sport i zivot. Ali sta je tu je. Nastavice Ivana, siguran sam, da osvaja medalja na svim takmicenjima narednih godina. Nadam se da ce forma trajati i do Tokija 2020. godine.

Odmah uz to i kosarkasi. Mi smo ipak zemlja kosarke pre svega i za vecinu gradjana sigurno je ovo finale najveci uspeh naseg sporta. Ne samo na ovim OI, vec na sva tri na kojem ucestvujemo kao samostalna drzava. Pokazali su da ponovo nismo imali dovoljno vere u njih. Tuzno je koliko je Bobi bio tema pre takmicenja. A ne Stefan Markovic na primer. Covek koji igra svake godine u reprezentaciji. Strpljivo koristio svoje sanse i uvek davao maksimum. Covek koji je napokon zaigrao EL i od kojeg je moglo da se ocekuje da da veliki doprinos na ovim OI. Nisam procitao nijednu vest pre OI o njemu. A po meni je mozda najzasluzniji za ovaj uspeh. Odigrao je kako niko nije mogao da zamisli. Nisam citao ni o Jovicu, Kalinicu ili Macvanu, koji su srce ostavljali u svakom svom minutu. Simon je pominjan eventualno kao kradljivac pehara, dobri Stime kao maskota... A Sale je sa svima njima pokazao da je TIM taj koji osvaja medalje. Sta god svi ostali mislili... O umetniku Teu je svaka rec suvisna. Da budemo presrecni sto imamo takvog igraca. Ostali takodje odlicni, bez slabe karike. Bogdan kad je trebalo najbolji. Ludi Rdule promenljiv, ali takodje odlican. Jokic, mozda ispod ocekivanja. Ali realno i ocekivanja su nam previsoka za decka njegovih godina. Za ovaj trenutak ja sam zadovoljan. 

Za Stefaneka je vecina ljudi cula tek kad je uzeo medalju. Sta tek za njega pametno reci. Covek je uzeo zlato na OI. Sve iza je suvisno. Kapa dole majstore!

Dvojac u kajaku na 1000m je donekle iznenadjenje. Vise se oceikavlo na 200, ali posle ubedljive voznje u kvalifikacijama postalo je jasno da su ipak oni mozda favoriti za medalju. Posle loseg starta, odvalili su poslednjih 250m i samo je jos 20tak metara falilo da presatignu i vodece i uzmu zlato. Naravno, nema mesta nezadovoljstvu zbog toga i svaka cast momcima na ovom uspehu.

Meni najprijatnije iznenadjenje kod pojedinaca je mala Tijana Bogdanovic. Sa 18 godina uzeti srebro na OI je nestavran uspeh. Ali nije rezultat taj koji me je kod nje fascinirao. Vec ta neka snaga i fokusiranost koja se moze videti u njenim ocima dok se bori. Smem da kazem da tako nesto vidim samo kod Novaka. Ali ni kod njega ne uvek. I takodje imam hrabrosti da prognoziram da ce Tijana Bogdanovic doneti jos mnogo medalja sa najvceih takmicenja. I to onih najsjajnijih.

Kosarkasice i odbojkasice su takodje bile u grupi od kojih se nije mngo ocekivalo. Zbog nekih uspeha iz blize proslosti nije bilo mnogo pljuvanja, ali se moglo citati o manekenkama koje idu turisticki u Rio gde ce praviti selfije i zajebavati se. Odbojkasice su igrale u veoma izjednacenoj konkurenicji, gde svako svakoga moze da dobije, pa smo se posle dobrog starta i nadali medalji. Ali ulasku u finale sigurno nismo. Sve su nas iznenadile. Hvala im na tome. A tek kosarkasice. Kad je bilo jasno da idu na Australiju u QF, prezalio sam ih. Ipak je tu bila ogromna razlika u kvalitetu. Ali se one nisu slagale sa tim. Ta pobeda je podvig i prvi put smo ostavili Australiju bez medalje na velikom takmicenju posle vise od 20 godina na velikim takmicenjima. Poraz u polufinalu je bio posledica te ispraznjenosti i nije bio iznenadjenje. Ali jeste ubedljiva  pobeda nasih devojaka u borbi za bronzu. Brzo su se vratile posle poraza i lagano oduvale verovatno bolje protivnice. Ogromno postovanju za Marinu, Milicu i ostale devojke... Ovi uspesi zenskih ekipa ce dati lep doprinos kampanji koja motivise bavljenje sporta kod devojcica i devojaka koja je u toku u nasoj javnosti. Hvala im i zbog toga.

I na kraju kad se podvuce crte, za sve nase sportiste jedan (ma nek budu 3) velika

:pera:   :pera:   :pera:

Edited by Timmy

Kanzas siti zez

Hm, odakle da krenem... Znam. Jebi me, Pefi!

Timmy

:( edit. nek moderacija ovo izbrise i skloni do nocas.

Edited by Timmy

stoka

Upravo se upada u zamku da se zbog epskih uspeha timova kompletna sportska ekspedicija oceni prelaznom ocenom ...

Neko mora da odgovara za katastrofalne odluke uoči Igara u streljačkom (izostavljanje Šekarić) i kajakaškom (menjanje sastava posada uoči puta) savezu. Neko mora da odgovara u atletskom savezu što legenda srpske atletike Jevtićeva nije mogla da vodi trenera ili u tekvondo i veslačkom savezu što se ti savezi privatizuju od jednog čoveka odnosno jednog kluba ...

I medalje ne smeju biti alibi za one koji su uništili domaću košarkašku (mušku i žensku) i vaterpolo ligu ...

Hella

izgleda da je 40k i naci penzija slab učinak pa se počelo sa sendvičarenjem :fantom:

"Uz sve čestitke vaterpolistima za osvojeno zlato, ne razumem izjavu Prlainovića koju je dao nakon utakmice. Pod uslovom da je tačno preneta od strane novinara! Naime, nije tačno da u našoj zemlji nema sistemskog finansiranja sporta. Rezultat koji sam ja napravio i koje prave moje kolege iz reprezentacije je uz izuzetnu pomoć i podršku naše države preko resornog Ministarstva za sport i omladinu kao i Olimpijskog komiteta.

Više od 200 dana priprema godišnje uz sve stipendije i drugo što nam pripada kao vrhunskim sportistima je obezbeđeno od strane naše države. Mi smo mali sport i nemamo sponzora i sve što nam omoguži naš Savez je od novca koje daje država. Mislim da unazad par godina smo ravnopravni sa našim protivnicima iz Evrope i sveta baš zbog podrške naše države. Uz izvinjenje Prlainoviću, ovo naša javnost mora da zna.

Moj cilj je ostvaren ali naš zajednički posle osvajanja olimpijskog zlata je da što više dece dovedemo u rvačke sale i omasovimo ovaj divni sport. Roditelji bi trebalo da znaju da iza svih naših i prošlih i budućih aktivnosti stoji naša država. Hvala svima na podršci, ali morao sam da se oglasim jer je to istina"

http://www.b92.net/sport/rio2016/olimpizam/vesti.php?yyyy=2016&mm=08&dd=21&nav_id=1168124

stoka

Sutra će biti i premijerova vanredna pres-konferencija na kojoj će tema, između ostalih, biti "laži" koje neki mediji iznose povodom državnog finansiranja sporta ...

Edited by stoka

hefaca

Ajmo sad po Stefaneku...

Ko je bre on? Juce se pojavio u emisiji u tvojim gacama, sutra se vato se 20 minuta, sudije mu dale himnu i sad oce preko leba sendvic...

I kakvo je to prezime...

Sve to treba spaliti

Timmy

Tesko mi da zakljucim da je on sam osetio potrebu i ovo izjavio.

Geo

Pa nasi vaterpolo klubovi su pred gasenjem, vecina nema ni bazen, ne znam gde ce da prave te nove sampione ... Osim ako nije taktika, da svake 2-3 godine pokupimo neki zesci talenat iz Boke Kotorske . Sve u svemu , vise verujem Prlainovicu nego buducem ministru sporta :P

Edited by Geo

189-

novak je najvece razocaranje. okej bio je povredjen i sve ali jebiga ako si najbolji na svetu godinama, malo ko je dominantan u svom sportu kao on i da ispadnes u prvom kolu pa makar i od del potra - jebiga veliki neuspeh. rekao bih i najveci. tu sam bio siguran da ce osvojiti zlato.

najvise me zaboleo jucerasnji poraz odbojkasica. mnogo mi je krivo jer sam siguran da su bolje od kineskinja. bio sam bas siguran da dobijaju, dobro su krenule i onda odjednom pad od pocetka drugog seta. ipak ona pobeda protiv amerikanki u polufinalu mi je jedan od najdrazih sportskih pobeda koje sam gledao.

vaterpolisti ocekivano i na kraju ubedljivo uzeli zlato. da li su se namerno zajebavali na pocetku ili ne, to niakda necemo saznati, ali kada je bilo najpotrebnije pokazali su da su za klasu bolji od konkurencije.

za kosarkase sam verovao da mogu u polufinale i da ce od protivnika u polufinalu zavisiti da li mogu u finale. kosarku sam mozda i najmanje gledao od svih sportova. ocekivao sam pobede i protiv hrvatske i protiv australije. mozda i zato sto nisam gledao ni hrvate a ni australijance nisam znao koliko su dobri ali i dalje sam mislio da ako odigramo kako znamo da nas niko ne moze dobiti osim amera. u finalu ne ocekujem nista osim casnog poraza.

spanovicka ocekivano medalja. steta sto je imala bas zajebanu konkurenciju za neku sjajniju medalju ali i bronza je lep uspeh. ostaje zal za onim jednim skokom.

kosarkaseice su me bas iznenadile sa bronzom. mislio sam da ce se raspasti posle debakla u polufinalu. svaka im cast.

stefanek i bogdanovic su me bas prijatno iznenadili. pre svega bogdanoviceva. mozda je i pokradena da uzme zlato ali sta je tu je. zanimljivo je da u vecini ovih fajterskih sportova, nasi sportisti su imali bas zajeban zreb. mandiceva po nekima razocarala ali ona vec ima zlato tako da svakako ima kredita.

strelci i veslaci, iskreno ne znam ni jedno od njih. osim maksimovic. tako da nisam ni znao koji su realni dometi. na kraju izgleda da su bas razocarali. 

ostaje zal sto odbojkasi nisu ovde.

najvise sam uzivao gledajuci odbojkasice i atletska takmicenja kao i uvek. stoni tenis je bio bas zanimljiv, ragbi 7 isto. kosarku i fudbal sam bas malo pratio posto to i ovako gledam najvise preko godine. odbojka muskarci isto zanimljivo kao i uvek. 

Halvard

Tesko mi da zakljucim da je on sam osetio potrebu i ovo izjavio.

Mislim da uopšte nije nemoguće da jeste, ako čovek zaista misli da ne bi ostvario uspeh koji jeste da nije bilo podrške države. A verovatno to i misli i da na kraju krajeva to i jeste tako. 

Problem je što on ne zna i ne može iz prve ruke znati kakva je situacija u vaterpolu i nije na njemu da to priča. Bilo je dovoljno da kaže kakva je situacija u njegovom sportu i da se zaustavi na tome. 

Timmy

Mislim da bi odbojkasi pokvarili timski prosek da su bili ovde.

Timmy

Mislim da uopšte nije nemoguće da jeste, ako čovek zaista misli da ne bi ostvario uspeh koji jeste da nije bilo podrške države. A verovatno to i misli i da na kraju krajeva to i jeste tako. 

Problem je što on ne zna i ne može iz prve ruke znati kakva je situacija u vaterpolu i nije na njemu da to priča. Bilo je dovoljno da kaže kakva je situacija u njegovom sportu i da se zaustavi na tome. 

Bas zato sam to i napisao. Suvise deluje kao da mu je neko napisao sve.