Jump to content
Sign in to follow this  
freakns

Badminton na OI

Recommended Posts

freakns

Krece, za mene, jedna od poslastica olimpijskih igara, a to je badminton. Neverovatno dinamican sport, sjajan kako za igranje, tako i za gledanje. Nevidjeno naporan. Mene jedan set u badmintonu izmori vise nego jedan set u tenisu. To dok se nisam bavio sportom iskljucivo iz fotelje :D

Elem, imamo pet disciplina, kao i u tenisu. Muski i zenski single i double, te mix double. Favoriti su azijske zemlje, precizno Kina, Malezija, Juzna Koreja i Indonezija, te iz Evrope Danska. 

U muskoj konkurenciji favoriti su osvajaci medalja iz Londona koji su i danas top 3 igraci. Chen Long i Lin Dan iz Kine, te malezijac Chong Lee. Lin Dan je dobio Chong Leeja ne samo u Londonu, vec i u finalu Pekinga.

U zenskoj konkurenciji tu je jedno iznenadjujuce ime. Spanjolka Carolina Marin, dvostruka svetska prvakinja i prva na svetskoj rang listi. Kako se ona tu nasla nemam pojma, jer badminton je u Spaniji popularan koliko i u Srbiji. otprilike. Pored nje, jedan od favorita je zlatna iz Londona, Xuerui Li te srebrna Yihan Wang. obe su, pogadjate, iz Kine :D

Dublovi, kao i u tenisu imaju svoje specijaliste. Meni su poznati samo Zhang/Zhao mix dubl iz Kine, za koje sa ubedjen da uzimaju zlatnu medalju. 

Ovde se inace na prethodnim OI desio skandal i presedan. Naime, u zenskoj konkurenciji dublova cetiri dubla(oba korejska, indonezanski i kineski) su diskvalifikovana sa OI jer su pokusali namerno da izgube mec i time sebi omoguce laksi zreb. Takodje, bili su diskvalifikovni ne od MOK vec od svetske badminton federacije kojom je u to vreme precedavao upravo Korejanac.  

e, da, sistem takmicenje nije direktno na ispadanje, vec prvo po grupama pa onda tek eliminaciono

freakns

vidim ja da ovo slabo ko sem mene prati :D

nema veze, da vam dam izvestaj svega do sada :D

mix doubles:

iznenadjenje u najjacoj grupi, grupi B. kinezi su prosli, ali su ispali Nielsen i Pedersen, danski dubl, jedan od favorita za medalju. takodje ispao je britanski bracni par Adcock, 7. par sveta, koji su dobili Dance, ali su igubili od Poljaka i Kineza iako su u oba meca imali mec loptu. cetvrtfinala ce ipak biti odlicna. igraju indonezani izmedju sebe, 3. i 5. par sveta. drugi kineski par igra sa drugim parom sveta, juznokorejancima. u 1/4 finalu je i prvi kineski par koji bi trebalo da dobije japance, te iznenadjujuci poljaci koji igraju sa malezijcima i nisu bez sansi

women doubles:

iznenadjenje, ako se takvim uopste moze nazvati je ispadanje drugog kineskog dubla. ali iz te grupe su prosli danci i prvi korejski dubl. ta tri para su inace 5/6/7 na svetskoj listi, tako da je jedan jak par morao ispasti. korejanke su dobile kineskinje, kineskinje tukle dankinje, dankinje tukle korejanke, na kraju kineskinje izvukle kratak fitilj. ostali favoriti(prvi kineski par, japanke, indoneznke, malezi... malezijke?) su prosli dalje. bracket nije objavljen, neam pojma ko s kime ukrsta

men doubles:

iznenadjenje je pobeda rusa nad prvim dublom sveta(korejci), ali oba dubla su prosla dalje. kao i drugi korejski par i oba kineska para. however, oba indonezanska para su out. drugi dubl sveta je ispao od japanaca i drugog kineskog dubla, a drugi indonezanski dubl su iznenadili britanci. kao i kod zena, jos nije izasaso bracket za 1/4 finale.

kod muskaraca i zena u singlu danas se igra trece kolo pa ce se tek onda znati ko je prosao... do sada Carolina Marin je prosla dalje kod zena a Chen Long kod muskaraca. oboje poprilicno lagano i ubedljivo.

freakns

e ovo jos nisam video... Li se povredila, otislo koleno na 17-16 u drugom setu, i ostane na terenu, da zavrsi mec. nije mogla uopste da se krece. a Marin se dere nakon osvojenog poena ko da je preplivala Atlantik jbt. degutantno i ruzno je izgledalo

Timmy

Pogledao sam singl finala. Kinez i Spanjolka uzeli. Zasluzeno :)

Majo

Carolina svetski i olimpijski prvak u sportu rezervisanom maltene za Azijate. Svaka cast.

arheolog1981

e ovo jos nisam video... Li se povredila, otislo koleno na 17-16 u drugom setu, i ostane na terenu, da zavrsi mec. nije mogla uopste da se krece. a Marin se dere nakon osvojenog poena ko da je preplivala Atlantik jbt. degutantno i ruzno je izgledalo

Šta očekivati od jedne Španjolke... u svakom sportu kojim se bave su prljavi pokvareni prevaranti.

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

levi

Šta očekivati od jedne Španjolke... u svakom sportu kojim se bave su prljavi pokvareni prevaranti.

Buncaš, iz čistog mira, na jebenom badmintonu :D  Koji ti je

arheolog1981

Buncaš, iz čistog mira, na jebenom badmintonu :D Koji ti je

Ustao sad i bas na levu nogu od svih...

Majo

kakav kretenluk.

Halvard

Majo, zna li se uopšte za Karolinu u Španiji? Kako je ona uopšte dospela tu? Ovako sa strane gledano, izgleda mi to kao kad bi neka naša takmičarka iz čista mira bila najbolja na svetu u badmintonu.  :mellow:

SleeperSleep

kakav kretenluk.

taj nista drugo ovde ni ne proizvodi.

Majo

Majo, zna li se uopšte za Karolinu u Španiji? Kako je ona uopšte dospela tu? Ovako sa strane gledano, izgleda mi to kao kad bi neka naša takmičarka iz čista mira bila najbolja na svetu u badmintonu.  :mellow:

Sasvim pozitivna prica, devojka i njen trener su bez icije pomoci usli u sport bukvalno pod okupacijom Azijata (3 po masovnosti u Aziji) Devojka je sad idol vise u Aziji nego u Spaniji, gde po obicaju sve sto nije fudbal, biciklizam, tenis ili moto gp traje u javnosti jedan dan.

Nisam imao prilike ranije da gledam, tek od prosle godine. Jebeno tezak sport. 

pbg12345

Sasvim pozitivna prica, devojka i njen trener su bez icije pomoci usli u sport bukvalno pod okupacijom Azijata (3 po masovnosti u Aziji) Devojka je sad idol vise u Aziji nego u Spaniji, gde po obicaju sve sto nije fudbal, biciklizam, tenis ili moto gp traje u javnosti jedan dan.

Nisam imao prilike ranije da gledam, tek od prosle godine. Jebeno tezak sport. 

:O

ozbiljno?

Majo

:o

ozbiljno?

to su rekli juce x puta na TV-u, Spanci mnogo vole da ponavljaju, ako oni lazu i ja lazem vas. 

Timmy

CIni mi se da je bio Peking, finale neko, Indija Vs Kina. Tada bio najgledaniji dogadjaj na OI. Mozda sam omasio drzave, ali je sigurno bar jedna od ove dve.

Sign in to follow this  

• Create New...