Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

zna li neko nešto o jezeru Aliakmon? Kapiram da je to nekakvo veštačko jezero, nastalo nakon pravljenja brane na reci istog imena. Vredi li tamo praviti pauzu, za nastavak puta ka Jonskom moru? Imate li neke ideje o smeštaju? Koliko (vremenski) je to udaljeno sa glavne džade, od Kozanija?Bio neko u Kozaniju, kako je tamo? Ima li se šta videti?

Link to comment
Izbegavati holandsko-britanske torove tipa Hersonissos, osim ukoliko je sve drugo rasprodato - a i tada obavezno rentirati automobil.
He's sooo damn right!Ako vam ikada budu rekli da je Hersonissos sve u jednom, kao i plaze i provod nije. Nit' sexa, nit' grada. :lol: Britanci pijani kao stoka do 5 ujutru po najvecem broju lokala, odakle moz' lako da izadjes pokraden ako ne djuskas sa sve svojom torbom, aparatom i slicno, i platis pola litre vode 4 e.I kada vam kazu "plaza"... njesra zesce. Izgrebes dupe na te "gradske" plaze, a one pristojnije su na 15 minuta voznje. Od celog letovanja najlepsi mi je bio izlet na Santorini :wub: . To ne propustiti nikako! Kome trebaju fotke, nek pita.
Link to comment

Imam jedno pitanje iskusnijima sa rent a car-om u Grckoj.Momak i ja smo uplatili Rodos (Faliraki) sada za kraj jula, studio na samoj plazi. Naravno, posto planiramo da obilazimo i grad Rodos, i akva park koji je kao, tu u blizini, a prvenstveno lepe plaze na ostrvu, molila bih za savet:-traze li prilikom rentiranja medjunarodnu vozacku dozvolu? I koja je cena prosecno?Mnogi mi kazu da na ostalim ostrvima ne traze, ako im pokazes onu obicnu vozacku iz Srbije, (posto dosta Srba radi po tim lokalnim agencijama?) a neki kazu da ti ipak treba medjunarodna ukoliko te zaustave. (mada to nikad nisam licno videla. <_< )Ako ipak treba medjunarodna vozacka, za koliko je moguce dobiti istu, jer nemamo puno vremena pred put, a uzdali smo se u ovo "ma ne treba vam". :lol: Takodje, ako neko ima korisnih saveta za Rodos, sta je za must see, ili za zanimljive izlete odatle, informacije su dobrodosle! cool.gif

Link to comment
-traze li prilikom rentiranja medjunarodnu vozacku dozvolu? I koja je cena prosecno?Mnogi mi kazu da na ostalim ostrvima ne traze, ako im pokazes onu obicnu vozacku iz Srbije, (posto dosta Srba radi po tim lokalnim agencijama?) a neki kazu da ti ipak treba medjunarodna ukoliko te zaustave. (mada to nikad nisam licno videla. <_< )Ako ipak treba medjunarodna vozacka, za koliko je moguce dobiti istu, jer nemamo puno vremena pred put, a uzdali smo se u ovo "ma ne treba vam". :lol:
Dosta agencija ce ti rentati auto i bez medjunarodne, ali u tom slucaju neke od njih ti nece dati full osiguranje za auto. Dakle, moci ces da se vozis i bez medjunarodne, ali svaku nastalu stetu na autu ces placati iz svog dzepa.Medjunarodnu mozes izvaditi za sat vremena u AMSS. Kada sam je ja vadio, bila je potrebna fotografija, oko 2000 din. i naravno vazeca vozacka i fotokopija licne karte. Vozacka vazi 3 godine. Edited by maksas
Link to comment
zna li neko nešto o jezeru Aliakmon? Kapiram da je to nekakvo veštačko jezero, nastalo nakon pravljenja brane na reci istog imena. Vredi li tamo praviti pauzu, za nastavak puta ka Jonskom moru? Imate li neke ideje o smeštaju? Koliko (vremenski) je to udaljeno sa glavne džade, od Kozanija?Bio neko u Kozaniju, kako je tamo? Ima li se šta videti?
Bih ja prosle godine u Kozaniju, to nam bese pauza u voznji do Krfa, prosetali, prenocili i ujutru nastavili dalje. Simpaticno je mestasce, "centralno orijentisano" u smislu da ima glavni trZic i oko toga ulicice sa kafanicama itd. Nisam imala doduse mnogo vremena da ga izucavam, ali za moje skromne potrebe u vidu setnje+vecere+picenceta+spavanja je bilo zaista zadovoljavajuce. Ove godine jopet idem po istom principu na letovanje i jopet sam rezervisala nocevanje u Kozaniju. Cini mi se da je ta lokacija vrlo zgodna za pravljenje pauze nakon duge voznje (ako se planira nocenje igde) jer taman negde posle tog mesta pocinju planine, sto je svakako zgodno prelaziti danjom u odmornijem stanju. Drugi plus je taj sto je skroz usput, ne gubi se mnogo na skretanju sa putanje, a treci da je ipak urbana naseobina tj. nije kuca u planini bez igde ista - naravno, zavisi od afiniteta, mozda bi nekom ovo drugo vise odgovaralo :)
Link to comment
He's sooo damn right!Ako vam ikada budu rekli da je Hersonissos sve u jednom, kao i plaze i provod nije. Nit' sexa, nit' grada. :lol: Britanci pijani kao stoka do 5 ujutru po najvecem broju lokala, odakle moz' lako da izadjes pokraden ako ne djuskas sa sve svojom torbom, aparatom i slicno, i platis pola litre vode 4 e.I kada vam kazu "plaza"... njesra zesce. Izgrebes dupe na te "gradske" plaze, a one pristojnije su na 15 minuta voznje. Od celog letovanja najlepsi mi je bio izlet na Santorini :wub: . To ne propustiti nikako! Kome trebaju fotke, nek pita.
Imam jedno pitanje iskusnijima sa rent a car-om u Grckoj.Momak i ja smo uplatili Rodos (Faliraki) sada za kraj jula, studio na samoj plazi. Naravno, posto planiramo da obilazimo i grad Rodos, i akva park koji je kao, tu u blizini, a prvenstveno lepe plaze na ostrvu, molila bih za savet:-traze li prilikom rentiranja medjunarodnu vozacku dozvolu? I koja je cena prosecno?Mnogi mi kazu da na ostalim ostrvima ne traze, ako im pokazes onu obicnu vozacku iz Srbije, (posto dosta Srba radi po tim lokalnim agencijama?) a neki kazu da ti ipak treba medjunarodna ukoliko te zaustave. (mada to nikad nisam licno videla. <_< )Ako ipak treba medjunarodna vozacka, za koliko je moguce dobiti istu, jer nemamo puno vremena pred put, a uzdali smo se u ovo "ma ne treba vam". :lol: Takodje, ako neko ima korisnih saveta za Rodos, sta je za must see, ili za zanimljive izlete odatle, informacije su dobrodosle! cool.gif
Ovaj, ne bih da ti kvarim letovanje, ali ono sto su Hersonisos i Malija na Kritu to je Faliraki na Rodosu, steciste razularenih engleskih hordi...Jedino ako ti hotel nije u samoj naseobini sklepanoj od klubova i apartmana koju od miloste zovu Faliraki vec negde na plazi.Iznajmljivali kola na Rodosu u 3 razlicite agencije, svugde je bila dosta srpska vozacka dozvola. Kukali kako dozvola mora biti bar godinu dana stara a onda prihvatali dozvolu moje devojke izdatu 3 nedelje pred letovanje.Elem, ako ikako mozes da budes smestana u samom gradu onda to i izboksuj.Ostalo cu pisati ovih dana, valjda ne ides sutra... :unsure:
Link to comment

Zezas me, right? :unsure:

Ovaj, ne bih da ti kvarim letovanje, ali ono sto su Hersonisos i Malija na Kritu to je Faliraki na Rodosu, steciste razularenih engleskih hordi...
Pih, prokleti agencijski placenici. Ubedise me da je Faliraki bas eto, mirno mestasce, i da nije za mlade i provod, da je za to najbolji grad Rodos. Kao, u Falirakiju su vam samo lepe plaze. I jos sam uzela apartman koji je "na samoj plazi" 15 minuta hoda od centra Falirakija. :mellow: Hvala, cekam ostatak.Idem za oko nedelju dana. Valjda nije bas toliko strasno. :D
Link to comment
Bih ja prosle godine u Kozaniju, to nam bese pauza u voznji do Krfa, prosetali, prenocili i ujutru nastavili dalje. Simpaticno je mestasce, "centralno orijentisano" u smislu da ima glavni trZic i oko toga ulicice sa kafanicama itd. Nisam imala doduse mnogo vremena da ga izucavam, ali za moje skromne potrebe u vidu setnje+vecere+picenceta+spavanja je bilo zaista zadovoljavajuce. Ove godine jopet idem po istom principu na letovanje i jopet sam rezervisala nocevanje u Kozaniju. Cini mi se da je ta lokacija vrlo zgodna za pravljenje pauze nakon duge voznje (ako se planira nocenje igde) jer taman negde posle tog mesta pocinju planine, sto je svakako zgodno prelaziti danjom u odmornijem stanju. Drugi plus je taj sto je skroz usput, ne gubi se mnogo na skretanju sa putanje, a treci da je ipak urbana naseobina tj. nije kuca u planini bez igde ista - naravno, zavisi od afiniteta, mozda bi nekom ovo drugo vise odgovaralo :)
Hvala :)možeš li mi reći koliko ste plaćali smeštaj tu jenu noć, i generalno kakvi su uslovi bili u tom hotelu. Imaš li link ka hotelu, da se informišem?dvoumimo se između soluna i kozanija. prednost soluna je to što ga zaista vredi videti, ali opet- imaćemo 12 sati boravka, od kojih 7 za spavanje, tako da nećemo videti mnogo toga. Plus, kapiram da će teže biti naći smeštaj. Plan nam je bio neki hostel, 4 kreveta u sobi pa da je celu zauzmemo. aj ako imaš neke slajbe, okači ih ovde. Ovako iz priče mi deluje interesantno.
Link to comment
Zezas me, right? :unsure: Pih, prokleti agencijski placenici. Ubedise me da je Faliraki bas eto, mirno mestasce, i da nije za mlade i provod, da je za to najbolji grad Rodos. Kao, u Falirakiju su vam samo lepe plaze. I jos sam uzela apartman koji je "na samoj plazi" 15 minuta hoda od centra Falirakija. :mellow: Hvala, cekam ostatak.Idem za oko nedelju dana. Valjda nije bas toliko strasno. :D
Pa sad, ne znam kakav odmor trazis tj ocekujes ali za 95% varijanti je grad Rodos ubedljivo najbolja opcija na ostrvu.Faliraki je klasicna turisticka naseobina. Do pre 30 godina je tu bila samo plaza a onda je zauzeo klasican urbanisticki haos.Kazes, spominju centar Falirakija... :lol: Pa to je kao neki trgic sa fontanom, kruznim tokom, autobuskom okretnicom i neizbeznim McDonaldsom na 50 metara od plaze. Od njega ide ulica koja spaja taj centar sa magistralom i prepuna je raznoraznih restorana, nocnih klubova, igraonica i sl. Okolo su 2spratne kuce sa apartmanima a na obodu naselja tj plaze su vec odlicni hoteli. E jedino su ti hoteli doista dobri ali su ipak odseceni pa je auto must have ako zelis jos nesto sem izlezavanja na suncu i brckanja u vodi...Sto se tice Engleza & co. njih je najvise u Falirakiju i tu se najneobuzdanije ponasaju ali bilo bi netacno reci da ih nema po celom ostrvu. Ipak najvise je Italijana, koji kakvi god da su, ipak su bolje drustvo od Engleza. Plaza u Falirakiju je dosta dobra, posebno za klince i sportove na vodi, ali na ostrvu ima dosta lepsih plazi...Realno, sam grad je mnogo bolji za bazu. Veliki je, skoro 100k. Ima fantastican stari grad, najveci naseljeni stari grad u Evropi u kome zivi 8k ljudi. Ima svasta da se vidi u njemu, mada je i samo besciljno bazanje po njemu uzivancija, kao povratak u srednji vek. Posebno je super sto nije potpuno komercijalizovan vec kad malo dalje zadjes naidjes na obicne ljude koji tu zive, piju vino po dvoristima i sl. Soping je vise nego dobar, a cak ni gradska plaza nije katastrofalna kao u vecini gradova. Ipak, najbolje je busom ili kolima ici na one dalje plaze... Najbolje da otvorim topic... :lol:
Link to comment

Otvaraj, napisi PM, whatever. :lol: M'da. Paz' kad cu sledeci put Jolly da poverujem. <_< Mene prvenstveno zanimaju najlepse, peskovite, prostrane plaze, sa pristojnim peskovitim dnom i slicno, na celom ostrvu i kako do njih doci, koliko vremena treba.Potom obilazak grada Rodosa.Potom fina mesta, vise za ugodjaj- veceru, pice, finu muziku, nego za neki neznamnijakakvo drunk British loodilo. <_< Akva park. :s_d: koji je navodno u blizini naseg smestaja...I vise mi znace giros lokali, one fine grcke pekarice i poslasticarnice ^_^ nego parce neke soje koje glumi meso. (Nije valjda da Mek dominira u Falirakiju?! <_< )...a za pijanu stoku me prakticno zabole, idem sa momkom. :P

Link to comment
Hvala :) možeš li mi reći koliko ste plaćali smeštaj tu jenu noć, i generalno kakvi su uslovi bili u tom hotelu. Imaš li link ka hotelu, da se informišem?dvoumimo se između soluna i kozanija. prednost soluna je to što ga zaista vredi videti, ali opet- imaćemo 12 sati boravka, od kojih 7 za spavanje, tako da nećemo videti mnogo toga. Plus, kapiram da će teže biti naći smeštaj. Plan nam je bio neki hostel, 4 kreveta u sobi pa da je celu zauzmemo. aj ako imaš neke slajbe, okači ih ovde. Ovako iz priče mi deluje interesantno.
Proslog leta dvokrevetna soba bese 50 evra, hotel (Anesis) bio zadovoljavajuci u smislu lokacije (centar) i cistoce (jako bitno). Mejutim, ove godine su se setili da ga renoviraju u sred leta - Grci ko Grci, opusteno brate, ko da je bitno da li je u sred sezone ili na pocetku godine. Mada...njima sezona zaista ne znam kad je (ako je ima uopste u tom delu zemlje). Ove godine sam nasla alternativu (hotel Katerina), cini mi se da je cena nocenja sa doruckom u dvokrevetnoj sobi 75 evra. Slike na zalost nemam jer behosmo toliko smoreni od puta i guzava koje nas zadesise da smo samo teli da se shetnemo, jedemo i spavamo. Mislim da je u odlasku bolja varijanta nociti negde u "unutrasnjosti" npr. u Kozaniju ili drugom manjem mestu, a u povratku ako se ima vremena svratiti do Soluna. Ako sa ostrva krenes ujutru, u Solun moze da se stigne do 5 sati posle podne, sto ti ostavlja dovoljno vremena da se prosetas, vidis malo grada (cak i pazaris kojesta), popijes, pojedes, prespavas, pre podne opet prosetas, rucas i lagano se pokrenes ka domu svomu. Ako krenete oko 2, 3 posle podne (naravno, u zavisnosti od brzine voznje i kvaliteta vozila) u Beograd moze da se stigne u ranijim vecernjim satima (npr. oko 22), uz pauze za kafu i slicno.
Link to comment

hvala na ovim informacijama. Ima li neke sanse da se u Kozaniju nadje neka jeftinija varijanta za spavanje od klasicnih hotela? Kapiram da je to tesko izvodljivo, ali najmanji je problem pitati...Palo nam je na pamet da se uvalimo u neki hostel u Solunu; zauzmemo cetvoroktevetnu sobu. Imate li preporuke za jeftino spavanje u Solunu?U povratku Ohrid, definitivno. Preko Kastorije.

Link to comment
hvala na ovim informacijama. Ima li neke sanse da se u Kozaniju nadje neka jeftinija varijanta za spavanje od klasicnih hotela? Kapiram da je to tesko izvodljivo, ali najmanji je problem pitati...Palo nam je na pamet da se uvalimo u neki hostel u Solunu; zauzmemo cetvoroktevetnu sobu. Imate li preporuke za jeftino spavanje u Solunu?U povratku Ohrid, definitivno. Preko Kastorije.
nisam spavao u kozaniju, mislim da sam prošišao iz daleka. ako možeš još malko da izdržiš, metsovo je lepo kitschy spavanje.u principu svuda možeš da nađeš nešto što nisu klasični hoteli. pozajmio sam bedeker i dobijam ga natrag za par dana pa ću gvirnuti.kuntao sam u 1 jeftinijem hotelu u centru soluna, na granici da čovek kaže hostel, adresa mi je zapisana....opet u bedekeru. strpi se dan dva.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...