Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

On 30.7.2021. at 18:22, ultra plasticni said:

Cerki moje koleginice odredili karantin, 14 godina, nisu priznali austrijski tzv brzi test

 

a kakav im treba test? mi putujemo 12. avgusta i planiram da cerka radi antigen rapid test (48h)

Link to comment

ovo je zvanicna informacija iz grcke:

 

- Instead of a vaccination certificate, travelers are required to show either a negative PCR test conducted up to 72 hours before traveling or a negative antigen (rapid) test conducted up to 48 hours before traveling.

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Ros said:

 

a kakav im treba test? mi putujemo 12. avgusta i planiram da cerka radi antigen rapid test (48h)

pcr ili dokaz o revakcini

Link to comment
2 minutes ago, ultra plasticni said:

pcr ili dokaz o revakcini

 

 

ok, to je standardno.

 

to je meni nesto cudno. svuda zvanicno pise da ili pcr (72h) ili antigen (48h). da nije koleginica cerki ranije uradila test? u nemackoj postoje sad i neki lolli testovi. atnigen rapid koji je vazeci samo 24h. 

Link to comment

moja cerka je usla sa antigenskim testom koji vazi 48h. to je bilo pre 15 dana, ne znam dal se nesto u medjuvremenu promenilo. pored testa ili dokaza o vakcini potrebno je popuniti onaj njihov formular, koji su nama realno jedini i trazili na granici... 

Link to comment
  • 2 weeks later...

ljudi, mesinija je odlična. 90% ljudi ovde su domaći, cene po restoranima prilično ok, lezaljke dosad nijednom platio (4 plaže do sad). naruči se nešto za pice i to je to. na posećenijim plažama može biti zez jer se ocekuje rezervacija, a broj lezaljki je smanjen zbog korone. more toplo, dosta mirno. raj za plivanje ali i za decu. smesteni smo u pilosu koji je super gradić, živ i veoma lep. ima sta da se obidje. 

Link to comment

Koja bi preporuka bila, neka varijanta, da neko ko nema kola i ne bi ni da ih iznajmljuje kola, gde bi oni trebalo da idu u Grčkoj?
Naravno budžet je normalan, nikakvo razmetanja...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koja bi preporuka bila, neka varijanta, da neko ko nema kola i ne bi ni da ih iznajmljuje kola, gde bi oni trebalo da idu u Grčkoj?
Naravno budžet je normalan, nikakvo razmetanja...







... Shiit has hit the fan
 


mi smo jedne godine bili u blizine Hanje, na Kritu m, dve nedelje bez auta. Krit i Rodos imaju sjajnu autobusku mrežu pa se može dosta toga videti bez auta. 

  • +1 2
Link to comment

Okolina Hanje na Kritu sigurno može bez kola. Cena karte za bus ove godine 1.6 € Agia Marina - Hanja (oko 8 km). ide bus  otprilike na svakih 45 min. Zadnji oko 22:30.

Agia Marina - Elafonisi plaža 28 € povratna karta (oko 70 km u jednom pravcu). Na plaži se bude 4-5 sati. U povratku se svrati na ručak u neko etno selo.

Agia Marina - Kisamos 9 € povratna ( oko 30 km). Kisamos je luka odakle polazi trajekt za Balos plažu. Bus ide jednom dnevno, stiže 1 sat pre polaska trajekta i čeka putnike po povratku sa Balosa.

Trajekt košta 26 €, prvo ide na ostrvo Gramvusa, sa venecijanskom tvrđavom na vrhu brda i predivnom plažom  na obali za one koje mrzi da se penju pola sata.

Posle se ide na Balos plažu gde se ostaje oko 4 sata.

Iz Kisamosa se ide i na treću najpoznatiju plažu zapadnog Krita, Falasarnu.

Rent a car košta oko 300 € 9 dana( ako se uzima na manje dana bude skuplje po danu )  a opet je teško obići sve zanimljivo na jednom godišnjem odmoru.

Srpske agencije imaju aranžmane već od 400-450 € za 10 dana sa avionskim prevozom a od ove godine Wizz Air ima let  Beograd  - Iraklion (Istočni Krit) gde se mogu naći povratne karte za oko 100 €, pa ima puno mogućnosti za traženje povoljnog smeštaja.

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Koja bi preporuka bila, neka varijanta, da neko ko nema kola i ne bi ni da ih iznajmljuje kola, gde bi oni trebalo da idu u Grčkoj?
Naravno budžet je normalan, nikakvo razmetanja...







... Shiit has hit the fan
 

Uzmes jedrilicu i krstaris od ostrva do ostrva. Bacis sidro tamo gde ti se svidja. Ne guras se ni sa kim :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...