Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 1 month later...
On 9.10.2019. at 6:48, Ros said:

 

potrajace to sa samarijom :D

sta je sve covek u stanju sam sebi da uradi, i jos da plati za to. ali vredelo je. ako ni zbog ceg drugog, ono sto mozes da kleknes i pijes vodu iz potoka pored kog prolazis

 

Evo skoro godinu dana proslo, jos se nisu obnovili do kraja nokti na palcevima :lolol: jos par milimetara

Link to comment
18 hours ago, Tsai said:

 

Evo skoro godinu dana proslo, jos se nisu obnovili do kraja nokti na palcevima :lolol: jos par milimetara

 

moras to jos jednom da obavis. klin se klinom izbija :D

Link to comment
  • 9 months later...

Arhanes, 15-ak km od Herakliona,  uložili su dosta i donacija i privatnog kapitala da se sredi.

IMG-20210618-141124.jpg

Seoski pop,  u mantiji i sa kamilavkom sedi u kafanici preko puta crkve.

U raju je lepo, ali je u paklu ekipa.

 

IMG-20210618-132621.jpg

Jedna od nekoliko crkava.

 

IMG-20210618-131214.jpg

 

Maxairia, Krićani su poznati po čizmama i noževima.

Fotografisano zbog originalnog trgovca.

 

IMG-20210618-181103.jpg

 

IMG-20210618-181110.jpg

Imaju i sajt.

 

https://www.kritikamaxairia.com/engish-version-cutlery-palamianakis/

  • +1 3
Link to comment

Vidim, kukali se na prethodnim stranama od bolova. Za sve ljubitelje pešačenja u Grčkoj a i drugde, umesto hanzaplast zajebancija, preporučujem pravu zver- Compeed flastere, crvena serija (za blistere). U Grčkoj su i jeftiniji nego u Srbiji. K'o nova sam!

https://www.decathlon.rs/kraj-kolekcije/992884215-11502-flaster-za-zuljeve-compeed-srednja-velicina.html?prod_oneshop_sr[query]=compeed

Edited by halloween
Link to comment

IMG-20210619-124544.jpg

Stara pijaca u Hanji. Ovo šareno kao zmija, to je moruna.  Kupuju i domaći i turisti,  ima svih lokalnih proizvoda, a unutra je lepa neizvestacena atmosfera karakteristična za  zatvorene pijace ovog tipa.

 

162412537244034211?4539908672

Svetionik u Hanji.

 

Kad sam stigla u Heraklion, još prvog dana naišla sam na prilično bučne i masovne proteste PAME. Otišli su na Trg slobode, pa tamo ceo dan proveli. Da ste samo čuli kako svi pevaju i uzvikuju parole, odlično su organizovani. 

A danas u Hanji, opet protest, nisam uspela da vidim ko su, isto složno uzvikhju parole dok se kreću u povorci. Oni prvi guraju neka ogromna kolica uz supermarketa, pa sam pomislila da je neki antikonzumeristički protest.

Edited by halloween
  • +1 2
Link to comment

Ne vredi, mesta obilazim busom, pa itinerer diktira KTEL iz Herakliona.  Hvala na interesovanju, svakako. Za sledeći put pre nego što pođem, javljam se za sugestije. A koliko vidim Hanja s okolinom je najlepša za kupanje, a i grad je taman, aerodrom i luka su van grada. U Heraklionu ubi poletanje aviona. Ali, rešila sam da ne kažem nijednu ružnu reč o Kritu, jer njegova priroda i ljudi zaslužuju sve pohvale.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...