Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

nasi drugari, Atinjani, vise skoro nigde drugde i ne idu, kazu Andros ima sve sto im treba.  mada otvaraju neki hotelcic na Kofunisiji, pa razmisljamo da mozda sledece godine odemo da vidimo kako izgleda...

 

mene muci sto je toliko jos ostrva koje bih da vidim, a istovremeno bih na svako da se vratim.  a jos uvek nisam ubola sedmicu na lotou da letujem dva puta godisnje gospodski :)

 

inace u Gavriu ima jedna taverna bas blizu luke, kad se izadje sa broda pa se ide desno desno, tu je ubedljivo najbolja klopa bila a cene bile vrlo pristojne, al' da me ubijes sad nema sanse da se setim kako se zove.  mislim da je jedina taverna u toj ulicici, pored radnje sa nekim homemade proizvodima, i radnje za iznajmljivanje motora.

Link to comment

ha, karavostasi je ta kafana. i mi tu prvo klopli prošle, a i pre neko veče. mada, razočarali su me kad smo stigli i prvu noć hteli tamo, a ovi nema mesta jer je buzuki veče.  

 

u pravu su vam ti atinjani. nema greške sa androsom. na kofunisiju nam ode drugar odavde, kostas. računam da je tamo malo skuplje jer je malo ostrvo, malo smeštaja, a valjda još uvek neotkriveno od strane turista.

 

 

bedak težak što mora da se vratimo za par dana...

Link to comment

^ jes, bravo, Karavostasi! :clap:

 

pa da, to su nam rekli za Kofunisiju - malo je, i moze da bude zeznuto za nalazenje smestaja, ali kazu da nam auto ne treba uopste, na vecinu plaza mozemo ili peske ili camcem - kad nas mrzi da pesacimo :)

 

nego je nama najveci zez sto idemo sa malim decama, pa ne mozemo ni cetvrtinu da postignemo onog sto smo akcijali iz pre-deca perioda, niti sto ti sad tako lepo gustas :)

ali uprkos tome ne mogu da se odlucim na “lakse” varijante tipa all inclusive Turska ili Grcka koja je vise za decu, jbg volim ostrva i vuku me delovi do kojih je malo teze stici, i mene su moji vukli po stenama Jadrana pa cu i ja ovo moje mladunce po vetrovima Kiklada :)

 

uzivaj jos malo na Androsu i pozdravi ga i mene!

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jos nedelju dana sam u Kissamosu, sam zapad Krita. Obisli smo Gramvousu, Balos, Elafonissi, Falasarnu, Preveli i ostala ludila. Dal ima jos neka plaza na zapadu malo manje poznata a da je nekom bas zapala za oko? Takodje, ako neko ima neku preporuku nevezano za kupanje na tom potezu od Kissamosa pa do Retimna npr (klopa, priroda itd) vise je nego dobrodoslo. 

Link to comment
6 minutes ago, Tsai said:

Jos nedelju dana sam u Kissamosu, sam zapad Krita. Obisli smo Gramvousu, Balos, Elafonissi, Falasarnu, Preveli i ostala ludila. Dal ima jos neka plaza na zapadu malo manje poznata a da je nekom bas zapala za oko? Takodje, ako neko ima neku preporuku nevezano za kupanje na tom potezu od Kissamosa pa do Retimna npr (klopa, priroda itd) vise je nego dobrodoslo. 

Jebiga, nije bas neka turisticka znamenitost, pogotovo ako ides sa klincima, ali ja sam par puta svracao - prakticno ti je uz put nemacko vojno groblje u Maleme-u.

Vredi videti, ako nista drugo, kako se o takvim mestima brine i kako se odrzavaju.

Valjda je i to neko obrazovanje, sta znam.

Link to comment
7 hours ago, Tsai said:

Jos nedelju dana sam u Kissamosu, sam zapad Krita. Obisli smo Gramvousu, Balos, Elafonissi, Falasarnu, Preveli i ostala ludila. Dal ima jos neka plaza na zapadu malo manje poznata a da je nekom bas zapala za oko? Takodje, ako neko ima neku preporuku nevezano za kupanje na tom potezu od Kissamosa pa do Retimna npr (klopa, priroda itd) vise je nego dobrodoslo. 

 

ako volis jahanje, ima blizu malteme-a neki ranc dakos. priroda ubija. nije bas jeftino ali je fantazija. sto se tice klope, moras otici u terisos, da probas antikristo arni. jagnjetina na raznju. najbolje da pitas pre toga gde ima posto nije stalno na meniju. inace voznja do terisosa je divota od prirode. od plaza na tom potezu svakako marati i stavros na poluostrvu akrotiri. na maratiju imas par taverni na plazi koje su sve odlicne. naravno hanja je prica za sebe. sto se tice hrane u hanji preporucujem https://www.tripadvisor.de/Restaurant_Review-g189415-d4574058-Reviews-63o_Mezedosxoleion-Chania_Town_Chania_Prefecture_Crete.html. meze na kritski nacin. veoma njami. tu u blizini imas muzej grckog fudbala gde ces videti par sjajnih dresova. obavezno reci da si iz srbije da ti prica price o odlasku u beograd na utakmice: https://www.chaniatourism.com/see-do/museums/83-museum-of-the-greek-national-football-team.html

 

isto u hanji vredi otici na grob venizelosa. pogled odande na hanju je wow. to ti je usput ako ides na akrotiri. isto na akrotiriju za pogledati je manastir agia triada, i plaza sejtan limani. samo, voznja i prilaz toj plazi je malcice jeziv, ali vredi. 

 

interesantno je i jezero kurnas, u blizini georgiopulosa https://www.cretanbeaches.com/de/strände-in-kreta/strände-auf-chania-west-kreta/kournas-see-chania. isto super klopa

 

dalje, manastir arkadi je must see. nije daleko od retimna. priroda tamo, kao i sam manastir je nesto sjajno. 

super giros i rostilj imas u agii apostoliju, psitopolis. na glavnom putu za hanju. plaze u apostoliju su isto fine za kupanje

 

ovako malo nabacano. ako imas jos pitanja, pitaj. :)

Link to comment
9 hours ago, Tsai said:

Hvala obojici

 

@namenski

 

Nemam klince, jos uvek. Samo gospodja. Penzionerski al prija nam :)

nema na cemu.

ajde pa javi gde si bio. mi smo ovog leta bili u agii apostoliju 2 nedelje (po treci put), pa mi je sve  vrlo frisko

Link to comment
On 2.10.2019. at 7:31, Ros said:

nema na cemu.

ajde pa javi gde si bio. mi smo ovog leta bili u agii apostoliju 2 nedelje (po treci put), pa mi je sve  vrlo frisko

 

bili u Kissamosu, obisli sve i svasta na potezu Kissamos - Heraklion i juzno, uspesno izgurali Samaria Gorge, evo treci dan me bole noge.. vracamo se sledece godine (na istok). kad se malo odmorim pisacu detaljnije

Link to comment
3 hours ago, Tsai said:

 

bili u Kissamosu, obisli sve i svasta na potezu Kissamos - Heraklion i juzno, uspesno izgurali Samaria Gorge, evo treci dan me bole noge.. vracamo se sledece godine (na istok). kad se malo odmorim pisacu detaljnije

 

potrajace to sa samarijom :D

sta je sve covek u stanju sam sebi da uradi, i jos da plati za to. ali vredelo je. ako ni zbog ceg drugog, ono sto mozes da kleknes i pijes vodu iz potoka pored kog prolazis

Link to comment
5 hours ago, Ros said:

 

potrajace to sa samarijom :D

sta je sve covek u stanju sam sebi da uradi, i jos da plati za to. ali vredelo je. ako ni zbog ceg drugog, ono sto mozes da kleknes i pijes vodu iz potoka pored kog prolazis

 

Juce sam se jedva spustio u podzemni prolaz Nusiceva - Dom omladine :lolol:

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

Juce sam se jedva spustio u podzemni prolaz Nusiceva - Dom omladine :lolol:

sve znam. trebalo mi je 10-ak dana da koristim stepenice normalno. mojoj zeni jos i vise vremena, ali zato je cerka kao koza skakutala, i bez problema to podnela. njakala je prva 2-3 kilometra dok se nije razbudila, a onda laganica. 

sve u svemu, ponosan sam sto sam to uradio, ali nikad vise :D

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

kakva je situacija u solunu tokom uskrsa, u smislu dal rade restorani, prodavnice itd il je mrtvo sve? ne mislim samo na dan uskrsa nego na ceo taj produzeni vikend, petak - ponedeljak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...