Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

On 12.6.2019. at 4:05, pacey defender said:

Ne nužno 100% sigurnost. To ne postoji nigde. Priča se o verovatnoći. I nije nužno fokus na sigurnosti, nego i na osećaju ugodnosti koja ti je potrebna za odmor. 

 

Evo, poznanica letuje u Hrvatskoj više od decenije. Prošlog leta joj se prvi put dogodila neprijatnost - njen sin je igrao fudbal sa lokalcima vršnjacima, jedan mu je opsovao majku srpsku. I šta da radiš u takvim situacijama? Da izlažeš dete riziku da se to ponovi?

 

Verovatnoća da se Srbima nešto loše dogodi u Hrvatskoj je veća nego da se Slovaku, Albancu ili Čileancu to isto dogodi u Hrvatskoj. Nacionalista ima svuda, ali hrvatski nacionalisti se usmeravaju ka Srbima, ne Slovacima, Albancima i Čileancima. I to je cela priča. 

 

Prepričavanje ugodnih doživljaja sa hrvatskog primorja u tom smislu ne doprinosi mnogo ovoj priči. To što se osobi X nije ništa dogodilo ne predstavlja novu informaciju - ono što menja okolnosti je to što se osobi Y nešto loše dogodilo. A ako joj se dogodilo zbog nacionalne pripadnosti, pa jebi ga, može se u nekom trenutku dogoditi i osobi X iste nacionalnosti.

 

Ja lično nisam doneo odluku da ne idem u Hrvatsku na letnje odmore, ali faktor nacionalne pripadnosti mi postaje sve bitniji. Ne zato što mu inače proaktivno pridajem pažnju, već zato što je u Hrvatskoj očigledno bitan taj moj, naš, tvoj? faktor. 

 

 

Sta znam, ja bih rekao da ima nesto sto nije sam dogadjaj vec kontekst.

 

Psovali su po Dalmacijama Srbima majku i osamdesetih, a ja sam se sa ortakom Dalmatincem pickarao po  politickonacionalnoj osnovi 1990. No, druga vremena bila, osecaj je bio da je verbalni delikt, verbalni delikt. Danas je osecaj, "koga zmija ujede i gustera se plasi".

Link to comment

Za koje novce se moze naci smestaj na sitoniji, sad a za kraj jula? I koje mesto preporucujete. I gde uopste traziti apartmane, nesto mi ne ide po netu, uglavnom sve zauzeto.. :/ Hvala.

Link to comment

Ako imaš malo dete, preporuka za Toroni. I ako nema dece, mesto je za odmor u pravom smislu te reči. Malo naseljeno, ogromna plaža, bez vreve.

 

Mi smo oba puta našli preko nikana.gr Verovatno je dosta zauzetih, odvoji vremena, pa vidi šta ima.  

Link to comment

Valja li Nea Kalikratia?

Vodim klinca od 3 god, a iskustvo bas nikakvo nemam. Ne znam jel pesak ili sljunak, neko kaze brdovito (sta to znaci?), ima li uvece sta da se vidi dok se seta...? Tako te klasicne, dosadne stvari... odmor je...

Link to comment

Valja, za klince je taj prvi deo Halkidikija raj. Voda mnogo čistija nego u zapadnom delu Termaiko zaliva tj. Olimpskoj regiji (Paralia Katerinis, Olimpik beach, Nei Pori itd.) i prilično topla, puno ljudi s malom decom i njima prilagođeni sadržaji, peščane plaže, a i generalno najbliže nama (oko 300 km od granice sa MKDNMK).

I nisu neka brda naročita.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
6 hours ago, Tribun_Populi said:

Valja, za klince je taj prvi deo Halkidikija raj. Voda mnogo čistija nego u zapadnom delu Termaiko zaliva tj. Olimpskoj regiji (Paralia Katerinis, Olimpik beach, Nei Pori itd.) i prilično topla, puno ljudi s malom decom i njima prilagođeni sadržaji, peščane plaže, a i generalno najbliže nama (oko 300 km od granice sa MKDNMK).

I nisu neka brda naročita.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 

Hvala 👍

Link to comment

Koji put izabrati za jonska ostrva kolima, da l' preko gevgelije, soluna i  janine ili hvatati precicu posle skoplja prema bitoli i florini? i ako bi neko preporucio neku mehanu usput :D zahvaljujem unapred

Link to comment
Koji put izabrati za jonska ostrva kolima, da l' preko gevgelije, soluna i  janine ili hvatati precicu posle skoplja prema bitoli i florini? i ako bi neko preporucio neku mehanu usput [emoji3] zahvaljujem unapred
Po onome sto znam put do Bitole je ocajan ako ga nisu nesto popravili u medjuveremenu, tako da drzi se autoputeva.
+1

Autoput. Dalje jeste ali se mnogo brže stiže. Taj put preko Prilepa, Bitolja i Florine ni s grčke strane nije neki, započeli su autoput prema granici ali tek od Egnatie i nekih par kilometara.

Meana standard, ili ezero Mladost posle Velesa ili jagnje kaj Džoko vo Mrzenci (kod Đevđelije), ako ti nije jako za uz put. U Grčkoj ti se em ne isplati, em na Egnatiji i nema ništa.




Update: Makedonci ubrzo završavaju novu patarinu ispred Đevđelije za onaj novi deo autoputa od Demir Kapije, a Grci iza Soluna pred račvanje za Kavalu i Halkidiki.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
On 24.6.2019. at 8:51, extragluv said:

ja gledam nesto ovu lagomandru ili porfi za sledecu godinu, al ako neko ima neki bolji, predlog slobodno pisite.. ne mogu da citam ceo topic

 

Mi smo se upravo vratili sa Lagomandre. Bili smo smesteni maltene na samoj plazi, u apartmanima Lagomandra Nakis. Covek ima postene apartmane, gde su spavace sobe odvojene od kujne, i sa obe strane ima terasa. Sve je maltene u hladu, cuju se cvrcci sve vreme, uvece je bilo cak i frisko, a i pored blizine magistrale nije bilo bucno jer su spavace sobe okrenute ka moru. Cena nije sitnica, pogotovo kada se uzme u obzir da je opremljen, po nama, ispod elementarnog. Ali hoce da ucine sta mogu da te zadovolje, i kapiram, naplacuju sav taj zelenis kao i blizinu mora, sto je nama mnogo znacilo. U basti imaju svasta za decu, tobogan, ljuljasku za malu decu, trampolinu. Cena dvosobnog apartmana (dve odvojene spavace sobe) je sada u junu bila 85 evra (to je kao popust od 90 evra posto smo bili 15 dana), dok je u sezoni 115 (opet bi bio neki popust na duze, kazu). Jednosobni apartman je bio 50, sad u sezoni ne znam. Javljaju se redovno na FB stranici, tamo se mogu dobiti sve informacije.

 

Sama plaza je odlicna u tom smislu sto imas prirodni hlad tokom celog dana. Mi nismo od onih kojima treba preko celog dana, ali mene sunce vec pece u 9 u junu, pa je super bilo sedeti u hladu do 11, a onda usreciti nekoga ko dolazi na plazu tek tada. Posle u 17h kada se vratimo na plazu, ljudi vec krenu da odlaze.

 

Pesak nije bas najlepsi, donji deo plaze do mora je u redu, ali gornji u hladu je neka kombinacija posutog peska po zemlji, sto je prouzrokovalo da nam je dete svaki dan izgledalo kao crnac, a igracke se zaprljale do neprepoznavanja.

 

Pored ovog smestaja ima jos jedan koji deluje nesto novije, Magda House, nesto je dalji od plaze od ovog, i veliki hotel Lagomandra Beach, iz kog se maltene svake veceri oko 21h cula neka live? muzika. Imaju i restoran i beach bar, ali ne deluju uopste primamljivo. Tu se nalazi i mali mini mikro market, za stvarima za more i po kojom osnovnom namirnicom, dosta skupljom nego u normalnim prodavnicama, ali hleb npr. nemaju. Za koje covek mora da ide u najblizi Neos Marmaras ili nesto dalji Nikiti. Bez kola se moze samo ako zelite da koristite taksi..Nekoliko dana po nasem dolasku poceo je i pekar da raznosi peciva i hleb do naseg smestaja, tako da se makar svezi hleb moze kupiti svakog dana. Jos, da, prolaze kamioni sa svezim vocem i povrcem, nesto skuplji nego na pijaci, ali nismo ni jednom pogresili, uvek je sve bilo dobrog ukusa. Da je jos neko raznosio mleko, bio bi raj :D

 

Nama je bilo zbilja odlicno, vreme nas posluzilo, preko dana je islo mozda do 32C ali mi to nismo osetili, mada dobro nismo ni provodili ceo dan na plazi kao sto rekoh, vec dve smene, 7-11 i 17-20, ostalo smo bili u nasem smestaju, tj. na terasi ili u basti. Unutra smo bili samo kada se nesto kuvalo i kada se spavalo, bebac bukvalno nije video unutra sem tusa i svog kreveca.

 

Gazda apartamana, Tanakis, kaze da je dobro doci samo ovako u junu i septembru, a da su juli i avgust "katastrofa", da je plaza tada prepuna, magistrala punija..Oni su kompletno rasprodati od nekog 12. avgusta do sredine septembra.

 

Na plazi se cuje srpski, makedonski, rumunski, nesto nemackog. Nama su u apartmanu komsije bili Nemci, Makedonci i nasi ljudi. Mislim da nije bilo jedne porodice sa decom u kojoj neko nije pusio kao Turcin, najbolje metar od vode, tako da deca u plicaku nikako ne mogu da pobegnu od toga..To nam je jedino kvarilo utisak.

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...