Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Nemam pojma, nek je i skuplja grčka 2 puta ne ide mi u glavu da idem na odmor s porodicom negde gde moram da mislim kojim ću akcentom nešto govoriti i gde ću parkirati auto. Za iglice mi se živo fućka, ima ih i u grčkoj. 

Link to comment
On 5.6.2019. at 5:21, InvisibleLight said:

Riba je dosta jeftinija, eto nesto!

 

zato sto je iz uzgajalista iz keramotija. ako negde slucajno naletis na divljac onda je 60 evra kilo..

Link to comment
On 9.6.2019. at 17:00, Katikon said:

Ja pa ne mogu vise da slusam kako je Hr skupa, cene su iste kao u Bg-u po restoranima i kaficima. To je bar sto se tice Istre i Šolte. Jasno mi je da je to skupo nekom ko nije navikao na beogradske cene, al sta tek radi u Grckoj sa frapeima od 5 evra. 

Moje iskustvo je da je smestaj jeftiniji u Gr, a sve ostalo u Hr i da celokupno letovanje izadje jeftinije u Hr. 

Booorove igliceee ❤️❤️❤️ 

Da ne teram dalje o tome kako uzivam sto u Hr ne vidim lezaljke i suncobrane (ipak terala dalje). 

imam osecaj da taj famozni frape od 5€ moze da se kupi samo tamo gde dominiraju srpski turisti. po kritovima, rodosima i slicnima je normalna cena 2-3€. frape od 5€ sam jedino video na plazi kod hotela chandris na krfu.

krf, cek, cek...

Link to comment
On 9.6.2019. at 17:13, nisam ja said:

Nemam pojma, nek je i skuplja grčka 2 puta ne ide mi u glavu da idem na odmor s porodicom negde gde moram da mislim kojim ću akcentom nešto govoriti i gde ću parkirati auto. Za iglice mi se živo fućka, ima ih i u grčkoj. 

 

Pre 12 godina, drugarica i ja na letovanju na Braču. Jedno veče odemo do Splita, i uveče završimo u nekom lokalnom, neturističkom kafiću, dalje od centra.

Do nas pun sto, njih dvanaestak i ide pitanje, možda baš zbog akcenta. Cure, odakle ste? Niste iz kraja?

-Aj sa nama za sto, šta tu same sedite.

 

Morale smo nazad na poslednji trajekt, ali super se napričali, prelepo veče. Super frendli ekipa.

 

 

Link to comment

Ma daleko od toga da nema lepih primera, sigurno su u velikoj većini. Ja samo rekoh da ako su već cene iste/slične onda biram da me taj promil mogućnosti odbije. Da je povoljnije ja bih prvi otrčao tamo. 

Link to comment
39 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

hrvatsku, za odmor, delim na istru koja je ok, i resto obale koji je no-no, bar za mene

 

 

ne bih experimentisao

Predrasuda

Iskustvo 10 god po ostrvima ( 8 razlicitih), SVI nas docekali ko rod rodjeni, kuvali, vozali itd

 

Al ok, ima taj promil da bude sranje, muka mi od tih prica pro/contra, ko sta voli nek izvoli

Link to comment
Predrasuda
Iskustvo 10 god po ostrvima ( 8 razlicitih), SVI nas docekali ko rod rodjeni, kuvali, vozali itd
 
Al ok, ima taj promil da bude sranje, muka mi od tih prica pro/contra, ko sta voli nek izvoli
Pa ako stvarno misliš tu zadnju rečenicu onda ti prva grešiš...
Ako neko samo izražava svoj stav i ne ubeđuje druge ne vidim problem.
Ljudi idu na odmor, imaju pravo na svoje strahove i osećaje...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Ma slazem se, ja biram taj promil™ rizika zarad drugih stvari koje su meni neuporedivo lepse u hrvackoj, al razumem da je nekom 100%na sigurnost uslov svih uslova, pogotovo ako su s decom

Link to comment
18 minutes ago, InvisibleLight said:

Predrasuda

ne, zasnovano je na ličnom iskustvu. i istra i južna dalmacija

 

znam o čemu govoriš, i meni je taj deo mediterana ubedljivo najlepši. ni prineti grčkoj, al neka ga bez mene

Link to comment
21 hours ago, InvisibleLight said:

Ma slazem se, ja biram taj promil™ rizika zarad drugih stvari koje su meni neuporedivo lepse u hrvackoj, al razumem da je nekom 100%na sigurnost uslov svih uslova, pogotovo ako su s decom

Ne nužno 100% sigurnost. To ne postoji nigde. Priča se o verovatnoći. I nije nužno fokus na sigurnosti, nego i na osećaju ugodnosti koja ti je potrebna za odmor. 

 

Evo, poznanica letuje u Hrvatskoj više od decenije. Prošlog leta joj se prvi put dogodila neprijatnost - njen sin je igrao fudbal sa lokalcima vršnjacima, jedan mu je opsovao majku srpsku. I šta da radiš u takvim situacijama? Da izlažeš dete riziku da se to ponovi?

 

Verovatnoća da se Srbima nešto loše dogodi u Hrvatskoj je veća nego da se Slovaku, Albancu ili Čileancu to isto dogodi u Hrvatskoj. Nacionalista ima svuda, ali hrvatski nacionalisti se usmeravaju ka Srbima, ne Slovacima, Albancima i Čileancima. I to je cela priča. 

 

Prepričavanje ugodnih doživljaja sa hrvatskog primorja u tom smislu ne doprinosi mnogo ovoj priči. To što se osobi X nije ništa dogodilo ne predstavlja novu informaciju - ono što menja okolnosti je to što se osobi Y nešto loše dogodilo. A ako joj se dogodilo zbog nacionalne pripadnosti, pa jebi ga, može se u nekom trenutku dogoditi i osobi X iste nacionalnosti.

 

Ja lično nisam doneo odluku da ne idem u Hrvatsku na letnje odmore, ali faktor nacionalne pripadnosti mi postaje sve bitniji. Ne zato što mu inače proaktivno pridajem pažnju, već zato što je u Hrvatskoj očigledno bitan taj moj, naš, tvoj? faktor. 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ove godine idem u Grčku, posle 20 godina. Unazad 10 godina smo letovali u Hrvatskoj (Lošinj). Odatle imamo fenomenalna iskustva. Prve komšije su nam bili Hrvati iz Bosne. Divni ljudi. Jedan od njih je čak bio u srpskom logoru, dok je drugi kao dečak bio nateran da kopa rovove (iz Banja Luke je). Tu je bio i jedan hrvatski vojnik koji je službovao u Avganistanu. Prema nama su se odnosili kao prema najrođenijima (bez ikakvog interesa). Jedan od najboljih prijatelja koga sam tamo stekao je hrvatski branitelj. Bilo je tu šarolikog društva - Srba, Hrvata, Bosanaca, Slovenaca, Italijana, Nemaca. Pričalo se i o politici. Italijani su ludaci. S njima smo par puta spremali večeru i pravili su neviđenu feštu. Pošto su dobro pevali mi smo im uvek tražili Bella Ciao, a oni bi posle toga pevali neku pesmu o Dučeu. Pita mene žena kada je skapirala o čemu se radi - jel to Duče, onaj Musolini. Da. Sad, ja ih pitam da mi objasne zašto sad Duče a oni kažu "i destra i sinistra" (pošto gotovo i nisu znali engleski). Naši prijatelji Slovenci su se bili sprijateljili sa neka druga dva Italijana, toliko da su im ovi nenajavljeni dolazili na gajbu. Međutim, kada je naša prijateljica Slovenka jednom prilikom provalila da Italijan ima Dučeovu sliku u novčaniku rekla mu je da više neće da se druži sa njim.

 

Naravno, razumljivo je i to da ljudi ne žele da idu na odmor pod nekim opterećenjem ili povećanim rizikom.

 

Što se tiče Grčke, pošto planiramo da idemo na ostrvo Kea (Tzia), zanima me ako je neko imao iskustva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...