Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

4 hours ago, InvisibleLight said:

Jubilarni peti put izbegla pljackanje pri vracanju kysura..jbt kako sam besna

Ako ja ne znam grcki a ti engleski i glymis nesnadjenost ne znaci da ne znam koliki mi je racun

A situaciha-racun od 15ei1 cent i vracanje 4evra i 99 centi mi je hit

 

 

 

Hrvati bar pljačkaju na finjaka. Svojim kretenskim cenama. 😂

Šalim se, svake godine kažem da neću više grci a ići al se ne dešava promena. Al za hrvate Vala pare nemam. A iako još 1 čujem za borove iglice baciću peglu. 😂

Link to comment

Ja imam utisak da je grcka skuplja. Hrana, pice, kafa. Janjetina 10 evra a zel.salata 5evra. Dobro kafane zaradjuju na salati al jbt za pet listova salate..

Onda te uboge lezalhke, os neces popij kafu opet, il sok, koje inace ne pijem. (U Notosu imas izbor samo frape od 5 evra jer nema struje) Ok mozes pored negde mozda naci(al ne ispod, odatle teraju) al nije zgodno na pesak u prasinu  a i kontekst je takav da se osecas ko gradjanin drugog reda speam onih gore. Slicno, situacija u Limenasu, u prolazu htela da pojedem nesto manje, restorancic u nizu,, mali, nista spec, zauzet 1 sto od desetak. Rekla sta bih jela+pila kaze minimalna konzumacija 10 evra.

Rentanje bicikla 10evra, ko na Visu

Smestaj?

Mozda je to jeftinije ovde al nisam sigurna, videh cene za sezonu, ova 3krevetna rupcaga kosta 40e, vrv su cene za iati nivo smestaja slicne.

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

U Grčkoj, na Samosu, jeli smo svugde svežu ribu na grilu za 10 evra? Moja iskustva iz Cavtata i poteza do Dubrovnika (Dubrovnik ne racunam jer to je..onozemaljsko) kao i sa Korčule su da je sve jako skupo, i to ne znaš da li je gore to što je meso skupo ili riba?! Takodje pamtim pozamašnu grčku salatu od 5€ na sve strane, a ne samo tamo nego i na ostalim mestima po ostrvima i kontinentu uvek ima šta dobro kuvano da se pojede i za ispod 10€.

I ja više volim hrvatsku obalu ali kada je u pitanju ishrana, Grčka ipak vodi.

 

 

 

 

Link to comment

^to je dakle moje iskustvo.
Možda vi koji bas redovno letujete na najrazličitijim mestima po hrvatskoj obali i eventualno imate i neke prijatelje tamo i nadjete nešto povoljnije?

Link to comment
39 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

I ja više volim hrvatsku obalu ali kada je u pitanju ishrana, Grčka ipak vodi.

 

 

 

 

 

Slazem se, lepsa je hrana i mozda povoljnija u restoranima u grece

(Mislila sam na cene u radnjama, jaja ovde 1,3evra 6kom, paradajz 1,8....a i kaficima, kafa 2-3evra, na hvaru na rivi 10kuna..i pivo jeftinije)

 

Post za jeftiniju ribu u restoranu se i odnosio na grece. U cro treba kypiti svezu ribu pa na gril, il rernu

Nisam bila 10god u grece, izgleda je standard da dobijes samo reso, sa zabranom przenja ribe. U cro se kad dobijes samo reso zove soba, ne app, ugl stojim da je smestaj cena:vrednost bolhi u cro

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Smeštaj je u Grckoj vrlo često nešto što bi bio "studio", zar ne? Ja sam uspela da nam nadjem za ovu godinu na jedvite jade za jun (dosta smeštaja je još početkom godine bilo rezervisano za celo leto, nudili su mi maj i kraj septembra): kujna + dve odvojene sobe, za četvoro odraslih i bebu, može peta u toj dnevnoj sobi - kujnici. Nije dzabaka s'obzirom na to da je jun i da je dosta staro, 85€ dan, mada je odmah na plazi. Nikakav popust na 2 nedelje, barem nisam dobila odgovor na to.

Nadam se da će biti samo okej, pre svega vreme. Nešto sam jako baksuz od prošle godine, stalno bude obrnuto od očekivanog vremena (prošle godine nije se spuštalo ispod 35C celo leto, osim nedelju dana kada smo mi otišli na jezero i onda nam stalno padala kiša; jedina nedelja u Barseloni ovog aprila kada je bilo hladno je bila naša; prethodni vikend bila u Nici, stalno kišica i toplo na suncu i jako hladno van), a evo sad je konačno postalo toplo u mom mestu a ja uživam iz bolničke sobe. Valjda će druga polovina juna na Sitoniji biti dobra prema meni..

Link to comment

Posto si dve nedelje i da ti par dana bude sucmurasto opet ces imati puno lepih dana.

Ja nisam imala kisu(sem 2 noci),stalno sunce mada je T oko 23-25 

Voda je sad vec topla, za moje, prema dalmaciji formirane kriterije taman

T mora ti je bar sejf bet, ako samo vreme nije

Izlazi iz bolnice i pakuj!:)

Link to comment

'Jednoga dana zalice mnogi sto me vise nema..' tresti mi ispod terase

Izlazi zena s unukom na terasu pored

'Da smanjimo?"

'Ma jok, pohacaj"

Lolololo

Sad pevaju horski

Sad ide "zoko moja zoko"

Plava ciganko

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

'Jednoga dana zalice mnogi sto me vise nema..' tresti mi ispod terase

Izlazi zena s unukom na terasu pored

'Da smanjimo?"

'Ma jok, pohacaj"

Lolololo

Sad pevaju horski

Sad ide "zoko moja zoko"

Plava ciganko

 

Ne znam koga si očekivala da ide u maju u Grčku?

Link to comment
35 minutes ago, čekmeže said:

Ne znam koga si očekivala da ide u maju u Grčku?

Penzose, ne ove od 25

 

Sad gazdarica baca kutije, rusi, nekog pickara zesce vec 10min, ludilo..neka tuca izbila a tzv vili

 

Voice 003.m4a

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Ja pa ne mogu vise da slusam kako je Hr skupa, cene su iste kao u Bg-u po restoranima i kaficima. To je bar sto se tice Istre i Šolte. Jasno mi je da je to skupo nekom ko nije navikao na beogradske cene, al sta tek radi u Grckoj sa frapeima od 5 evra. 

Moje iskustvo je da je smestaj jeftiniji u Gr, a sve ostalo u Hr i da celokupno letovanje izadje jeftinije u Hr. 

Booorove igliceee ❤️❤️❤️ 

Da ne teram dalje o tome kako uzivam sto u Hr ne vidim lezaljke i suncobrane (ipak terala dalje). 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...