Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Sta ste preporucivali ovde za ljude sa bebama?

Potrebno:

- prirodni hlad na plazi

- sto blize aerodromima, najbolje Solunu, ali moze i Atina; ne znam koje jos da gledam; mogu i ostrva ali tu kapiram da sem Skijatosa i Skopelosa necemo naci srecu sa prirodnim hladom na plazama (nadjoh neka zanimljiva ostrvca koja imaju zelenis, ali nemaju aerodrom ili ih ne rade ni srpske ni nemacke agencije, a solo karte su $$$$$ plus presedanje u Atini)

 

Razmatram taj Kos na kom su bili prosle godine moji roditelji, lepo im bilo, isplivali su se za sve pare.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
On 31.12.2018. at 3:28, I*m with the pilots said:

Sta ste preporucivali ovde za ljude sa bebama?

Potrebno:

- prirodni hlad na plazi

- sto blize aerodromima, najbolje Solunu, ali moze i Atina; ne znam koje jos da gledam; mogu i ostrva ali tu kapiram da sem Skijatosa i Skopelosa necemo naci srecu sa prirodnim hladom na plazama (nadjoh neka zanimljiva ostrvca koja imaju zelenis, ali nemaju aerodrom ili ih ne rade ni srpske ni nemacke agencije, a solo karte su $$$$$ plus presedanje u Atini)

 

Razmatram taj Kos na kom su bili prosle godine moji roditelji, lepo im bilo, isplivali su se za sve pare.

kao sto ti vec napisah, agii apostoli kod hanje ti je dobar izbor. blizu je aerodrom, hanja ti je na 4km a imas na svakih 10-15 bus do grada. u www.meliastudios.gr smo mi bili smesteni 2017-e. na 5m od plaza koje imaju prirodnog hlada, voda topla i mirna. imas i lidl u ulici gde su apartmani. apartmani su super sredjeni. gazda je penzionisani profesor elektronike sa univerziteta u hanji, sve zna, a stalno je na usluzi. 

Link to comment
kao sto ti vec napisah, agii apostoli kod hanje ti je dobar izbor. blizu je aerodrom, hanja ti je na 4km a imas na svakih 10-15 bus do grada. u www.meliastudios.gr smo mi bili smesteni 2017-e. na 5m od plaza koje imaju prirodnog hlada, voda topla i mirna. imas i lidl u ulici gde su apartmani. apartmani su super sredjeni. gazda je penzionisani profesor elektronike sa univerziteta u hanji, sve zna, a stalno je na usluzi. 
Zvuci super, pogledala sam malo juče kada sam videla tvoju preporuku :)
Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

Zvuci super, pogledala sam malo juče kada sam videla tvoju preporuku :)

zvirni malo na moje albume na fejsu. iz 2017-e i 2014-e kad smo bili u apostoliju :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

A cekaj Ros, ti zivis u Grckoj? Moj poslednji utisak od avgusta prosle godine je jako pozitivan. Za penzionere, ljude sa primanjima sa strane, one koji rade online ili ko uspe da radi za neku stranu organizaciju, jako lepa zemlja za zivot. I sasvim pristupacna ako izuzmemo izvikana letovalista za belosvetsku elitu.

Stanovi u Atini su nevidjeno povoljni, reda nekih 30-40 hiljada eura za stariji klasican stan na pola sata do centra. Svakodnevni troskovi nisu visoki ako uzmemo u obzir da je rec o EU zemlji.

Kakva su tvoja iskustva (opet, pretpostavljam da zivis tamo)?

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

A cekaj Ros, ti zivis u Grckoj? Moj poslednji utisak od avgusta prosle godine je jako pozitivan. Za penzionere, ljude sa primanjima sa strane, one koji rade online ili ko uspe da radi za neku stranu organizaciju, jako lepa zemlja za zivot. I sasvim pristupacna ako izuzmemo izvikana letovalista za belosvetsku elitu.

Stanovi u Atini su nevidjeno povoljni, reda nekih 30-40 hiljada eura za stariji klasican stan na pola sata do centra. Svakodnevni troskovi nisu visoki ako uzmemo u obzir da je rec o EU zemlji.

Kakva su tvoja iskustva (opet, pretpostavljam da zivis tamo)?

 

nazalost, ne zivim jos u grckoj, ali mi je velika zelja da se negde u penziji nastanim na kritu. stoga pratim cene nekretnina. okolina hanje na kritu ima solidne stanove vec od 800-900€ kvadrat. 

atina i solun imaju bagatelne stanove. mnogo je grka boljeg standarda kupovalo stanove u atini i solunu. deci za studije, tid itd...onda su uveli poveliki porez na drugu nekretninu sto je poteralo puno ljudi na prodaju.

 

a grcka je super, naravno. klima, klopa, muzika, ma sve...ludilo :) 

Link to comment

to je i meni neki plan, mada sam pre za solun nego za atinu.  problem je sto, za razliku od moje zene, ne radim online nego sam vezan za beogead a do penzije ima podosta...

Link to comment
7 hours ago, Bright Billy said:

to je i meni neki plan, mada sam pre za solun nego za atinu.  problem je sto, za razliku od moje zene, ne radim online nego sam vezan za beogead a do penzije ima podosta...

 

E prijatelju, da radim online ko zna gde bih bio sada...

Link to comment

Nije zgoreg pomenuti da se sa 200K eura kupljenih nekretnina u Grckoj dobija boravisna dozvola sa kojom imate nesmetano kretanje po EU. I onda nakon cini mi se 8 godina drzavljanstvo. Nije brzo, ali ko vec tipuje bas Grcku njemu je svejedno...

Link to comment

fali mi samo 200k :D

 

edit. svi moji poznanici koji su u ovom talasu kupovali stanove i aprtmane po solunu i severnoj grckoj su prolazili sa 20-30k. u startu je moglo i za manje para... 

Edited by Bright Billy
Link to comment

200k je para i po za nekoga u Srbiji, ali ako poredis sa ostalim zemljama EU koliko treba da ulozis da bi dobio boraviste, to je nista. 

 

E sad, cenim da bi mogao sasvim pristojno da zivis kada bi u Atini kupio jedan trosoban stan za oko 40k blizu javnog prevoza na pola sata od centra, malo ga sredio i onda izdavao preko AirBNB. Zivis u jednoj sobi, izdajes dve. Trebalo bi da imas makar 1000 eura mesecno neto. A posto si resio stanarinu i rezije (pokriva AirBNB) za sve ostale troskove imas i vise nego dovoljno cak i za dve osobe. AirBNB jeste cimanje, ali se ne moze porediti sa full time poslom, pa cak ni part time poslom jer ne gubis vreme u prevozu, a dnevno si angazovan recimo oko jedan sat u proseku. Dosta stvari se moze automatizovati, na primer ostavis kljuc u postansko sanduce - onda ne moras da docekujes gosta, u sobi imas uputstvo za sve zivo - gost te nece kontaktirati da te pita milion stvari... Ono sto moras da radis je da pocistis sobu i promenis posteljinu, laganica. 

 

Jedina rupa u toj celoj prici je boravisna dozvola, i onda se vracamo na tih 200k sa pocetka ili na neku drugu varijantu sticanja boravista.

 

http://insideairbnb.com/athens/

Edited by noskich
Link to comment
10 minutes ago, ultra plasticni said:

Ja bih na tvom mestu dobro razmislio o odustajanju od Tajlanda i dodatno razradio operaciju Grcka.

Kako se ovo ranije nije dogodilo 

 

Tajland je i dalje preferencijalna opcija. Ali je uvek dobro biti informisan sto podrazumeva alternative. 

Ko zna, mozda bude i Tajland i Grcka. Zasto mora da bude samo jedno? Sve po malo.

Kada nisi vezan za jednu lokaciju i raspolazes svojim vremenom mozes da isprobavas sta ti milo i drago...

 

A meni je prijatelju Atina na radaru poodavno:

 

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...