Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

17 minutes ago, halloween said:

Ne vredi, mesta obilazim busom, pa itinerer diktira KTEL iz Herakliona.  Hvala na interesovanju, svakako. Za sledeći put pre nego što pođem, javljam se za sugestije. A koliko vidim Hanja s okolinom je najlepša za kupanje, a i grad je taman, aerodrom i luka su van grada. U Heraklionu ubi poletanje aviona. Ali, rešila sam da ne kažem nijednu ružnu reč o Kritu, jer njegova priroda i ljudi zaslužuju sve pohvale.

 

deo zapadno od hanje jeste najlepsi za kupanje.

 

idi i na jug obavezno, na libijsko more, ako stignes.

 

 

Edited by nenad
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Ne vredi, mesta obilazim busom, pa itinerer diktira KTEL iz Herakliona.  Hvala na interesovanju, svakako. Za sledeći put pre nego što pođem, javljam se za sugestije. A koliko vidim Hanja s okolinom je najlepša za kupanje, a i grad je taman, aerodrom i luka su van grada. U Heraklionu ubi poletanje aviona. Ali, rešila sam da ne kažem nijednu ružnu reč o Kritu, jer njegova priroda i ljudi zaslužuju sve pohvale.

 

solidno za kupanje je u baliju, na pola puta prema retimnu. a nije ni agia pelagija losa. to isto mozes busom da obidjes.

ne znam kakva je veza za elundu, blizu agios nikolaosa. tamo je super za mirno kupanje a mozes i camcem na ostrvce spinalonga gde su nekad ziveli bolesnici od lepre. iz elunde je to 10 minuta voznje. 

 

nedaleko je i CRETAquarium Thalassokosmos, u gurnesu. odlican akvarijum.

 

  • +1 2
Link to comment

 Da vidite kako se igra priroda između Hanje i Herakliona. More, planine, zelenilo, pa onda pustoš koja ide ka nebu bez ičega ili sa niskim rastinjem, kao planeta bez životinja i ljudi, samo biljke. Da li je moguće da sam videla Skinakas opservatoriju ili sam umislila?

Danas Agia Galini a više od mora impresionirala je planina. Ida (Psiloritis), sa njom nema šale.

Kuda se sve neće popeti Grci i kultivisati za poljoprivredu, makar masline i grožđe, bez reči sam i ne želim nikakva poređenja da pominjem.

 

IMG-20210620-111707-1.jpg

 

IMG-20210620-110923.jpg

 

IMG-20210620-110600.jpg

 

 

 

IMG-20210620-111629.jpg

  • +1 3
Link to comment
18 hours ago, halloween said:

 Ali, rešila sam da ne kažem nijednu ružnu reč o Kritu, jer njegova priroda i ljudi zaslužuju sve pohvale.

Pre nekoliko godina sam bazao po iraklionu i otišao u neke neturisticke ulice. Udjem u pekaru da doručkujem, pekar pita iz kurtoazije odakle sam. Kad je čuo da sam iz Srbije, neće da uzme pare - kaže za braću je džabe :s_d:

 

Jedva sam ga ubedio da je ipak red da platim (davno beše, mislim da smo se nekako dogovorili na kraju da kafa bude za dž a da platim hranu)

Link to comment
11 hours ago, garmonbozia said:

Krit je zakon, meni omiljeno grčko ostrvo. Elafonissi, Balos i Falasarne su jedne od boljih plaža na kojima sam bio

 

Kedrodasos pored Elafonisija :wub:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

ko voli planinarenje onda je klanac samarija obavezan. ali se mora biti u dobroj formi i imati dobru obuću. mi smo obavili samariju pre par godina ali smo žena i ja imali opaku upalu mišića. ćerka nije ni osetila. vredi svakog joj, uf, ah, aaaaa

Link to comment

Trebalo je danas otići do manastira Arkadi u brdima iznad Retimna, ali ne saobraća bus jer je verski praznik,  tzv. Trojice. Dobro, slavi se i kod nas. Ali da nema javnog prevoza, malo su zastranili.:D Voditi računa o verskim praznicima.

Obožavaju da se krste dok prolaze pored crkve. Svi po nekoliko puta, u proseku 6x u jednoj turi, a tehnike se razlikuju. Neko onako školski sa se vide svi potezi,  a neko reda radi ili je već decenijama ponavljano pa se samo izvija ruka u zglobu a ostalo je sliveno u jedan potez. To čine i vozači autobusa, ali oni se artikulisano krste u ritmu muzike sa radija tzv. kritiki, to otprilike kao kad bi se vozač užičke Rakete krstio se u ritmu muzike  trubačkog orkestra, što nije isključeno da rade. 

 

Izlog i unutrašnjost berberske radnje u Retimnu. Staramajka je ostavljena da gleda TV i čuva radnju. Rado je pristala da pozira.:)

 

IMG-20210621-133031.jpg

 

IMG-20210621-133043.jpg

 

Retimno je sladak grad sa divnim centralnim starim ulicama. Da dodam, manastir Arkadi ima i nacionalni istorijski, a ne samo religiozni značaj. 

Edited by halloween
  • +1 6
Link to comment

Sutra po gradu Heraklionu, iako sam pomalo obilazila u povratku sa drugih mesta.

Jasno mi je da je namastir™ Arkadi must see. Neka ga, neka ostane kao pelcer za dolazak sledeći put. 

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...