Jump to content
Korki

Рагби 7

Recommended Posts

Korki

Ово је нови спорт на ОИ. Рагби се некада играо на ОИ али онај велики, са 15 играча, то је данас практично немогуће. Зато је уведена верзија са 7 играча, и са далеко мањом минутажом по утакмици и истим правилима као за 15-цу. По мени није ни приближно атрактивно као са 15 играча, али, ето, због популарности рагбија у свету(СП су најгледанија после СП у фудбалу) убачена је ова верзија.

Управо је завршено женско финале где је Аустралија победила Нови Зеланд, рекао бих мало изненађење.

Сутра почиње мушки турнир, главни фаворити су Тихоокеанске нације попут Фиџија, Новог Зеланда, ту је Аустралија и Јужна Африка. То су главни фаворити по мени. Да изненаде могу Енглези, Аргентина можа чак Кенија и САД за неку бронзу.

dragance

Kakvo crno iznenadjenje. Zene u Australiji su neprikosnovene. 

Korki

Морам рећи да нисам пратио последњу Светску серију, али видим да је Аустралија узела али је губила од Енглескиња и Канаде у последње две серије. Али јеси у праву.

Korki

Огромно изненађење данас у мушкој конкуренцији-Јапан победио Нови Зеланд.

dragance

Kakvo crno iznenadjenje. Japanci su neprikosnoveni. 

:p

Povredio se SBW :(

Korki

Јапан у 1/2 финалу, невероватно.

Сутра су 1/2 финала, Фиџи-Јапан и Британија-Јужна Африка.

palicada

gledao ja malo da vidim to cudo, uvali im japanci touchdown :D na 30-ak sekundi do kraja, celo drugo poluvreme je odigrano na 10-ak metara od te end zone (moram da se sluzim nfl terminologijom) i na kraju su ugurali loptu nekako.

moze pravila ukratko?

Korki

Изрази које користиш нису адекватни. То се зове есеј или try, на англофилном поднебљу, ми користимо француски израз. Не знам да ли си некада пратио велики рагби? Ако јеси, онда су правила иста, осим неких истних, попут претварања где су у 7-ци  шутира из дропке и тако неке ствари.

Дакле, простудирај ово, јер ако знаш основе овога, знаћеш и седмицу

http://rugbyserbia.com/wp-content/uploads/2015/02/Pravila-igre.pdf

Korki

http://www.youtube.com/watch?v=h7zcjB7TIRk

Морам поновити, мени 7-ца није нешто блиска. Нема ни приближно неизвесности као у 15-ци, јер је драж рагбија добра одбрана, где на јаким утакмицама уме да нема есеја за 80 минута, већ се побеђује из казни и дропки, тога овде има много мање због величине простора где се лако пробија и прави вишак. Такође, има мање контакта, тактичних испуцавања такође мање итд. Мени је 7-ца вештачки убачена на ОИ.

Korki

Иначе у САД тиму има играча из НФЛ али није НФЛ и рагби исти, тако да САД нема у завршници рагбија.

Carlin Isles

https://en.wikipedia.org/wiki/Carlin_Isles

Patriots' Nate Ebner fulfilled Olympic dream with Team USA in rugby sevens

http://www.usatoday.com/story/sports/olympics/rio-2016/2016/08/09/patriots-nate-ebner-rio-olympic-team-usa-rugby-sevens/88460154/

По мени би САД могле бити јаке у рагбију, некада су били, али мислим да НФЛ организација неће то лако дозволити, јер би били конкуренти.

omiljeni

Jarryd Hayne je trebao igrati za Fiji ali nisu ga stavili u roster jer valjda nije bio zadovoljan u kakvoj je formi.

Koliko sam shvatio on je zvezda neke druge verzije ragbija u Australiji.

Dečko je prošle godine bio zvezda preseasona u 49ersima. Nešto malo je igrao i tokom sezone.

По мени би САД могле бити јаке у рагбију, некада су били, али мислим да НФЛ организација неће то лако дозволити, јер би били конкуренти.

daj bre... :lol:

SleeperSleep

briljantno!

teacher

ne daju ovi iz nfl-a!

realno, ragbi 7 je 100x atraktivniji od onog elitističkog smaranja, moram reći da uživam i da se nadam da je to budućnost ragbija.