Jump to content
arheolog1981

Dizanje Tegova

Recommended Posts

freakns

ispade Kinez koji je svetski rekorder do 62... nesretnik je spustio kilazu na 61.97, potpuno je bio iscrpljen

freakns

ne znam puno o dizanju tegova, ali poprilicno sam siguran da Kolumbija nije svetska velesila :D

bravo za zlato!

arheolog1981

Muškarci 62kg:

1     COL     FIGUEROA MOSQUERA Oscar Albeiro     318     
2     INA     IRAWAN Eko Yuli     312     
3     KAZ     KHARKI Farkhad     305

Halvard

ne znam puno o dizanju tegova, ali poprilicno sam siguran da Kolumbija nije svetska velesila :D

bravo za zlato!

Bio je Figeroa jedan od favorita, naročito pošto su takmičari iz Severne Koreje i Azerbejdžana diskvalifikovani zbog dopinga, a drugi Kolumbijac koji je isto vrhunski takmičar se povredio. Još je Kinez sad odustao... U Londonu je bio srebrni, tako da mu je ovo već druga olimpijska medalja.

OK takmičenje, ali ipak šteta što konkurencija nije bila najjača. 

Edited by Halvard

arheolog1981

Žene 63kg

1.CHN     DENG Wei 262  WR

2.PRK     CHOE Hyo Sim  248     

3.KAZ     GORICHEVA Karina  243

arheolog1981

Muškarci 69kg

1.CHN     SHI Zhiyong 352     

2.TUR     ISMAYILOV Daniyar 351     

3.KGZ     ARTYKOV Izzat 339

Halvard

Najuzbudljivije takmičenje do sada! :) Šteta što Kinez nije uspeo i da obori olimpijski rekord u izbačaju, bio je blizu. Pretpostavljao sam da Ismajilov (btw, neverovatno da je on jedini turski takmičar ovde) neće izdržati u izbačaju, ali u svakom slučaju se sjajno držao do kraja. Ogroman fail Korejca.

Žao mi bilo Moskere, baš se smorio, ali bolje što se nije usudio da podigne onu poslednju težinu, ne bi to dobro bilo. Za razliku od Kirgistanca koji se brutalno preforsirao na kraju, još je i dobro prošao. 

freakns

kako je samo kineskinja izdominirala uz WR, auh... korejka se nekako docepala srebra iako su joj ponistili dva izbacaja(prvi nakon preglasavanja), uopste mii nije jasno zasto

arheolog1981

Žene 69kg

1.CHN     XIANG Yanmei     261     
2.KAZ     ZHAPPARKUL Zhazira     259     
3.EGY     AHMED Sara     255

Halvard

Au, kakvo ludilo u kategoriji do 77 kg  :ziga:

Kinez Lju, apsolutni favorit, olimpijski šampion i svetski rekorder, ubedljivo vodi nakon trzaja u kom postavlja novi svetski rekod. Neočekivano kiksne u prvom pokušaju u izbačaju, mora da ponavlja, i to koristi Kazahstanac Rahimov, koji podiže za 12 kg između pokušaja, postavlja novi rekord u izbačaju, i uzima zlato, uz neopisivi delirijum kazahstanske delegacije. 

E sad, Kazahstan je ostao bez svih medalja iz Londona zbog dopinga. Just sayin', da ne provociram teachera.  :whistle:

Edited by Halvard

arheolog1981

Au, kakvo ludilo u kategoriji do 77 kg  :ziga:

Kinez Lju, apsolutni favorit, olimpijski šampion i svetski rekorder, ubedljivo vodi nakon trzaja u kom postavlja novi svetski rekod. Neočekivano kiksne u prvom pokušaju u izbačaju, mora da ponavlja, i to koristi Kazahstanac Rahimov, koji podiže za 12 kg između pokušaja, postavlja novi rekord u izbačaju, i uzima zlato, uz neopisivi delirijum kazahstanske delegacije. 

E sad, Kazahstan je ostao bez svih medalja iz Londona zbog dopinga. Just sayin', da ne provociram teachera.  :whistle:

Al kako ode lakat Jermenu, užas! Ja posle onoga ne bih više ni džak cementa podigao u životu.

Halvard

Uh, da, to je bilo gadno. Već se u prethodnom pokušaju videlo da se muči. Šteta, još je bio u ozbiljnoj konkurenciji za bronzu.

Dešavaju se takve stvari na skoro svakom takmičenju, na žalost. Jedan od najjačih utisaka sa prošlogodišnjeg SP mi je takmičarka iz Severne Koreje koja je još u trzaju povredila preponu, na zaprepašćenje svih se pojavila i u izbačaju, i to ne samo pojavila, već i u neopisivoj agoniji dizala tri puta i na kraju osvojila srebro. 

arheolog1981

Žene 75kg

1. PRK RIM Jong Sim     274     
2. BLR     NAUMAVA Darya     258     
3. ESP     VALENTIN PEREZ Lidia     257

Koreanka je strašno dominantna, bilo je pitanje samo ko će osvojiti srebro i bronzu :)

Edited by arheolog1981