Jump to content
Grandilof

Stoni tenis na OI

5 members have voted

1. 1. Medalje

• Kinezi uzimaju sve sto mogu
      5
    • Kinezi uzimaju sva zlata
      0
    • Kinezi uzimaju timska oba i jedno u singlu
      0
    • Nesto cetvrto
      0

Recommended Posts

Grandilof

Individualno pocinju 6. avgusta sa ovim preliminarnim rundama gde ucestvuje i Karakasevic, najbolji igraci pocinju 9. avgusta sa takmicenjem, zene zavrsavaju odmah sutradan, dok muskarci imaju dan pauze pa polufinala i finale. Posle toga krecu timske.

03a4e8302d644d89868a4172dad66872.png

Evo ih i zrebovi za musku i zensku konkurenciju :

69b4ad7ea6334696a63fb14ccaca818a.png

10b8b67680084ba2958ac2f6669d2767.png

Inace sve medalje naravno brane Kinezi i individualno i timski. Na poslednje dve Olimpijade i srebra su pokupili individulano i bronze u Pekingu gde je jos uvek bilo dozvoljeno 3 ucesnika iz jedne zemlje. Poslednji put su se okliznuli u Atini gde je Ma Lin ispao od legendarnog JO Waldnera, dok su druga dva Kineza odradila svoje do polufinala, ali je Wang Hao izgubio od Koreanca za zlato koji je dobio i Waldnera u polufinalu. Posle ga je Liqin dobio za bronzu, a pre toga u Sidneju jedan od jacih okrsaja izmedju Sveda i Kineza (poslednje OI koje su igrane set do 21). Eh, secanja, a kao da je juce bilo. Mala digresija, morao sam.

Dalje, kod muskaraca titulu brane Zhang Jike koji ce pokusati nesto sto do sada niko nije uspeo - da obrani titulu. Za Kineze tu je jos prvi igrac sveta Ma Long. Da ne pominjem koje su to muke za njih kad drugi i treci igrac sveta ne idu na OI ili srebrni sa SP prosle godine Fang Bo, a dobijali su mednjusobno ovu dvojicu. Drugi igrac sveta Fen, cak nece biti ni u timskoj, jer su se odlucili za Xina. Od Evropljana tu su vec standardni Ovcharov i Boll za Nemce, zet Samsonov sa 40 godina, ima tu jos par i iz ovog regiona najjaci Gacina. Ovcharov je na proslim OI uzeo bronzu, barem isto bi mogao i sada gledajuci zreb.

Kod zena titulu brani Li Xiaoxio, a tu je jos i srebrna iz Londona i svetska prvakinja Ding Ning. Inace nece ucestvovati Liu Shiwen, koja je prva igracica sveta vec skoro godinu dana. Glavna prednja je Tianwei iz Singapura koja je uzela bronzu u Londonu.

ja licno navijam da Kinezi odbrane sve zivo kad ih ovako vec sakate. Mada iskreno sada mislim da bi neko negde mogao da kiksne, ima dosta pretnji. Eto to je bilo ukratko, nadam se jos da ce biti kroz komentare.

Lord Stef

Ja se onako potajno nadam da ce Mizutani ili Koki Niwa konacno pobediti nekog od Kineza. Ipak, cenim da najvece sanse za zlato ima Jike, koliko god Ma Long bio dominantan u zadnje vreme. Brat Zika ume da osljari na manjim turnirima, ali ovakve turnire jednostavno ume da igra. Ocekujem spektakularno finale, a do bronze bi mogao Ovtcharov.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Grandilof

I ja ocekujem bas dobar turnir. Kad si kod brata Zika, najbolja fora on je dobio ime po Ziku brazilcu  :D . Slazem se i meni je on nekako najveci kandidat za zlato.

Lord Stef

Gde moze da se gleda? Sad igra Karakasevic a ja nikako ne mogu da nadjem neki stream.

palicada

pomeren karakasevic za pola 4, nece to jos, ali svakako ne znam da li ce moci da se gleda, jedino na bbcu sto ide stream za stoni tenis, pa ako oni puste...

Halvard

Mislim da će biti Karakaševićev meč na RTS 2. 

Frank Pembleton

Dobi ga?

....shit has hit the fan...

Lord Stef

Dobi, 4:2.

Sledeci je Drinkhall, i mislim da je to to sto se tice Karakasevica.

stoutspectacledbold-head

Izuzev 5. seta, solidan meca Picforda i Kenjajeva ( no, sto uzbekistanski brat ima trenera :wub: ) . Interesantno i sa stanovista pristupa samoj igri, Kenjajev koji je stara skola, sto podrazumeva da se sve zivo i nezivo juri forhendom, kontra Liama koji je predstavnik te nove post-moderne generacije koja bekhendom odigrava i iz dubokoga forhenda ( razlika u klasi po strani ) .

Lord Stef

Englezi su prilicno napredovali, sto pokazuje i bronza sa svetskog ekipnog prvenstva ove godine. Naravno, i dalje su daleko od top klase, ali ne iskljucujem mogucnost da iznenade nekog od favorizovanih igraca, narocito Japance koji umeju da se kvalitetno raspadnu.

Grandilof

Izuzev 5. seta, solidan meca Picforda i Kenjajeva ( no, sto uzbekistanski brat ima trenera :wub: ) . Interesantno i sa stanovista pristupa samoj igri, Kenjajev koji je stara skola, sto podrazumeva da se sve zivo i nezivo juri forhendom, kontra Liama koji je predstavnik te nove post-moderne generacije koja bekhendom odigrava i iz dubokoga forhenda ( razlika u klasi po strani ) .

To je lepo kad imas bekhend kao recimo Jike pa onako skoluje, al' ne volim ja to. Meni mnogo omiljenije nesto kao Liqin recimo, onako razaracki forhend.  :D

zakintos

Šteta za Karakeševića, ali izgleda da je to njegov maximum...

nego zbog čega se konstantno žalio posle skoro svakog izgubljenog poena? Buka (manje vereovatno) na kvalitet loptice?

Boza_zvani_Pub

Karakesev dzelat - britanac prosao dalje, ide na Gacinu u 3. rundi gde se ukljucuju najjaci. Zanimljivo da je taj deo zreba cist evropski i da ce dati jednog u 1/4f (verovatno Ovcarov)

Edited by Boza_zvani_Pub

Grandilof

Englezi su prilicno napredovali, sto pokazuje i bronza sa svetskog ekipnog prvenstva ove godine. Naravno, i dalje su daleko od top klase, ali ne iskljucujem mogucnost da iznenade nekog od favorizovanih igraca, narocito Japance koji umeju da se kvalitetno raspadnu.

I drugi Britanac u 16, taj sto je dobio Karakasevica. Licilo je da ce da prokocka 3-1 i 9-6, ali nekako je uspeo dobiti sa 4-3. Prosao i Tokic, mogao bi do Ovcharova mozda...

Edit : Pf, kasnim...

Edited by Grandilof

Boza_zvani_Pub

I drugi Britanac u 16

u 32. tek krece 1/16 finala

• Create New...